mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Leica S2 (yakında)

http://www.bhphotovideo.com/c/product/585106-REG/Leica__S2_SLR_Digital_Camera.html

Sayfasında bugün fark ettim.. Fiyat belirlenmemiş, ancak orta format hasselbladlara rakip geldiği için fiyatınında onlar seviyesinde olacağı malum.. Yani; elimize değil, dilimize dolanacak..

Tarih: 15 Haziran 2009, 13:44 - İp: 78.***.**7.251
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

remi kıskançlıktan demiş..ben hiç kıskanmadım,neyi kıskanacağımı bimiyorumki..herşeye rağmen,kadir senin hiç işin yok da yükledin o nümuneleri.....sonrada uğraş dur aldığın detayları yok etmek için..bana d3x yeterde artar..lüzumunda dx formattada kullanılabiliyormuş...

Tarih: 20 Kasım 2009, 21:42 - İp: 88.***.**5.163
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bu tip medium format makinaların ( Leica,Hasselblad,Phase1 ) geleceğinin iyi gözükmediği konusunda bilgilendirici bir yazı okudum .

APS-C ve FF sensörlerde gelişme uçarcasına ilerliyor , ISO ve goruntu kalitesinde her gün gelişmeler oluyor . Bu araştırma - geliştirme , satışlar bu kadar yüksek olduğu sürece yapılabiliyor ve getiriye dönüşüyor .

Ote yandan sıfır Mercedes araba fiyatındaki Medium formatlar , bu satış rakamlarını yakalayamadığından , bu sensorleri geliştirmeye de para harcanamıyor , teknolojisi de olduğu yerde sayıyor . Biliyorsunuz , halen ISO 200 bile problem yaratmakta Medium format makinalarda .

FF makinaların görüntü kalitesi ve çözünürlüğü de artık tüm profosyonel çekimlerde ( belki manzara fotografçılığı hariç ) yeterli seviyede . Hatta eski medium format FILM kalitesini geçtiği söyleniyor .

$5000-8000 gibi paralar harcayıp , 2-3 yılda bir full format makinalar yenilenebilirken , medium formatta aynı iş için $30,000-50,000 harcanması gerekiyor . Kazançlar da bunu makul kılmadığından eskiyen sistemleriyle başbaşa kalıyorlar medium formatçılar .

Yazı , medium formatın profosyonellerin seçimi olmaktan uzaklaşıp sadece prestij makinası olarak varlıklarını sürdürebileceğini belirtiyor - yakın gelecekte ...

Tarih: 20 Kasım 2009, 22:44 - İp: 96.***.**9.175
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

devlet sadece bu markaları özel üketim vergisine dahil etsin

diğerleri gariban işi olduğu için vergiden muaf olsun

Tarih: 21 Kasım 2009, 11:10 - İp: 88.***.**7.172