alkuzar
alkuzar (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Nasıl Bir Kamera Almalıyım ?

Merhabalar ben fotoğrafçılığa 5 aydır merak sarmış ve bunu meslek olarak edinmek için çaba sarfeden amatör bi fotoğrafçıyım. hayırlısıyla yetenek sınavına giricem ağustosta Konuya gelirsek yeni bir SLR profesyonel kamera almak istiyorum. Kamera alırken ne yapmam gerektiği hakkında biraz bilgi edindm, fakat çok derin tekniksel konuları bilmiyorum. Hem genişl açı olarak,hemde tele açılarda zorlanmayacağım makro çekimlerde güzel, en kaliteli görüntüler alabileceğim, yani her yönden rahat bir objektife sahip olan güzel bir kamera istiyorum. Aklımda Nikon ve Canon var. Bu iki markanın en çok tutulan marka olduğunu düşünerek, siz profesyonel fotoğrafçılarında yardımı ile önerdiğiniz en iyi,en çok tutulan modeli bu iki marka arasında daha dikkatli ve bilgili olarak rahat seçeceğim.. Şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

Tarih: 19 Temmuz 2008, 20:16 - İp: 85.***.**8.116
alperenspor
alperenspor (Objektif)
İstanbul / Amatör

her konuda mükemmel makina çok pahalı 1d d1 gibi para durumunu yazmamışsın,

1 numaram pentax k20d geçmişe dönük lens kullanabilme kanıtlanmış sağlamlık ve çekim kalitesi

2 numaram sony alpha a 350 14 megapixel ve bir ton fonksiyon geçmişe dönük konika minolta lens
ve birsürü güzel özellik ile pentax k10d

3 numaram nikon d60, canon 450d, pentax k200

4 numaram ucuz pentax k100dsüper sony a200 olympus 510

tüm seçenekler slr like lardan iyidir, hiçbiri pişman etmez, 2200ytl k20d 1700ytl sonya350 diğerleri daha ucuz mediamarkt beylikdüzünde k100ds 770ytl kampanya.

Tarih: 26 Temmuz 2008, 23:25 - İp: 88.***.**8.11
reventon
reventon (üye)
İstanbul / Amatör

Geniş açılarda zorlanmamak için 0.1xlik fark ile Nikon daha avantajlıdır, hele 14-24 F/2.8 ile düşünmek bile yersiz.

Tele açılarda zorlanmamak için Canon 0.1xlik fark ile daha avantajlıdır.Hele 70-200 F/2.8 IS ile.

Öte yandan Sony düşünürseniz de kaliteli lenslere SSS sayesinde rakiplerine oranla daha makul fiyatlarla sahip olursunuz.

Bütçe belirtmediğiniz için neyi ne şekilde ve nasıl olarak söylemem zor.

Kısacası makine seçmeden önce hangi makine olursa olsun istediğiniz kalitede lens setlerini araştırarak "rüya takım"ları seçin.Sonra hangi markanın "rüya takım"ı hem finansal açıdan hem kalite açısından size en yüksek faydayı sağlayacaksa o markaya yönelin.Böylece alanınızı daraltmış; alt başlıklara indirgemiş olursunuz ki sonrasında çok daha doğru bir satın alım gerçekleşmiş olur.

Söz konusu bu işten ekmek yemek ise ivedilikle araştırmanız gerekli.Her işte olduğu gibi işinizi çok ciddiye almalısınız.

İyi geceler.

Tarih: 26 Temmuz 2008, 23:41 - İp: 195.***.**4.117
alkuzar
alkuzar (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Tarih: 23 Ağustos 2008, 01:52 - İp: 85.***.**8.116
  • 1