djavu
djavu (üye)
İzmir / Amatör

Nasıl Bir Makina? Fz 30 - Rebel Xt

merhaba...
uzun bir zamandir (yaklasik 4-5 yil) dan beri emektar canon powershot s30 um ile fotoraflar cekiyorum ancak ozellikle son zamanlarda bana yeterli gelmiyor ve dslr / dslr-like kameralari ciddi ciddi dusunmeye basladim.bunlarin en basinda fz 30 ve rebel xt geliyor.
oncelikle fotograf cekmeyi zevk icin yapiyorum para kazanma kaygim yok. cektigim resimler hem dis mekanlarda hem de ic mekanlarda ozellikle salon konserlerinde ve oldukca az isik ortaminda...
fz 30 u dusunmemin tek nedeni image stabilizer inin olmasi rebel xt nin boyle bir ozelligi yok ayrica fz 30 un video kayidi yapabilmeside hos..lakin rebel xt nin resim kalitesine ulasamiyor kesinlikle.
acaba rebel xt ile ozellikle los isikta blur olmadan hem uzak hem yakin mesafeli cekimler yapabilmek mumkun mu "tripod olmadan" ?

#djavu' tarafından 26.05.2006 17:23:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mayıs 2006, 17:21 - İp: 85.***.**6.31
legionella
legionella (üye)
Malatya / Amatör

Tripotla olsa bile FZ30 ile yapılan çekimlerde (hareketli nesneler), loş ışıkta mutlaka fluluk olacaktır, böyle bir durumda OIS gibi bir özelliğin faydası olmayacağı aşikar.

Böyle ortamlarda ISO'yu yükseltmek zorunda kalacaksınız. Dolayısıyla büyük sensöründen dolayı Rebel XT işe yarar, ama FZ30 asla..

Tarih: 28 Mayıs 2006, 23:51 - İp: 85.***.**3.165
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

evet isodan oluşan fark gerçekten çok yüksek ve IS ile telafi edilecek bir şey değil. 350d + 50 1.8 + sigma 70-300 yüksek ölçüde yeterli olacaktır. fz30dan çok çok daha iyi olacağını temin ederim.

Tarih: 30 Mayıs 2006, 01:12 - İp: 85.***.**8.239