akuatele
akuatele (üye)
Kayseri / Meraklı

Macro Çekim İçin ?

Öncelikler herkese selamlar,
fotoğraf makinası almayı dusunuyorm. ama bu konuda pek bı bılgım oldugu soylenemez. Sitenizede yeni üye oldum. Sorum şu ;

Dediğim gibi fotoğraf makinası almayı dusunuyorm, Yarı profesyonel olacak. Acemliliğimi atabileceğimi fotoğraf çekmeyi öğrenebileceğim ve MACRO çekim yapmamı sağlayacak bi makina olmasını istiyorum.

Fazla bilgim yok bu konuda, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Fiyat olarak 1500 - 2000 Lira arası verebilirim.

Şimdiden teşekkürler

#akuatele' tarafından 10.09.2007 18:50:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Eylül 2007, 18:46 - İp: 88.***.**6.228
akdenizli
akdenizli (üye)
Antalya / Amatör

Madem yeni başlayacaksınız!

Canon G7'yi öneririm
10 MP çözünürlüklü
Tüm manuel ayarları mümkün
neredeyse 0 cm'den makro çekebilme özelliği
Fiyatı da 1000.-YTL civarı..

Tarih: 10 Eylül 2007, 22:36 - İp: 78.***.**6.18
teberus
teberus (üye)
Ankara / Amatör

Merhabalar.
Öncelikle yeni makinanız ne olursa olsun hayırlı olsun. SLR Like bir makina alırsanız zaten hemen hepsinde Macro modu mevcut. Bu fiyatı vermeyi planladığınıza ve "yarı profesyonel" ifadenize göre bir SLR makina alabilirsiniz. Bence de seçiminiz bu yönde olursa fotoğraf çekmekten daha fazla zevk alacaksınız. O makinalarda da macro özelliği, alacağınız lensle elde edebileceğiniz bir şey. O fiyata hangi SLR derseniz sitede bol miktarda bu konu mevcut. Hangi SLR diye aratırsanız bolca malzeme bulabilirsiniz. Kolay gelsin

Tarih: 10 Eylül 2007, 22:37 - İp: 88.***.**7.214
akuatele
akuatele (üye)
Kayseri / Meraklı

Yanlız ben mercek almak ıstemıyorm. yanı paranın tamamını makınaya wermek ıstıyorum. daha da profesyonellestıgıme ınandıgımda makınayı degıstırıp almak daha mantıklı gelıo su an ıcın bana. G 7 tawsıyesı ıcın tesekkurler. arastırmaya baslıyorm hemen

Tarih: 11 Eylül 2007, 00:24 - İp: 88.***.**0.82
kacar1
kacar1 (üye)
Kocaeli / Amatör

o fiyata giriş seviyesi bir slr ve makro lens alabilirsin ve çok güzel fotolar çekersin.makro çekmek için sakın slr like diye tabir edilen ileri seviye kompakt makine alma çünkü makro 0 cm den çekilmez hangi böceği 0 cm den çekecen

#kacar1' tarafından 11.09.2007 18:27:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Eylül 2007, 18:26 - İp: 85.***.**2.4
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

Makro çekeceksin güzel fakat ne tür makrolar, böcek çekeceksen farklı sabit nesneler çekeceksen farklı microya dalacaksan farklı ekipmana ihtiyacın olur. Ama fikrin ne olursa olsun tam çözüm yine dslr'dan geçer.

Tarih: 11 Eylül 2007, 18:38 - İp: 195.***.**0.27
akuatele
akuatele (üye)
Kayseri / Meraklı

Hepinize tavsiyeniz için teşekkürler. Ax önce Sony H9 aldım Kendımı gelıstırmem acısından H9 un daha faydalı olacagına kanaat getırdım Umarım yanılmam

Tarih: 11 Eylül 2007, 18:47 - İp: 88.***.**9.96
  • 1