atakantezel
atakantezel (üye)
Ankara / Meraklı

Makinalar Hakkında Yardım

1-2 güne kadar makina alacagım 2200 lira limitim var belki duruma göre 150-200 lira kadar çıkabilirim. Çift lcdlere görüntüsünden dolayı kanmış olacagım ki çok ilgimi çektiler. d90 istiyordum fakat yüksek fiyatından dolayı vazgeçtim. canonların fotograf makinalarıda ilgimi çekmeye başladı dış çekimlerde epey güzel göründüler gözüme ve tabiki 50mm lik lenslerle . gövdesi büyük ele oturan ve olursa(olmazs olmaz değil olmasada olur) çift lcdli bir makina tabiki görüntü kalitesi yüksek olacak bir makina tavsiye ederseniz çok iyi olur. forumda yeniyim şimdiden yorumve tavsiyeler için teşekkürler.

Saygılar...

Tarih: 17 Ağustos 2012, 23:05 - İp: 78.***.**7.118
atakantezel
atakantezel (üye)
Ankara / Meraklı

O kadar görüntüleyen olmus 1 tane bile olsa tecrübeli biri vardır yardımcı olsanız ne olur sanki ?

Tarih: 17 Ağustos 2012, 23:46 - İp: 78.***.**7.118
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Konuyu açmadan önce bu tip binlerce sorunun hergün cevaplandığını tahmin ederek konuları bir aratsaydınız ne olur sanki ?

Tarih: 18 Ağustos 2012, 00:20 - İp: 88.***.**2.34
gokhanz
gokhanz (üye)
İstanbul / Amatör

konunun ne kadar görüntülenip herhangi bir cevap yazılmadığına bakacağınıza,daha önce böyle bir konu açılıp açılmadığına bakmadığınızın sebebini gerçekten merak ettim doğrusu.
Hele ki.Foruma daha yeni kayıt olmuşken,böyle hayıflanmak...

Forumu biraz araştırın mutlaka sorularınızın yanıtını alacaksınız.

Tarih: 18 Ağustos 2012, 00:21 - İp: 85.***.**2.185
atakantezel
atakantezel (üye)
Ankara / Meraklı

Günlerdir bu forumdayım ama bu konuyu açmak için üye oldum ve kendimi geliştirmek istedigim için soruları kendim sorup cevap alırsam daha tatmin olacagım gibime geliyor haklısınız tabi ama o cevaplardan tatmin olmuş değilim dogrusu

Tarih: 18 Ağustos 2012, 00:46 - İp: 78.***.**7.118
mturk
mturk (üye)
İstanbul / Amatör

Atakan kardeşim , Dslr lerde tecrübem yok , 30 yıl önce Slr makine almış ve kullanmıştım.Daha sonra campack larla idare ettim.Epeydir araştırıyorum ben de nasipse bir dslr almak istiyorum. Zor da olsa yendiğim bir önyargımı paylaşayım belki yararı olur. Nikon daha iyi makine evet bu gerçek ama Canon da hiç ondan geri kalır gibi değil.
Nikon hem makinede hem objektifde daha az verip daha çok alıyor.Hem makinesi pahalı hem objektifi. Canonun makinedi dr objektifi de Nikona göre daha hesaplı hele Canon aynı paraya daha çok çözünürlülük sunuyor. Canon da japon malı, bu işin öncülerinden çok kaliteli lens ve elektronik üretimi var . Modeli siz seçin ama Nikonda israrcı olmayın derim ben , selamlarımla iyi bayramlar ...

Tarih: 18 Ağustos 2012, 01:00 - İp: 94.***.**3.164
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon canon tartışması açan bi tip de geldi, canı sıkılan uykusu kaçan gelsin de toplu dalga geçelim.

Hayyamda D90 ile 18-105 i 1900 liraya alırsınız, 50mm lensi de 200 e alırsınız 2. el.
50 liraya çanta, 20 liraya UV filtre, 25 liraya SD kart.
Toplam 2195 lira.

Bunlar da bu ekipman ve flaşla+softbox ile çektiğim fotoğraflar
(ilk 3ü, ilk 5 haricindekiler de makineyi aldıktan sonra çekebileceğiniz fotoğraflar)

http://500px.com/Gnoktaemre

Elinize oturuyorsa 500D alın, bir fark olmayacak arada.
Ben bunları en az 30 35 kere yazdım.

Tarih: 18 Ağustos 2012, 01:07 - İp: 88.***.**2.34
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

Dostum bende incelediğim makineler konusunda düşüncemi paylaşayım.

Öncelikle makinenin megapikseline aldanma .Neden mi? eğer poster boyutunda baskı alacaksan amenna.Ama amacın baskı almak değil yada ideal boyutta baskı almaksa 6 mp de işini görür.
Bir çok makine inceledim nikon un kasası canon un kasasından daha sağlam.Üst seviye makineleri incelemedim.
incelediklerim. canon 350D-400D-500D-550D-600D nikon:D3100-D5100-D90-D300S vs. Ben kesinlikle marka kıyaslamıyorum yanlış anlaşılmasın.Nikon un bazı makinelerinde buluna üst bölümdeki gösterge bi artıdır.Canon 550D-600D nin üzerinde 18-55 mm lens geliyor aynı fiyat aralığında bulunan nikon D90 da18-105mm lens geliyor.vs. vs. Ama bana sorarsan aynı fiyat aralığında bulunan Canon 500D mi nikon D3100 mü yadan D5100 mü desen ben kesinlikle 500D derim.

Tarih: 18 Ağustos 2012, 01:14 - İp: 88.***.**1.29
mturk
mturk (üye)
İstanbul / Amatör

Adamlar tam anlamıyla ruh hastası , akıllarınca yerme fırsatı çıktı mı balıklama atlıyorlar , yardım talep eden insana adam gibi bir cevap ver , adam ol , psikolojin bozuksa doktora git .

Tarih: 18 Ağustos 2012, 02:35 - İp: 94.***.**3.164
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Her gün aynı terane konular açılıyor, müsade et de 500den cevap vermiş birisi olarak sitemimi dile getireyim.

Sen daha nikon canon karşılaştırması yapıyorken nasıl oluyor da tavsiye vermeye çalışıyorsun?
Fotoğrafçıların olduğu bir ortamda böyle bir konu açarsan gayet de dalga geçilir, bu işten anlamadığının tastikidir bu çünkü.

Psikolojim bozuk değil ama sizinki bozuksa doktora gitmeyin, o doktorlar lazım ülkemize, taammmam ?

Tarih: 18 Ağustos 2012, 02:40 - İp: 88.***.**2.34
r.oncul
r.oncul (üye)
Nevşehir / Amatör

arkadaşların dediği gibi o fiyata d90 alınır.. hatta hayyama gitmenize bile gerek yok..(reklam olmasın isim vermeyeceğim) ama gittigidiyor da 2 yıl garantili satanlar var..
şuan ki fiyatını bilmiyorum ama canon 60d alabilirsiniz...
benim tavsiyem bu olur..

ama çift lcd ye takmazsanız ginin canon 500d alın sonra üzerinden kalanı ekipmana yatırın.. biraz kullanın sonra ne alacagınıza daha sağlıklı karar verirsiniz...

Tarih: 18 Ağustos 2012, 03:26 - İp: 88.***.**9.6