yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

Nasıl Bir Makine Almalıyım???

Merhabalar!

forumunuza yeni üye oldum çünkü bir süredir fotoğraf makinesi alma planlarımız war.aşağıda yazmış olduklarımı dikkate alarak bana güsel bi makine önerisinde bulunursanız sewinirim

fotoğraf makinesi babamın işi dolayısıyla genelde dışarıda bina dış görünümleri çekimlerinde kullanılacak genelde akşam kullanılmayacak(bazen ew ortamında da kullanılacak)
amatör fotoğrafçı olduğumuzdan kullanılması çok zor olan bir makine olmaması lzm
fiyat ı en fazla 1700-2000YTL olsun
titreşim önleici ve değişebilir optik özelliği olursa eyi olur
en ii çözünürlük en az 6 mp olsun
optik zoom u yüksek olsun

şuu anda aklıma başka bir aradıım özellik gelmior.bzm düşündüümüz makineler Canon EOS 350D,Panasonic Fz30 idi ama tam emin olamadım.lütfen bana bir makine önerisinde bulunun vede sizin gördüğünüz kadarı ile eksiklerini belirtin

Şimdiden Teşekkürler!!!!

Tarih: 15 Ocak 2006, 19:26 - İp: yok
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

şu km 5d nin görünümü vea çekilen fotolarının olduu bi link atarsanız sewinirim.
guronline bakalım elime alabilme şansım olursa emin ol çok dikkatle bakıcam
tekrar saolun!!!

#yrguner' tarafyndan 16.01.2006 20:27:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Ocak 2006, 20:28 - İp: 85.***.**1.111
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

link 1

link 2

link 3
......

Tarih: 16 Ocak 2006, 20:38 - İp: 85.***.**4.117
hugurlu
hugurlu (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Walla Canon 350D+ 18-55 lens+ Battery grip+ 90-300 lens çanta , tripod, CF kart falan filan 2200 civarı idi sanırım
iki tane lens ile hem geniş açı hemde zoom ihtiyacını karşılamış olursun
Aydınlar fotoda taksitle satılıyordu herhalde

Tarih: 17 Ocak 2006, 00:29 - İp: 85.***.**6.10
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

linkler için çok saol guronline
sende saol hugurlu bakalım ilk önce hangi makinei alcaımıza kara werelim gerisini sonra düşünürüz.

Tarih: 17 Ocak 2006, 17:25 - İp: 85.***.**1.180
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..

yrguner, bence dslr alma kararinda bir kere daha dusun.. dslr'larin lensleri ile birlikte cok pahaliya mal olacaktir sana..
oysaki bir dslr-like kamera alacak olursan, ayrica video da kaydedebileceksin..
minolta a200'un dusuk iso'lardaki basarisi, ayni dslr'lardaki gibi.. sen zaten izmirde yasiyorsun, hava sicak ve gunesli cogu zaman.. ve gunduz cekimlerde kullanacaksin.. kaldi ki, gece cekimlerinde de basarili olacaktir.. sonucta tripod kullanman gerekecek..
titresim onleme ozelligi mevcut.. 8 megapixel.. harika A3 ciktilar alabileceksin.. 28-200mm lensi var.. hem genis aci hem de supertele..
forumda a200 ile ilgili konular da mevcut.. bir kere bak bence..
.....
http://www.dpreview.com/gallery/ adresinden ornek fotograflari incele..

..................
fotograf makinesini almakla da bitmedigini bilmek gerekir.. ne lairsan al, bir tane de hafiza karti alacaksin.. 2 gb'lik kart alsan, dunyanin parasi tutuyor..
sonra canta alacaksin.. tripod.. filtreler..
dslr alirsan sayet, benim tahminim, 2 milyari coktan gececeksin.. oysaki bir dslr-like ile istedigin herseyi yapabilirsin.. cunku fotografcilikta yenisin.. ve anladigim kadari ile ozel olarak fotografcilikla hobi olarak ugrasmayacaksin.. derinine inme manasinda..

tabii ki karar verme sana kaliyor..

oncelikle a200'u mutlaka incele.. dslr'larda ise, hangisini alirsan al, amacina ulastiracaktir seni.. hepsi, haddinden fazla yetenekli makineler..

ben de dslr olarak nikon d50 veya konica 5d'yi tavsiye ederim.. fiyatlari inanilmaz dustu.. ve harikalar..

