secretive
secretive (üye)
İstanbul / Amatör

Ne Almalıyım ??

Merhaba, fotoğraf çekmeyi çok seviyorum ama hala bir dijitalim var.. profesyonel bir makine almak istiyorum ama hangi özellikleri aramam gerektiğini hiç bilmiyorum .. bu yüzden fotoğraflarınızı çok beğendiğim sizlere danışayım dedim
obje net, arkası flu vs.. bunlar için bana ne lazım ve aşağı yukarı fiyatları ne durumdadaır bunların, mesela 1000- 1500 arası iyi bir makine alabilir miyim?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, çektiğim güzel fotoları sizlerle paylaşcam inşAllah

Tarih: 8 Ağustos 2009, 21:51 - İp: 88.***.**6.190
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

slr-like almanızı öneririm işinizi fazlasıyla görür bence ama illa dslr bi makine alıcam diyosanız o fiyata canon 450d sony a300 a200 den birisi pentax k200d fln iyidir tüm ihtiyacınızı karşılar..bnm tavsiyem çift lensli bi a300 edinmeniz dslr alcaksanız..

Tarih: 9 Ağustos 2009, 13:09 - İp: 78.***.**3.203
secretive
secretive (üye)
İstanbul / Amatör

çok teşekkür ederim morpurple, özellikle sony a300 güzelmiş baktım hepsine, fiyatlar aşağı yukarı hepsinin aynı 2000 tl civarı, keşke biraz daha makul olsaydı, bu benim ilk profesyonel makinem olcak çünkü..
birde slr nasıl oluyo dslr dijital biliyorum ama belirgin farkları ne bunların kullanım açısından ..

Tarih: 9 Ağustos 2009, 14:21 - İp: 88.***.**0.196
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bunları bilmiyorsanız gercekten dslrlike almanız cok daha iyi olacaktır..

panasonıc fz28, fuji s1500fd gibi modellere yonelmenizi oneririm.

#gaijin' tarafından 09.08.2009 15:19:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Ağustos 2009, 15:18 - İp: 78.***.**9.103
secretive
secretive (üye)
İstanbul / Amatör

evet dediğim gibi çook yeniyim, hiç bilmiyorum deneme yanılmayla öğrencem herşeyi inşallah.. sölediğiniz modellerin ikisinin de çok uygun fiyatları, bunlarla bahsettiğim çekimleri yapabilirmiyim, birde gittigidiyorda var ikiside oraya güvenip alsammı acaba yoksa haftaya istanbulda olcam ordan baksam daha mi iyi ederim..

Tarih: 9 Ağustos 2009, 15:44 - İp: 78.***.**0.137
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gittigidiyor bnm guvendigim bir site,sorun yasamadım şimdiye kadar, istanbulda magazada sizi yonlendirmeye calısacak ve buyuk ihtimallede basaracak satıcı faktorunu gozardı etmeyın
kesin bir karar verip oyle gidin..hıc beklemediginiz bir model alıpda cıkabilirsiniz
gerci kodak almayında ne alırsanız alın cok bişey farketmez..

Tarih: 9 Ağustos 2009, 16:36 - İp: 78.***.**5.142
  • 1