mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Leica S2 (yakında)

http://www.bhphotovideo.com/c/product/585106-REG/Leica__S2_SLR_Digital_Camera.html

Sayfasında bugün fark ettim.. Fiyat belirlenmemiş, ancak orta format hasselbladlara rakip geldiği için fiyatınında onlar seviyesinde olacağı malum.. Yani; elimize değil, dilimize dolanacak..

Tarih: 15 Haziran 2009, 13:44 - İp: 78.***.**7.251
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

" LEICA Lensler, camdan değil reçineden üretilir.. baltık denizinin derin ve soğuk sularında senelerce bırakılmış..... "

Bundan emin misiniz ?? Ingilizce'deki reçine karşılığına gelen "resin" kelimesi ( lens uretiminde,kaplamada kullanılan ) ve onların belki kaplandıktan sonra dondurulma teknolojisi bir sekilde dillerde dolanıp bu hale gelmiş olabilir mi ?? Bir şehir efsanesi mi acaba ?

Yanlış anlaşılmasın , inanın bilgim yok ve merak ettim - reçineden ustun optik kalitede cam benzeri bır urun elde edilebilir mi diye ?? Internette de Leica lensler ile ilgili boyle bir bilgi goremedim .

Tarih: 17 Haziran 2009, 21:14 - İp: 64.***.**4.24
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bende bu reçine olayını bilmiyordum.. hele baltık denizlerinin derin sularını hiç bilmiyordum..
fakat mantıksız değil.
zira bildiğim kadarıyla günümüzde pleksi ve polikarbon teknolojisi çok gelişti..
pleksiglass malzemesinin camdan daha geçirgen ve daha az saçınımlı olduğunu biliyorum.

bildiğim kadarıyla pleksi ve polikarbon türevlerine moleküler olarak müdahale edilebiliyor ancak cam için aynı şey sözkonusu değil..

gerçi koruması falan vardır ama siz yinede leica alırsanız objektife çakmak tutmayın, sigara basmayın..

Tarih: 18 Haziran 2009, 10:15 - İp: 88.***.**6.113
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Leica'nın kendi sitelerinde sadece çok yuksek kaliteli cam kullanıldıgı yazıyor - başka bilgi yok. Sanırım lensler uzerindeki "resin" coating / kaplama , Turkce karşılığı reçine oldugu için boyle bir soylentiye yol açmış ...

Tarih: 18 Haziran 2009, 11:38 - İp: 64.***.**4.24
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Daha konuşmadan çenem yoruldu (bkz: züğürt)

Tarih: 18 Haziran 2009, 12:14 - İp: 78.***.**6.243
rocktrak
rocktrak (Objektif)
Tekirdağ / Meraklı

DSLR'de DEVRİM! : Leica S2

35 mm. film formatının mucidi olan Leica firması ikibinli yıllarda da orta format kalitesinde fakat dslr boyutlarında ürettiği S2 modeliyle fotoğrafçılıkta ikinci devrimi gerçekleştiriyor....

Leica S2 kalbinde; D-SLR'lerden %56 daha büyük,
orta format dijital arkalıklar ve makinelerden %30 daha küçük;
Leica'nın "S" sistem olarak adlandırdığı 30x45mm'lik bir CCD sensör taşıyor.
Teknik özelliklerin pratik faydalarını anlatmak gerekirse şirket Leica S2'yi D-SLR boyutlarında orta format kalitesi sunan yeni bir sistem olarak konumlandırıyor.

http://www.programlar.com/tr/haber/donanim/yeni-leica-devrimi-leica-s-sistem/

Tarih: 19 Kasım 2009, 20:31 - İp: 78.***.**3.102
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Bu konuyu okuyanların görmesi gereken 2 konu daha..

LİNK: http://forum.netfotograf.com/fotograf_makinesi.asp?msg_id=40818

LİNK: http://forum.netfotograf.com/cevap.asp?rep_id=478565

#remi5861' tarafından 20.11.2009 02:53:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Kasım 2009, 01:57 - İp: 88.***.**8.19
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

bu makineyi daha iyi anlamak için şu linkteki örnek fotoları indirip bakın..
fotoyu büyütebildiğiniz kadar büyütün..

S2 link

detaylar çok fena

Tarih: 20 Kasım 2009, 09:04 - İp: 85.***.**9.67
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

tarihin karanlık sayfalarına gömülmeye mahkum bu makineler

ayrıcada kızın burnuna estetik gerekiyor

Tarih: 20 Kasım 2009, 09:27 - İp: 88.***.**8.19
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

detaylar süper ama değil mi?

Tarih: 20 Kasım 2009, 10:51 - İp: 85.***.**9.67
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

zaten az evel yazdıklarımda kıskançlıktandı.

süper detay bence.

ama şöylede bir durum var. Profesyonel işler yapılmayacak ise, bu türden makineler ve alamet-kıyamet detayın çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.
O yüzden parası olan ve büyük boy baskı alan (detay manyağı ) arkadaşların bu makinelerle çalışması yerinde olur.

bir diğer olayımda şu;
bu makineler ağırlıklı olarak
moda fotoğrafçıları,
katalogcu - dergici
elbise ve portre
ve buna benzer hareketsiz ve studio ortamında çok güzel sonuçlar vereceğidir.
Tripod ve ışığın üçlü kullanımı bu makinenin yetenekleriyle birleşince ortaya çok kaliteli işler çıkabilir.

ama bir web sitesi görseli, küçük katalog ve katalog gibi kalitesiz kağıtlı dergiler için ve dış çekim ve ayrıca hareketli(seri) çekim için bu makineler elverişsiz olacaktır.

aslanı çıtanın peşinden koşturtmamak lazım. Kontrollü güç yani
bunu başarırsanız ozaman felaket derecede kaliteli olur.

Tarih: 20 Kasım 2009, 11:28 - İp: 88.***.**8.19