tripoli
tripoli (üye)
İstanbul / Amatör

Makine Seçimi?

Uzun zamandır ilgili olduğum fotoğraf çekimini daha profosyonel olarak devam etmek istiyorum.Profosyonel dedıysem yanlış anlaşılmasın tam bir amatörüm,makina olarak bahsediyorum.Açıkçası makina almak tam bir işkence gibi insannın aklında bir sürü soru oluyor ve fazlasıyla birbirinin altarnatifi olabilecek model var.Ben ikinci el bir makine alıcam sıfırını almaya gücüm yetmez açıkçası bir üniversite öğrencisiyim.Aklımda oturmuş 3 model var 3 de farklı marka
ilki NİKON D 60

Canon 400 D

Ve Olympus E-420

Olympus e-420 benım için en son çare ama alacağım kişi yanında

14-42mm objektif +Lens Hood (Filtreli)

40-150mm objektif +Lens Hood (Filtreli)
veriyor bunlarda benim gözümü boyuyor açıkçası
Diğer makinaları kit lensleriyle alıcam alırsam.

Değerli fikirlerinizle beni aydınlatırsanız ve doğru bi seçim yapmama yardımcı olursanız zevk alarak çektiğim her güzel fotoğrafta sizleri minnetle anacağım.

Saygılarımla..

#tripoli' tarafından 03.04.2011 15:12:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Nisan 2011, 12:00 - İp: 88.***.**6.126
webdeveloper
webdeveloper (üye)
İstanbul / Amatör

Bu konu gümler başlığı değiştirin derim

Tarih: 3 Nisan 2011, 13:38 - İp: 78.***.**2.237
sedatberrak
sedatberrak (üye)
Balıkesir / Meraklı

bence nikon al duruşu falan daha karizmatik d60 ın geçenlerde baya inceledim d60 ı bi yamuğunu bulamadım..

Tarih: 3 Nisan 2011, 13:49 - İp: 88.***.**2.155
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

sanki kasıtlı yapmış gibi " acil yardım " demişsiniz... forum kurallarını okusanız ya...

Tarih: 3 Nisan 2011, 13:51 - İp: 88.***.**3.145
emelustnts
emelustnts (üye)
Kocaeli / Meraklı

merhabalar ben canon cihaz almayı düşünüyorum 500 d yada 550 d hayyam pasajı diye bir yer varmış ordan almak nekadar güvenilir cihazlar dükkan garantilimi yada canon garantis varmıdır bilgilendirrseniz sevnrım iyi günler

Tarih: 3 Nisan 2011, 15:30 - İp: 88.***.**2.249
cvvaran
cvvaran (üye)
Adana / Haber Fotoğrafçısı

Tripoli kardeşim,
slm.Ben sırayla canon d400,nikon d40, nikon d80 ve şuan nikon d7000 kullanıcısı olarak ele silah gibioturan ve body kalitesini hissttirdiği için şiddtle nikon tavsiye ederim. Modeli parana gör seçebilirsin.Yakın zamanda bir arkadaşım 19 bin shutter sayısı ile ikinci el bir d60 aldı onuda inceleme fırsatım oldu. 18--55 kit objektifi ile oldukça başarılı sonuçlar veriyor.
Yoksa fotoğraf çekim kalitesi olarak nikon ve canon ayrımı yapmak doğru olmaz. İyi bir lensi ile nikon ve canonların neredetse tüm modellerinde başarılı sonuçlar alabilirsin saygılar.

Tarih: 3 Nisan 2011, 20:37 - İp: 78.***.**7.107
yakamoz59
yakamoz59 (üye)
İstanbul / Amatör

ARkadaşlar bende yeni bir SLR makine almak istiyorum ama Profesyonel e ilk geçişim. Sixlerden yardım bekliyorum. Bana önerebileceğiniz, gelişmemde ve hobimi yapmama imkan sağlayacak güzel bir makine ama çok pahalı olmayan. Önerebileceğiniz bir makine varmı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 4 Nisan 2011, 23:00 - İp: 78.***.**8.104
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

@EMEL..

Hayyam'daki ürünler dükkan garantilidir genelde. Alınabilir elbette.

@yakamoz,
Makinayı hobi amaçlı kullanacaksanız, deneyiminiz ve bütçeniz yetersiz ise, DSLR-like düşünebilirsiniz. Canon sx20 olabilir mesela..

Tarih: 5 Nisan 2011, 00:36 - İp: 78.***.**8.188
yakamoz59
yakamoz59 (üye)
İstanbul / Amatör

Zaten Şuan bir makinem car. Nikon L110 bana önerdiğiniz makine sınıfta. amacım profosyonel almak. amacım zaten hobi.

Tarih: 5 Nisan 2011, 22:03 - İp: 78.***.**9.204
  • 1