Tarih: 17 Ocak 2006, 20:51 - İp: 62.***.**2.10
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

saolasın dadanagast
dediklerine katılmamak mümkün deil teknolojinin her yerinde bu böle bi şey alıon sonra onla ilgili ister istemez alıcak listesi oluşturuon.
bu minolta lar çok övüldü de izmir de alabileceğim güvenilir bir yer bulmadan alamam.servis vb konularda yardımcı olabilecek yer bulmam lzm.eer izmirden minolta alan birini tanıyorsanız lütfen bu başlığa gelmesini sağlayın ondan öğrenirim umarım!!
minolta olmazsa önericeğiniz bir dslr-like warmı?fz30 dslr-like mı çünkü tanıtım yazısında amatör fotoğrafçılar prof makine gibi bi şey okumuşştum.

Tarih: 17 Ocak 2006, 21:30 - İp: 85.***.**1.180
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yrguner, ben de eski izmirliyim.. ama ne yazik ki bildigim biryer yok..
...
genis aci sana lazim olacak.. genis acisi olan ve ust sinif olan fazla dslr-like yok.. fuji s9500 de genis acili bir lensi var ama titresim onleyici sistemi yok..

diger bir alternatif de aslinda sony R1 olabilir.. cok daha genis acili bir lensi var.. 24mm'den basliyor.. ama telesi, 120mm'de sona eriyor.. eger ki teleye ihtiyacin olmayacaksa, dslr gibi olan kalitesinden dolayi secilebilir..
diger yandan, bu makine icin iyice dusunmeni oneririm.. cunku dslr fiyatina geliyor ama objektifi degistirilemiyor..
diger yandan, dslr makinelerle de o kadar genis acili bir lens istersen, kit lenslerinden ayrica baska bir lens daha alman gerekir..
bugun icin 24-120mm araliginda bir lens yok.. dslr'lara takilacak 18mm'den baslayan lensler, 35mm formatina gore, en azindan 27mm'ye denk geliyor..
........................tabii cok da farkli degil..

fz30'yu acikcasi tavsiye edemeyecegim.. cunku cok fazla noise olusuyor fotograflarda.. iso 100'de bile noise var..(noise=dusman.. )

..bu arada, ne kadar ilgilenirsin bilemem ama benim ilgimi ceken bir makine de ricoh caplio r3.. 5 megapixel.. (yeterli gelecektir.. megapixele cok fazla takilma..)
ve fazlasiyla compact bir makine.. ustelik 28-200mm objektifi var..
titresim onleme sistemi de var..

bilgisayarinda actiginda fotograflar zaten harika duracaklar yrguner.. baskida ise, rahatlikla temiz A4 boyutunda cikti alabileceksin..

aklima su anda bunlar geliyoir.. ama hatirlarsam soylerim..

Tarih: 17 Ocak 2006, 21:43 - İp: 62.***.**2.10
diied
diied (üye)
Çanakkale / Profesyonel Fotoğrafçı

selam bence canon 20d almalısın fiatı biras ucuk ama seni gayet idare eder. bende var çok mükemmelbi makine gerçek diorum bak eğer vaktin varsa yada finansman sorunun yoksa hiç kaçırma hemen al. bence bu adamlar yapıyo bunu ya
kendine ii bak

Tarih: 19 Mart 2006, 13:35 - İp: 85.***.**3.76
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam diied..
yrguner sanirim bir makine almistir kendine.. aradan iki ay gecmis ne de olsa..
..
canon 20d gercekten de efsane bir makine bu arada.. gel gor ki artik 30d cikiyor..
neyse.. aslinda yrguner'in butcesini asan makineler 20d ile 30d..

gorusmek uzere..
foruma da hosgeldin..

Tarih: 19 Mart 2006, 14:15 - İp: 62.***.**2.10