ogunata
ogunata (üye)
İstanbul / Amatör

Konica Minolta A200

Arkadaşlar Merhaba,

Belki bazılarınız biliyordur, ne zamandır ABD'den Konica Minolta 5D getirtmeye çalışıyordum bir arkadaşım vasıtasıyla. Bu aralar makinenin fiyatı 750 USD'ye kadar yükseldi ve stoklarda da bulunmuyor.Neredeyse buranın fiyatına yaklaşacak.5D'yi Anti Shake olayı, 2,5 inch ekranı ve body'sinin hoşuma gitmesi sebebiyle istiyordum.O yüzden acaba Konica Minolta A200 mü alsam diyorum. Son 5-6 aydır fotografçılığa büyük bir merakım var ama daha önce analog ya da dijital makine kullanmadım.
Bu yüzden A200 alsam iyi olur mu diyorum.Bu makineyi kullanan arkadaşlar önerir mi?Hem bu makine bir kaç yıl işimi görür. Fotograf çekme olayı da beni sararsa bu sefer iyi bir DSLR alırım diyorum.
Doğru mu diyorum ?

Tarih: 3 Şubat 2006, 22:18 - İp: yok
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

makine güzel bir makine tek eksisi fotoğrafların biraz soft çıkması,onun dışında iyi.
menülerine alışmak çok kolay,kullanımı basit.

amerikada fiyatların artmasına şaşırdım çünki almanya da maxxum 5d nin fiyatı iyi düştü 514 euroya body alınabiliyor ve stoklarda da var. 730 euroya iki lens ile veriyorlar(18-70mm ve 70-300mm minolta lens ile birlikte).

Tarih: 3 Şubat 2006, 23:13 - İp: 85.***.**8.204
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Forumda bir arkadaşımız KM A200 almıştı.Onun görüşlerine başvurulabilir belki. Birde bu makina ile ilgili bir konu vardı.
http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=6850

Tarih: 4 Şubat 2006, 03:14 - İp: 81.***.**8.116
technoturk
technoturk (üye)
Antalya / Amatör

Merhaba Ogunata,

Ben bir hafta once aldım A200 memnunum şimdilik. Daha once 3.2 ve 4Mpiksel Canon A75 ve Minolta Dimage 400 kullandım. Direk SLR nin üstesinden gelemeyeceğimi bildigim için geciş döneminde kullanmak üzere A200 ü aldım. Ben su an Japonyadayım. Burada da oldukca talep görüyor makina. Ben Nikon D50 D70 ve Konica Minolta Sweet digital 5 modellere de baktım. Onlar tabiiki daha üstün. Fakat A 200 8Mp artı video cekim modlarıda var 800.600 15 frame 640.480 30 frame ve 15 frame... Bence almaya deger. Fiyatıda önemli tabii.. Burda bana maliyeti 500 dolar civarında oldu... Uygun fiyata bulursan al derim... Elde durusu çok güzel...Ben seviyorum... Hala Auto da cekim yapıyorum. Birde fonksiyonlarını kullanmaya başlarsam süper olucak....

Saygılar,

Ahmet

Tarih: 4 Şubat 2006, 18:10 - İp: 60.***.**5.248
  • 1