atakantezel
atakantezel (üye)
Ankara / Meraklı

Makinalar Hakkında Yardım

1-2 güne kadar makina alacagım 2200 lira limitim var belki duruma göre 150-200 lira kadar çıkabilirim. Çift lcdlere görüntüsünden dolayı kanmış olacagım ki çok ilgimi çektiler. d90 istiyordum fakat yüksek fiyatından dolayı vazgeçtim. canonların fotograf makinalarıda ilgimi çekmeye başladı dış çekimlerde epey güzel göründüler gözüme ve tabiki 50mm lik lenslerle . gövdesi büyük ele oturan ve olursa(olmazs olmaz değil olmasada olur) çift lcdli bir makina tabiki görüntü kalitesi yüksek olacak bir makina tavsiye ederseniz çok iyi olur. forumda yeniyim şimdiden yorumve tavsiyeler için teşekkürler.

Saygılar...

Tarih: 17 Ağustos 2012, 23:05 - İp: 78.***.**7.118
atakantezel
atakantezel (üye)
Ankara / Meraklı

Makinalar için kavga etmeye kalp kırmaya gerek yok bence. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim amacım CANON NİKON karşılaştırması yapmak değil makina almışken adam gibi alayım düşüncesi içerisindeyim.

@mturk öncelikle teşekkür ederim abi seninle aynı fikirdeyim canonlar daha ucuza çokimkan sunabiliyor ama nikonunda ona göre avantajları var
@g.emre kusura bakma abi :D sinirlendirmek içinyazmadım çektigin resimlere baktıgımda D90a hevesim arttı doğrusu eline sağlık

saygılar

Tarih: 18 Ağustos 2012, 18:32 - İp: 78.***.**7.118
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Aynı fotoğrafları 10D gibi bir body ile de çekerim, arada kuruş fark olmaz.
Bu benimle alakalı bir durum değil, iyi fotoğrafın makineye verilen parayla doğru orantılı olmayışıyla alakalı.
500D al derim, 550D modeli daha iyidir ama aradaki farka gerek yok, bazen 450D alıp, küçük müçük, ele oturmuyor demeyip iyi lensler mi alsaydım demiyor değilim.

Eline oturuyorsa 500D 18-135
500D modeli küçük geldiyse D90 18-105

Üzmez bu makineler seni, 500D alırsa m42 bayonetli manuel lensleri adaptör yardımıyla kullanırsın. Fiyatları 50-100 lira ama çok iyi lenslerdir, Canon 2.el piyasası daha iyidir...

Ama kesinlikle D90ı da eline almadan karar verme, sağlıcakla kal

Tarih: 20 Ağustos 2012, 04:34 - İp: 88.***.**1.77
atakantezel
atakantezel (üye)
Ankara / Meraklı

Teşekkür ederim emre abi hayırlı bayramlar

Tarih: 20 Ağustos 2012, 16:40 - İp: 78.***.**2.236