yelizdus
yelizdus (üye)
İstanbul / Amatör

Nasıl Bir Makine Almalıyım?

merhabalar,
forumda yeniyim, fotoğrafçılıkta da
dijital slr bir makine almak istiyorum ama bu konuda çok bilgisizim
kodak z650, fuji s5600 ve olympus sp500 gibi makinelere baktım
sizce bunlardan hangisi daha iyidir?
ya da önerebileceğiniz (bu makineler gibi ekonomik) başka bir makine var mı?
bu yazdığım makinelerin hepsi dslr mi? yoksa o konuda da yanılıyor muyum? (dediğim gibi çok acemiyim)
yardımcı olursanız çok sevinirim

Tarih: 22 Ekim 2006, 14:13 - İp: 85.***.**1.114
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"SLR almak içim en az bir yıl bekleyi derim."

neden akdenizli?..

Tarih: 25 Ekim 2006, 01:41 - İp: 86.***.**0.120
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

slm Ilker BEY,
NEDEN?
1-Arkadaşımız yeni oldugunu bildirmis, ogrenme donemini bir kompak yada hafif bir like-slr ile gecirmesi daha dogru olur..
2-Butce meselesi, 800.-YTL/ye DSLR satmıtorlar ki
SLR'min birde lens sorununu dusununce...Off offf...
3-Sadece bir öngoru, ama DSLR teknolojisinin bir yol ayrımına gidecegini saniyorum.Sensor tipi, boyutu, cozunurluk konularında bir sicrama olcagini saniyorum, muhtemelende bir yil icinde...

Saygilar

Tarih: 25 Ekim 2006, 02:38 - İp: 85.***.**1.253
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

akdenizli merhaba.. umarim neden diye sormami yanlis anlamadin..

"bir analog makinenin bütün özelliklerine sahip olan, sanatsal çekimler yapabileceğim, ama film derdi olmaması için dijital olmasını istediğim bir makine arıyorum"

deyince yelizdus, ben biraz da yeni basladigi gercegini unuttum.. ama yeni baslayan birisinin kompact'dan baslamasi gerektigine inanmiyorum.. sonucta fotografi, dslr bir makine ile ogrenmek cok daha iyi bence.. zorlu olacaktir, ama asilirsa da daha cok bilgi katacaktir kisiye..

...fakat ortada 800 ytl'lik bir butce var.. dslr almak biraz hayal gibi oluyor.. haklisin..
dslr alabilir de diyorum bir yandan, her ne kadar fiyat farkliligi da olsa.. cunku er ya da gec bir dslr makine almak isteyecek.. simdiden bir dslr almak daha karli olabilir.. bakiniz pazarbey durumu.. bir oyuncak aldi kendine, hala daha satamadi.. satip da dslr alacak sozde..

isin asli, burada d50 mesela su anda canon s3 is'den daha ucuz.. yanina bir de 18-55 alsa kisi, istedigi gibi yaratici olabilir.. ama turkiyede ayni degil fiyatlar iste..
.....
neyse..

3.cu maddede, dslr teknolojisinin bir yol ayrimina gidecegini soylemissin..
bana gore, o yol ayrimi zaten coktan gecildi.. evet, dslr'lar artik limitlerindeler; ama bir sicramanin olmasi icin daha cok zaman gecmesi gerekir diye dusunuyorum..
..birsey soracagim.. oyle bir degisime gidilecegini dusunuyorsan, sen neden peki d80 alacaksin simdiden?..

Tarih: 25 Ekim 2006, 03:42 - İp: 86.***.**0.120
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

aslinda D80 hediye (pazarbey ile kontrast kızıyorlar ama oylee).gonlum Canon 30D, esasta Canon 5D de idi.Yoksa daha epeyce FZ30 ile devam edebilirdim.

pazarbeyin dslr almasi biraz karisik mesele...

Tarih: 25 Ekim 2006, 13:24 - İp: 81.***.**7.173
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

pazarbeyin alacagi falan yok hocam.. ve biz boyle diyoruz diye, yakinda bir surpriz yapip cikabilir ortaya..

Tarih: 25 Ekim 2006, 16:43 - İp: 86.***.**0.120
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

HAKLIII..!!
bende 500 m2 tripleks yazlik yapsam valla almam DSLR
mubarek saray yaptiriyor..

Tarih: 25 Ekim 2006, 19:55 - İp: 81.***.**7.173
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

500m2'lik yazlik mi? triplex bir de.. yaptirsin valla.. hersey gonlune gore olsun..
ama dslr de alsin bari, cunku yazligin fotograflarini simdi oyuncakla cekmek olmaz..

Tarih: 25 Ekim 2006, 20:24 - İp: 86.***.**0.120
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

konu dağıldı yine,
galiba yelizdus makina almaktan vazgeçti

Tarih: 25 Ekim 2006, 20:58 - İp: 81.***.**7.173
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

akdenizli zaten yelizdus en son tesekkur edip ayrildi forumdan..
ve pazarbey halen daha burada yazilanlari gormedi.. gorse cevap hakki falan deyip dalardi konuya..

Tarih: 25 Ekim 2006, 21:08 - İp: 86.***.**0.120
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

hayret
normalde pazarbey heryere yetişiyordu da...
bayram yorgunluğu galiba..........

Tarih: 25 Ekim 2006, 21:21 - İp: 81.***.**7.173