daramena
daramena (üye)
İstanbul / Amatör

Max. 1500 Tl Canon Tavsiye ???

Arkadaşlar konu sarih, fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi alabilir miyim?

Mayıs Ayı İtibariyle, Sirkeci Hayyam veya Doğubank Pasajlarından DSLR Türünde Bir Fotoğraf Makinesi Almayı Düşünüyorum.

1500 TL Bütçem var. Canon EOS 550D veya Canon EOS 600D, Şu Anki Favorilerim. Özellikle de Canon EOS 600D İstiyorum.

Malum 1500 TL Bir Bütçeyle Canon EOS 600D Bulmam Çok Zor. O Nedenle, Öncelikli CANON Olmak Suretiyle, Nikon vs. Markalarda DSLR Fotoğraf Makinesi Tavsiyelerinizi Alabilir Miyim? ...

Tarih: 7 Şubat 2012, 21:39 - İp: 85.***.**6.96
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

#baberti' tarafından 19.04.2012 15:49:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2012, 21:55 - İp: 176.***.**0.248
daramena
daramena (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür Ederim baberti

Tarih: 7 Şubat 2012, 21:57 - İp: 85.***.**6.96
erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon 550D güzel bir makine ama onun yanında birazdaha düşük bütçeli pekde farkı olmayan Canon 500D var , 600D'nin dönen lcd ekranıda onun artısı hee birde video çekimini unutmamak gerek iyice araştırın.

Tarih: 7 Şubat 2012, 22:27 - İp: 78.***.**8.2
hcinan
hcinan (üye)
İstanbul / Amatör

eğer 1800 liraya kadar çıkabilirsen d5100 tavsiye ederim. bende 550d taraftarıydım ama bu sitede aldığım bir cevaba kadar.
şu linkteki karşılaştırmaya bakarak sende anlayabilirsin beni

http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_550D-vs-Nikon-D5100

Tarih: 8 Şubat 2012, 16:45 - İp: 88.***.**5.164
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

snapsort sanırım şimdiye kadar gordugum en taraflı ve sacma karsılastırmaların ve yorumların yapıldıgı site.

Tarih: 8 Şubat 2012, 17:09 - İp: 217.***.**7.155
photolight
photolight (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 9 Şubat 2012, 18:49 - İp: 85.***.**7.206
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

mrtscknr

Burası zaten bir forum, Doktorun hastayı kendi polikliniğine çağırması gibi bir şey senin yaptığın.

Canon 1100D alabilirsiniz.
Belki 500D modeli de olabilir.

Boşuna model numarası fazla olan makinaları alıp da daha iyi fotoğraf çekeceğinizi düşünmeyin.

500D olmasın bari param yetiyor 550D alayım da diyebilirsiniz, o zaman ben de size 450D ile harika işler çıkartan Sedef IŞIK'ı bir araştırın derim.

Keramet makinede değil, makineyi kullananda.

Tarih: 9 Şubat 2012, 20:58 - İp: 85.***.**6.49
galaxycamera
galaxycamera (üye)
İstanbul / Firma

ne demiş ara güler,,

en iyi makineye sahip olan en iyi fotoğrafı çekseydi,en iyi daktiloya sahip olan en iyi romanı yazması lazımdı..

Tarih: 11 Şubat 2012, 20:28 - İp: 85.***.**3.40
daramena
daramena (üye)
İstanbul / Amatör

Bilip bilmeden cevap yazan arkadaşlara N73 le çektiğim bir resmi göstermek isterim, bir taraflarını uçuklatmak için. Ancak değmez. Herşeyin en iyisini siz biliyorsunuz ya zaten !!! Yeteneğin olum olmadığınıi, Sedef Işık'ın kim olduğunu bana anlatmak kimsenin haddi değil. Sizden bir konuda fikir istedik, taşkınlığa lüzum yok. Hepinizin eline bir klavye vermişler, hesap soran yok, laga luga konuşursunuz. Yukardaki nazikliğimi, karşımdakileri insan sanarak göstermiştim .... Ayrıca kimseye zorla cevap verin de demiyoruz. Ben cep telefonuyla çektiğim fotoğraflarımla nice yarışmalarda ödül aldım ve yeteneğimi geliştirmek istiyorum. Anladım ki yanlış yere danışıyorum. ... Marifetin kmde olduğunu tartışmak kimsenin haddi değil. Sorulan sorulara size yaklaşılan şekilde cevap verin yeter. Evet burası bir forum. Kimse kimseyi de zorlamıyor. Herkes Ara Güler olmuş ... Gerçekten yazık.

Tarih: 19 Şubat 2012, 04:58 - İp: 78.***.**5.86
daramena
daramena (üye)
İstanbul / Amatör

Ayrıca sayın site yönetimi, uyarı yapmışsınız teşekkür ederim. Ama gönderiyi silme hakkınız ve yetkiniz varken, ve de ortada kurallara aykırı bi gönderi, konu v.s. varken, bunu silmeden uyarı göndermeniz, sizin acemiliğinize veriyorum. Ortada sorun var demek ki uyarı gönderiyorsunuz. Lütfen bu konuyu silin. Silmediğiniz ve beklettiğiniz her dkika, kurallara aykırı davranılmasına göz yumuyor olcaksınız. Kendi kurallarınızla çelişmeyin ve konuyu silin lütfen ... Teşekkür ederim.

Tarih: 19 Şubat 2012, 05:03 - İp: 78.***.**5.86
  • 1