bresson
bresson (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Makina Alıcaklar Mutlaka Bi Baksın

digital slr makina alıcaklar bence bu siteye baksın bence süper bi site ( http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM ) iki makina seçiyosunuz iki makina ile aynı fotograf üzerinden karşılaştırma yapıyosunuz bagzı fotograflarda fazla yada az pozlama var (yarım poz kadar) ama fikir olarak size bayagı yardımcı olur bence mutlaka bakın yararı olur saygılar...

Tarih: 11 Şubat 2006, 03:08 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tesekkurler bresson..

Tarih: 11 Şubat 2006, 12:37 - İp: 62.***.**2.10
morcadi
morcadi (üye)
İstanbul / Amatör

Cook guzel bi site, coook tesekkur ederim kendi adima...
Makine alacagim icin her turlu bilgilendirmeye acigim...
Sevgilerimle. morcadi

Tarih: 11 Şubat 2006, 20:31 - İp: 85.***.**0.143
Maxo
Maxo (üye)
İstanbul / Amatör

Bire bir karşılaştırma imkanı çok iyi... Tavsiye için teşekkürler.

Tarih: 11 Şubat 2006, 21:14 - İp: 85.***.**5.176
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraflar bence çok adil bir şekilde çekilmemiş, hem geometri hemde ciddi ışık ayarlarında farklılıklar var, buna aman dikkat edin. Yani birebir karşılaştırma yapmak için yeterli değil, hatta bence göze bile alınmamalı.

#TeknO' tarafyndan 12.02.2006 04:39:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Şubat 2006, 04:39 - İp: 85.***.**8.242
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

bresson link için teşekkürler,

2 gündür PC'nin başından kalkamadım fotograf indirip duruyorum.

Site hakkında sevmediğim tek nokta var. Ben S2IS, FZ30, CP8800, H1, R1, D50, D70S, 350D, 20D modellerini karşılaştırdım, fakat fotograflar arasında çok farklılık göremedim.Bunun nedeni makineler arasındaki asıl farkı belirleyecek olan düşük ışıktaki performansların karşılaştırılmamış olması.

Bence ISO400/800/1600 performanslarını görmeden makineler hakkında kesin sonuca varamayız. Bu sitedeki fotografları inceleyen biri bir DSLR almaya hiç gerek olmadığı kanaatine kapılabilir. Çünkü yüksek ışıkta kompaktlar bile SLR makinelere yakın performans gösteriyor. En azından ben indirdiğim fotograflarda bunu gördüm.

Herkese ISO400/800/1600 performanslarını, gece ve iç mekan çekimlerini görmeden karar vermemesini şiddetle öneriyorum.

Sonra maddi imkanları zorlayarak aldığımız makineler bizim için hayal kırıklığı olabilir.

Tarih: 12 Şubat 2006, 13:19 - İp: 81.***.**7.103
enes82
enes82 (üye)
Antalya / Amatör

çok teşekkür ederim çok güzel bi site.tam istediğim gibi.harika bence.en azından artık günlerce veya haftalarca araştırmaktan bizi alıkoydun.

Tarih: 12 Şubat 2006, 13:59 - İp: 85.***.**8.241
guneyt
guneyt (üye)
Ankara / Amatör

Haklısın bunlara ek olarak, DSLR'in karşılaştırılması bana çok saçma geliyor. Sonuçta adamlar genelde obje fotosu çekmiş ve bu fotolarda esas olan şey lens kalitesidir. Nikon D50 'nin kit lensi kendinden 3 misli pahali olan Canon 20D'nin kit lensinden biraz daha iyi ve sonuçta daha iyi foto çekecek. Bu onu kesinlikle daha iyi makine yapmiyor.

Bence oldukça gereksiz bir site.

Tarih: 12 Şubat 2006, 15:10 - İp: 85.***.**1.45
bresson
bresson (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

arkadaşlar ben bu siteyi basit fotograf kullanıcıları için önerdim fikir olsun diye çok derin araştırıp dslr karşılaştıracaksanız makinaların sitelerinde kendi www.canon.com www.nikon.com sample images var onları karşılaştırın hangi lens ve hangi diyafram oldugu bütün fotograf bilgileri yazmaktadır. dslr karşılaştırma tam bir beladır kişinin fotograf yapısıyla alakalıdır amatördür 18-55 normal lense ömrünü bitirir stüdyo da 17-35 L 24-70 L macrodur bunlar sadece makinadan pahalı lenslerdir. doga fotografcısıdır 70-200 L IS bide super wide böleee giderr... kimsenin ilgilenmedigi bi noktaya da deginim ccd lerin dpi ları mesela canon eos 20d 96 dpi 5d 180 dpi 1Ds mark II 350 dpi bunlar canonun kendi tanıtım sample image larından alıntıdır bunlar ne işe yarar derseniz baskı standartları 300 dpi dır 96 olan bi makina 3 kat küçük basar bunlar daha ileri seviyelerdir ... bu arada süre gelen bir çakışma vardır nikoncu ve canoncu diye bu iki gurup diğer makinayı beyenmez yeni başlıyacaklara allah sabır versin kafaları karışıyo ...

son olarak bencede site prf kullanıcılar için basit ama amatör kullanıcılar için bi nebze fikir verme açısından degerlendirilebilir.

iyi günler dilerimm..

Tarih: 12 Şubat 2006, 16:40 - İp: 85.***.**2.39
mbkose91
mbkose91 (üye)
Aksaray / Amatör

çok saol

Tarih: 13 Şubat 2006, 19:23 - İp: 85.***.**8.25
  • 1