tdsese
tdsese (üye)
İstanbul / Amatör

Lütfeen! Dslr Tercih İçin Yardım..

merhaba arkadaşlar. birkaç dakika önce katıldım aranıza. 2 aydır fotoğraf çekimi kursuna gidiyorum ve dslr makina almam gerekiyor. araştırmaktan bir hal oldum. gittikçe kafam karışıyo. 1.500.00 /mak. 1.700.00 tl arası önerebileceğiniz en iyi makinaları yazar mısınız? ikidebir makina değiştirmek istemiyorum. kendimi geliştirene kadar bana yeterli olsun en azından şöyle 2-3 sene. yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...(canon ve nikon tercihim)

Tarih: 13 Ekim 2011, 09:00 - İp: 78.***.**9.201
tdsese
tdsese (üye)
İstanbul / Amatör

ya hiç mi fikri olan yok??

Tarih: 13 Ekim 2011, 10:14 - İp: 212.***.**5.34
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Önce şu başlığı bir oku istersen. Bakalım kendinle ilgili ne bulacaksın?

http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=31787

Tarih: 13 Ekim 2011, 10:23 - İp: 213.***.**5.242
tdsese
tdsese (üye)
İstanbul / Amatör

İNCE yorumunuz için çok teşekkür ederim. yalnız siteye yalnızca birkaç saat önce üye olmuş birine böyle alttan alttan mesaj vermeye çalışan eleştirmen havasına girmeyip de özelden uygun bir dille "TAVSİYE"de bulunsaydınız daha yakışık alırdı. herkesin farklı ifade tarzı vardır.forumda geçmişi olan, bunları bilen birine söyeseydiniz anlardım. aramaktan yorularak kendimi bu foruma attım neredeyse. bir sanat dalıyla ilgilenen bir insana yakışmayan incelikle yorum kanaatimce. ayrıca kimin nasıl konu açtığı sizi neden rahatsız ediyor yada ilgilendiriyor? yardımcı olmazsınız olur biter. bu kadar basit. kendinizi germenize gerek yok.

Tarih: 13 Ekim 2011, 10:44 - İp: 212.***.**5.34
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

O yazı forumda geçmişi olan, bunları bilenler için değil, sizin gibi bir kaç dakika önce keşfettiği foruma balıklama dalıp ihtiyacı olan bilgiyi kapar kapmaz da bir daha adım atmayanlar için yazılmış bir yazı olduğu için size tavsiye ettim. Forumda geçmişi olan, bunları bilen hiç kimse Lütfeen! diye konu açıp bir saat sonra da" ya hiç mi fikri olan yok?? " demiyor ki.

Tarih: 13 Ekim 2011, 11:23 - İp: 213.***.**5.242
senereroglu
senereroglu (üye)
Ankara / Amatör

Sayın Tdsese, 2 aydır gittiğiniz fotoğraf kursunda öğretmenleriniz size bu konuda yardımcı olmamışlar sanırım, yüzyüze öğretmenlerinizden alacağınız cevaplardan yola çıkarak bir tercih yapmanız en azından kursa verdiğiniz paranın bir karşılığını almanızın bir göstergesi olacaktı.

#senereroglu' tarafından 13.10.2011 13:10:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ekim 2011, 11:33 - İp: 78.***.**9.228
tdsese
tdsese (üye)
İstanbul / Amatör

para verip vermemek neyi değiştirir.kursa para vermiyorum bu bir beyefendi. hocama sormadığımı nereden biliyosunuz iki. amatör bir fotoğrafçı için git kesinlikle şunu al demez hiçbir hoca. bu foruma birdaha girmeyeceğimi nereden biliyosunuz? bu üç. bu kural herkes için geçerli olabilir fakat eski olan eleştiriyi bilir. ayrıca bu forumu birkaç dakika önce keşfetmedim aylardır takip ettiğim bir site yalnızca üyeliğim yoktu. rica ederim "tavsiye etmek" kelimesinin anlamını da değiştirip insanların türkçesinin bozulmasına alan açmayalım. sizin ki tavsiye değil "aşağılama". nezaketten haberi olan bir insan önce bir kere söyler, anlamazsa üslubunu değiştirebilir. farkındaysanız ben size haksız eleştiri yapıyosunuz demiyorum. yalnız üslubunuz çok çirkin. her insan hatalı davranabilir. siz belki mükemmel olabilrsiniz ama herkes öyle değil. he burasının devlet dairesi falan olduğunu da sanmayalım. insanların davranışlarını bukadar eleştirme hakkını kimse vermiyor size.

Tarih: 13 Ekim 2011, 14:15 - İp: 212.***.**5.34
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Pardon. Aylardır forumu takip ediyorsanız haklısınız.

Tarih: 13 Ekim 2011, 14:59 - İp: 213.***.**5.242
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Ha bu arada forum içi arama diyorsunuz da nerede o meret. Bir türlü bulamadım. Google arama motorunu yoksa site içi arama mı sanıyorsunuz yoksa yutturuyor musnuz? :D Valla bulamadım site içi arama seçeneğini.

__________________________________________-
Düzeltme:

Daha önce google yazan arama motorunun olduğu yerden arattığımda googledan arama yapıyordu.Yani tüm web i arıyordu ya da yanlış hatırlıyorum. Biraz önce denedim aynı yerden arattığımda site içi arama yapıyormuş.

#delirendeli' tarafından 13.10.2011 18:27:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ekim 2011, 18:16 - İp: 217.***.**9.210
senereroglu
senereroglu (üye)
Ankara / Amatör

Sayın Tdsese, mademki Nicon yada Canon tercihim demişsiniz, Canon eos 500,550,600 bunlardan biri 18-55 kit lens ile beraber 1400-1800 aralığında alabilirsiniz. Canon eos 500 den ben çok memnunum. Canon u bana kursun öğretmeni önermişti, Canon hakkındaki bütün sorularımada cevap bulmuştum.
Para vermeden bir kursa gitmiş olmanızı inanın çok merak ettim, parasız kurslar varsa, olurya fotoğrafçılığa gönül verip ekonomik açıdan dar gelirli insanlar için, ne dersiniz?

Tarih: 13 Ekim 2011, 22:58 - İp: 88.***.**1.139
mentalistt
mentalistt (üye)
Aydın / Amatör

ücretsiz kurstan kastı üniversite bünyesindeki kurslar olabilir, her üniversitede fotoğraf topluluğu mevcut. ben de kendi üniversiteminkine yazıldım hem tecrübelilerden hem de fotoğrafla ilgilenen hocalardan birebir kurs alıyoruz. ayrıca bunun dışında haftada 2 saat secmeli ders var, ben secmeli ders olarak fotoğrafcılık seçtim. hocamız ödev dahi verdi.

Tarih: 15 Ekim 2011, 00:41 - İp: 88.***.**1.161
  • 1