afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Makıne Secem Zorlukları

Arkadaşlarımız kararsızlıklarını burada paylaşıyorlar ve aldıkları makinede hep "acaba şunu mu alsaydım?"sorusu ile isteksizlik etiketi oluyor. Sonradan keşkeye dönüşenler de oluyordur. Aslında haklılar. O kadar model sürülüyor ki piyasaya şaşırıyor insan. Benim hiç takıntım olmadığı halde ve Nikon kullandığım halde Eos 40 d aklımı çeldi ve aldım. D300 almak için gittim ama bu defa Sony a 300 ve 350 gene kafamı çeldi. Hem ucuz hem de ış görür makineler. Sırf D300 sahibi olmak adına makine alınmaz dedim ve a350 aldım. harcı alem kullanım için toz da toprakta kullanmaya bir - iki yıl yeter. Üstelik a300 3fps ile daha hızlı bu makıneden. CCd ve yüksek piksel koymuşlar. Gövde metal olsa ne olacak, plastik olsa ne olacak? Safarilerde yerlerde sürünmüyor ki makineler. Nerdeyse bas çek kullanıyorsam bana artıyor bile. cz 16-80 lens burada mevcut ama iki tane a300 fıyatına. lens önemli elbette. Nikon 80-200 f4 manuel objektifim on yıllar sonra bie hala en sevdiğim zoom objektif. Şimdi gidip d300 de ahım kalabilir. Neden yazıyorum bunları; marka ve modeller akıl çelebiliyor ama fazla seçici olmak bütçeye zarar verir. Model ve teknolojik yenilikler çekmiyor fotoğrafı. önemli olan aldığınız makineyi full verimli kullanmak ve çantalarda saklamak yerine tepe tepe fototğraf çekmektir.

Tarih: 25 Haziran 2008, 06:46 - İp: 89.***.**0.122