safata
safata (üye)
Hatay / Reklam Fotoğrafçısı

Mamiya Rb67 Pro-sd Ve Mamiya Rz67 Pro 2d

Merhabalar,

Uzun zamandır forumunuzu takip etmekteyim.Fotoğrafçılık ve kameralar hakkında bilmediğim birçok şeyi forumunuzdan öğrendim.

Başlangıç seviyesi(belki az daha ileri) ürün fotoğrafçılığı yapmaktayım.Bugüne kadar 5D Mark ii kullandım. Biraz daha ileri gitmenin zamanı geldi sanırım.

Sizlerden Mamiya RB Pro ve RZ Pro serisi hakkında görüş almak isterim. Ustalar yardımcı olursa minnettar kalırım.

Tarih: 26 Ağustos 2013, 09:03 - İp: 88.***.**8.253
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

O konuya girmeksizin Eos 5d serisine dönüş yapmak daha mantıklı.. stüdyolar analog döneminde bahsi geçen makineleri kullanırdı. eğer stüdyoda kullanacağım tarzı bir sözünüz olacaksa dahi, 40 ve 80mp lik backlere rağmen; ilk cümlemi tekrar eder Eos 5d serisi derim..

Tarih: 26 Ağustos 2013, 10:50 - İp: 94.***.**0.93
safata
safata (üye)
Hatay / Reklam Fotoğrafçısı

Öncelikle mesajınız için teşekkür ederim Mete bey,

Özellikle renk, keskinlik ve detay konusunda beni tatmin etmiyor 5d Mark 2. Mamiya istememin tek sebebi bu. 5D kadar zahmetsiz olmayacağının farkındayım ancak Mamiya RB 67 + 22 mp leaf digital back ile inanılmaz sonuçlara şahit oldum. RZ67 pro iiD'yi ise yakından görme şansım olmadı.

Tarih: 26 Ağustos 2013, 11:02 - İp: 88.***.**8.253
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Selamlar..

eski bir stüdyocu olarak burnumu sürekli bu konulara soktuğumu belirtip, mazur görmenizi isteyeceğim.. Sizin ifadenizi doğrulayan bir arkadaş var, sahip olduğu makineler Eos 5d + 5d MkII + 1Ds MkIII + Nikon D3x .. onunla bayağı atışmışlığım var, "-aslolan senin yeteneğin, neden makinelere bu kadar yatırım yapıyosun" dediğimde. sıradan dSlr'lere artık herkesin sahip olduğu ve müşteriyi kazanmak için o makinelerin verdiği imajın kendisine kar olarak döndüğünü söyledi.. asıl kritik tespit; ilk olarak 5d MkII yi elden çıkarmak istiyor oluşu.. Aynı sensöre sahip 1Ds MkIII ü aynı ortamda kullandığında 5d MkII nin renk ve tonlama gücünde geride kaldığını ifade etti. ve daha eski makinesi 5d den daha memnun olduğunu hep söylüyor.. lens konusundaki sorularım, genel kanısını değiştirmiyor.

Hayırlı işler diliyorum...

Tarih: 27 Ağustos 2013, 12:02 - İp: 94.***.**8.95
  • 1