tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Konicaminolta Servisi Artık Sony’de

Bilgisi olmayan arkadaşlara duyurmak istedim...

TIKLAYINIZ !!!

#TeknO' tarafından 10.04.2006 00:54:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Nisan 2006, 00:53 - İp: yok
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Evet dediğim çıktı... İnanmayanlar buraya...

Tarih: 10 Nisan 2006, 00:54 - İp: 85.***.**7.25
myc
myc (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

Teşekkürler.Saygılar

Tarih: 10 Nisan 2006, 07:58 - İp: 85.***.**7.3
edebi
edebi (üye)
Konya / Amatör

Çok iyi bir haber, teşekkürler. Artık Usa dan A-200 ü gönül rahatlığı ile getirtebilirim...

Tarih: 10 Nisan 2006, 08:53 - İp: 85.***.**3.27
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

edebi zannetmiyorum ki amerikadan gelmis urunlere destek versinler..

Tarih: 10 Nisan 2006, 17:19 - İp: 62.***.**2.10
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

@dadanagast; veriyorlar ama parası ile elbette. Yani diğer tüm markalarda olan kural burda da geçerli. Amerika'dan nikon veya canon alırsanız o da aynı kurallara tabi. Bu anlamda bir farklılık yok.

Asıl önemli olan hadisenin altını çizmemiz lazım. Konica Minolta'nın bugüne kadar servisi ve aksesuarı konusunda Türkiye'de ciddi bir sıkıntı vardı. Artık bu gelişme ile Konica Minolta sahipleri sırtlarını Sony'e dayadılar. Bence Türkiye'de servis ve yedek parça anlamında Konica Minolta'nın yıldızı çok iyi bir şekilde parlayacak. Hatta parlatmaya başladılar. Abartı gibi gelecek size ama; (KM sahibi olduğum için belki) Türkiye'de artık hu gelişme ile bu sıralar nikon veya canon almak isteyenlerin iki kere düşünmesinin zamanı geldi sanıyorum. Konica Minolta ciddi bir avantaj elde etti diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

Tarih: 10 Nisan 2006, 19:41 - İp: 81.***.**3.199
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tabii ucretini odeyerek servis alabilir insanlar tekno.. ben ucretsiz olur gibi algiladigimdan oyle soyledim..
.....

Tarih: 10 Nisan 2006, 19:49 - İp: 62.***.**2.10
edebi
edebi (üye)
Konya / Amatör

Sevgili Dadanagast, benim düşüncemde de zaten garanti kapsamında ücretsiz servis hizmeti almak yoktu. Tekn0 nun dediği gibi parası mukabilinde bir servis hizmetini kasdettim. Diğer markalarda da aynı şey geçerli. Şimdi en azından makine bozulduğunda bir servisinin olmasını bilmek güzel şey

Tarih: 10 Nisan 2006, 19:51 - İp: 85.***.**2.182
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili arkadaşlar inanın bir fotoğraf makinesini tamir edebilmek birden fazla disiplini iyi bilmeyi gerektiriyor.
Buradan hareketle SONY firması bu disiplinleri bilen arkadaşları nereden bulacak? Bu güne kadar televizyon yada müzik seti vs tamir etmiş son derece nitelikli arkadaşlar sizin bu makinede AWB sorunu var dediğinizde yada paralax hatalarıyla karşılaşıyorum dediğinizde vs... gibi sorunları nasıl çözecekler?? Fotoğrafı ve renkleri bilmeyen baskı prosedürlerini bilmeyen arkadaşlar 12500 kelvinde Mtest veya 15000 kelvinde otofokus ayarlarını nasıl ve neye göre yapacaklar? Umarım bu işbirliği tüm fotoğraf severlere yararlı olur...

Tarih: 11 Nisan 2006, 14:06 - İp: 85.***.**4.136
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

iyi de Sony'nin R1,H1 gibi modelleri zaten vardı. bunların tamiri için elinde uzman yokmuydu ki şimdi arayıp bulacaklar?

Tarih: 11 Nisan 2006, 21:44 - İp: 85.***.**4.198
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili Tekno,
O aşağıdaki telefon numaraları nedir, onu da yazabilir misin?
Tamer

Tarih: 11 Nisan 2006, 23:13 - İp: 193.***.**2.10