hanedantr
hanedantr (üye)
Çorum / Amatör

Makina Almak İstiyorum

Merhaba arkadaşlar daah bu sitede yeniyim 1500 YTL ye kadar en fazla oda bir makina almak istiyrum elimdeki makina Canon A520 memnun olmadığım tarafları manzara cekiminde genis bir alan alamıyor gozumun gordugunu cekemiyorum o yuzden birde makrolarda istedigim kadar ii olmuyor gerci daha cok yeniyim f degeri netir beyaz ayarı nedir bilmiyorum ama iyi bir makina alıp bunları hem ogrenmek hemde gelistrimek istiyorum kendimi bi ara sony h5 e baktım ama onun cok ii olmadıgı konusunda uyardılar beni yardımlarınız için simdiden tesekkur edeirm.

Tarih: 15 Mart 2007, 12:05 - İp: 88.***.**1.198
hanedantr
hanedantr (üye)
Çorum / Amatör

Arkadaşlar ilgilini için çok teşekkür ederim benim elimde bir para yok heniz ancak iyi bir makina için okadar ayırp taksitle almayı düşünüyorum kredi kartımla A520 yi zamanında 600 ytl ye aldım am dediğim gibi artık yetmiyor üzülüyorum cekemediğim fotoğrafları görünce isteğim simdi alacağımı 4-5 sene en azından gönül rahatlığıyla kullanabileceğim bir makina olması yazılarınız tek tek okudum nikon d40 varmıs birde galiba o nasıl makina burada hic adı gecmemis simdiden ilginize cok tesekkur edeirm

Tarih: 16 Mart 2007, 13:28 - İp: 88.***.**9.52
ersel
ersel (üye)
İstanbul / Amatör

Sizinle polemiğe girmek istemiyorum tartışmak istemiyorum. hepiniz makinelerinizi güle güle kullanın her zaman daha iyisini alın. arkadaşta neyi alırsa alsın şimdiden hayırlı olsun.

Tarih: 16 Mart 2007, 13:45 - İp: 212.***.**4.66
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Ersel, tavsiyede bulunurken, kişinin ihtiyaçları doğrultusunda yönlendirme yapmaya çalışıyoruz, yoksa asla amacımız bir markaya yönlendirmek değil. Arkadaşımızın yazdıklarından bir SLR makineye ihtiyacı olduğunu anladığımız için tavsiyelerinmiz bu yönde oldu. Hatırlarsan, sanada Fuji 6500fd yi tavsiye etmiştim. Önemli olan ihtiyaçlar.

hanedantr, Nikon D40 dan fazla bahsedilmiyor çünkü, bu makine piyasadaki pek çok objektifri kullanamıyor. Bu cihazın üzerinde focus motoru yok, yani alacağın lenslerin üzerinde focus motoru olması gerekiyor, tabi bu lenslerinde fiyatı çok pahalı. Yani D40 fiyatı uygun ama maliyeti yüksek bir makine.

Tarih: 16 Mart 2007, 14:26 - İp: 212.***.**0.50
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

d40 alacağıma gider ikinci el bir d70s alırım çok daha iyi.

Tarih: 16 Mart 2007, 14:29 - İp: 85.***.**2.38
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

"d40 alacağıma gider ikinci el bir d70s alırım çok daha iyi"

okyasus bu işi biliyor

Tarih: 17 Mart 2007, 22:49 - İp: 88.***.**5.199
hanedantr
hanedantr (üye)
Çorum / Amatör

daha hala makinaya karar veremedim sony h5 ve r1 modelleri nasıl tavsiye edermisniz
http://www.fotokritik.com/454424 bunu esim canon A520 ile cekti ama tum cekimleri makinanın boyle olumuyor sitedeki fotografları goruncede icim gidiyor

Tarih: 23 Mart 2007, 12:01 - İp: 88.***.**0.120
maduran68
maduran68 (üye)
Ankara / Amatör

hanedantr; sony R1 görüntü kalitesi olarak mükemmel deşem yeridir. tabiiki sınıfında hatta sınıfının üzerinde güzel görüntü veriyor. ancak olumsuz tarafı bana göre şekli diğer makinalardan biraz aykırı ve nerdeyse bir kg varan ağırlığı var o kadar.

Tarih: 23 Mart 2007, 16:42 - İp: 212.***.**0.22
hanedantr
hanedantr (üye)
Çorum / Amatör

sagol peki lens takılabilyormu R1 e

Tarih: 23 Mart 2007, 23:13 - İp: 88.***.**9.219
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

R1' e objektif takamazsın. çünkü sabit zoom objektifli bir digicam. Fakat filtre takabilirsin, ayrıca yakın çekim için ekstra filtre var, tele için yine bir cnverter var . az da olsa seçenek var.
R1 linkini verdiğiniz fotoğraftan çok ama çok daha iyilerini çekebilecek bir makine.
Eğer dslr almayacaksanız ve de paranız varsa R1 mükemmel bir seçim olur.
Buyrun R1 hakkında bir link size
http://forum.hardware.fr/hfr/Photonumerique/Appareils-Objectifs/sony-dsc-r1-sujet_8398_1.htm

Tarih: 24 Mart 2007, 00:53 - İp: 85.***.**2.201
emin55
emin55 (üye)
Samsun / Amatör

sayın hanedantr h5 in ne gibi olumsuz yanından bahsettilerki öğrenebilirmiyim. bende 6500fd ile h5 arasında kaldım.(6500fd nin otoda aşırı pozlama ve netleme zorluğundan dolayı h5 önde)

Tarih: 27 Mart 2007, 17:22 - İp: 81.***.**2.140