xkrc
xkrc (üye)
Yozgat / Amatör

Makinamı Değiştirmek İstiyorum.

Merhaba arkadaşlar, d3100 makina sahibiyim ve makinamın af motoru olmaması nedeniyle satıp af motorlu bir makina almayı düşünüyorum. Sizlerde bilirsiniz ki g lensler d lenslerin neredeyse iki katı parada ve bu konuda ciddi şekilde canon düşünüyorum. Önüme ne gelirse çektiğimide ekleyeyim manzara da çekerim, portrede, kuş resimleride... Bu konuda tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Tarih: 24 Nisan 2015, 12:34 - İp: 95.***.**6.111
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Başlangıçta üst gövde almak herzaman cazip gelir ancak şuan teklonoji küçülmeye başladı. Nikon ve Canon en küçük makine çıkarma yarışına girdiler resmen. Aynasız piyasası hareketlendi. Canon 100d'yi bu yüzden çıkardı. Sen dışarı çıktığında herzaman yanında makinen olsun diyorsan D300s iyi bir seçim olmaz. Bu tarz makineler daha çok stüdyo için daha uygundur. Üstüne birde Apollo Soyus takacaksan vazgeç Abartmıyorum makine 3-4 kilo oluveriyor Uzun süre taşıyınca 10 kilo

Tavsiyem 100d veya sorun değil çantamda taşırım sürekli diyorsan 600d gibi gövdelere bakman daha iyi olur..

Tarih: 30 Haziran 2015, 11:47 - İp: 85.***.**5.43
xkrc
xkrc (üye)
Yozgat / Amatör

Bilgilendirme için teşekkürler puskas makina değişikliğini yaptım, d300sle devam

Tarih: 30 Haziran 2015, 14:02 - İp: 95.***.**6.109