tomwong
tomwong (üye)
İstanbul / Amatör

Marka Tavsiyesi Soranlara Tavsiyeler

Bu işe yeni merak salmış amatörler bu tip sitelere girip soru sorduklarında karşılarında iyi niyetli objektif cevap veren kişiler bulacaklarını sanırlar.Genellikle 3 tip katagorideki kişilerden cevap alırlar.
1)Kullanıcı görünümündeki satıcılar, onlara mal getiren yandaşları,yandaşlık karşılığında avanta lens alanlar grubu
Bu gruptakilerin amacı ticarettir.
2)Tek geçenler grubu
Bu gruptakiler genelde detaya girmezler sadece tek geçerler.Bu gruptakilerin amacı ikinci elde makinalarının 40-50 tl daha fazla para etmesidir.Bu gruba hava atma amaçlı makina alanlar da dahildir.
3)Marka bazında degil de model bazında tavsiyede bulunan her makinanın artısını eksisini söyleyen gerçek amatorler.Bu kişiler kendi makinaları ile değil fotografcılık bilgileri ve faydalı yazıları ile ön plana çıkarlar.
Size tavsiyede bulunanlar bu gruplardan hangisine giriyor onu bulmakta size düşüyor. Bunun için o kişilerin eski yazılarını okumanız gerekiyor.

Tarih: 28 Mayıs 2011, 15:16 - İp: 217.***.**3.150
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Verdiğiniz tavsiyeye uyarak araştırmamı yaptım ve sizin aşağı yukarı 2. gruba girdiğiniz sonucuna vardım. Bu durumda yaptığınız yorumları ciddiye almamak mı gerekiyor?

#najdorf' tarafından 28.05.2011 21:07:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mayıs 2011, 16:24 - İp: 78.***.**7.152
erkinn
erkinn (üye)
Eskişehir / Amatör

"Marka Tavsiyesi Soranlara" tek tavsiye forumu araştırsınlar, hergün xxxD mi Dxx mi hangisi, d7 mi d1000mi fln garip garip, kısacası kirlilik yaratmasınlar bence. Bu konuyuda oldukça gereksiz buldum açıkçası verilcek farklı mesajlar varken.

Tarih: 28 Mayıs 2011, 16:35 - İp: 88.***.**9.80
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Katiliyorum goruslerinize de insanlar bence bu farklari zaten kapiyorlar kolayca.Fazla endiseye gerek yok yani.Bu siniflandirmalarda ben 2.5 a tekabul ediyorum.Tekci degilde ciftciyim yani.Hem meslek olarak aileden ciftci,hemde Canon yada Nikon diyerek markada ciftci.

Tarih: 28 Mayıs 2011, 18:49 - İp: 221.***.**3.132
devrim1
devrim1 (Üye)
Kocaeli / Amatör

tomwong
yazını beğendim . teşekkürler.

Tarih: 29 Mayıs 2011, 06:24 - İp: 88.***.**4.241
tomwong
tomwong (üye)
İstanbul / Amatör

Sn Narjdow Ben marka tavsiye etmiyorm sadece burdaki tavsiyede bulunanların ciddiyetsizliğine dikkat cekiyorum.Tarafsız olun desteksiz çamur atmayın diyorum ozansan gibi

Tarih: 29 Mayıs 2011, 10:42 - İp: 217.***.**3.150
tomwong
tomwong (üye)
İstanbul / Amatör

Bence bu sitenin en taraflı yorum kişisi Ozansan isimli arkadaş Bu kişi reklam fotografçısı geçiniyor ama amatörlere faydalı hiç bir bilgi veren yazısı yok bütün işi hiç kullanmamasına ragmen Sony dsrl lere çamur atmak.Kullandığı makinalar arasında sony olarak sadece compact wx1 var.Bu kişi Sony lerin reliable olmadığını söylüyor elinde servis raporlarımı var diyorum cevap vermiyor .Kendisine d90 dan D7000 e geçmek topic 'inde bir takım sorular sordum cevap vermedi E-mail atıyorum günlerdir cevap vermiyor.Bir yazısında kendisini Nikonda kalmasınının sebebi olarak kendisine lens konusunda bir takım avatajlar sağlandığını söylüyor.Demekki bu arkadaş bir takım ticari ilişkiler içinde.Bu siteden ticari amaçlı yazı yazanlar temizlenmeli diye düşünüyorum

Tarih: 29 Mayıs 2011, 16:22 - İp: 217.***.**3.150
  • 1