upxsm
upxsm (üye)
Balıkesir / Amatör

Makro İçin D40 Mı D80 Mi ?

Fotoğrafçılık hobim 1 2 yıllık. Bir tane D-SLR alacağım yakında. Ben de D-SLR dünyasına gireceğim. Bir yıldır Nikon Coolpix S1 ile fotoğraflar çekiyoum. Ama artık SLR ye geçmeye karar verdim. Zorlandığım konuları buraya yazıp sizlerin bilgilerini almak istiyorum. Forumu bir süredir takip ediyorum. Merak ettiğim konulara baktım. Çok faydalı oldu. Forumu bu seviyeye getiren ve bu eşsiz bilgileri bizimle paylaşma imkanı veren herkese sonsuz teşekkürler.

Kararım nikondan yana. Ama D40 mı D80 mi karar veremedim. Para konusunda zorlarsam D80 alabileceğim. Makro fotoğraflara merakım var. Benim sorum D40 18-55 ile makro fotoğraflar çekebilir miyim?Bu olmazsa D40 55-200 makro çekiminde yeterli olur mu? Ya da D80 18-135 mi makro çeker. Ya da bunların hiçbirinin makro çekimleriyle alakası yok mu? Sizce D80 mi D40 mı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 23 Haziran 2007, 15:33 - İp: 88.***.**1.129
objeli
objeli (üye)
Samsun / Profesyonel Fotoğrafçı

macro çekim istiyoruz. nekadar macra oakadar para.nekadar renk kalitesi okadar para.herhangibir canon slr alıyoruz sonra makro çekim yapmak istiyoruz ama önce ne yapmalıyız elimizi cebimize atıyoruz.canonun 180mm lik efsane mokro lensini alıyoruz.çekimler mükembelin öünde ama cebimizde hiç para kalmamış...aaahhh aaahhh zenginlerin bile alırken 2 kere 3 kere düşündüğü şu SLR pöresönel makineler ve makineler kadar pahalı olan aksesoarları....

Tarih: 29 Ağustos 2007, 12:43 - İp: 85.***.**8.48