delorean01
delorean01 (üye)
Adana / Amatör

Kompakt Bunu Yapabilirmi?

canon a550 eski bir makina olmasına rağmen arkadaşımın yaptığı çekimleri görünce şok oldum giriş seviyesinde dslr fotolar vardı .. bu makinayı kullanan başka arkadaslar varmı ?

Tarih: 7 Eylül 2011, 01:26 - İp: 46.***.**0.81
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Eğer sorunuz "kompakt bunu yapabilir mi" ise cevabım evet, anca bunu.

Tarih: 8 Eylül 2011, 18:07 - İp: 78.***.**2.221
delorean01
delorean01 (üye)
Adana / Amatör

biraz daha net fotolar vardı ama onları yukleyemedim ama bana güzel geldi bir efekt kullanılmışmı fark eden oldumu arkadaşlar?.. remi5861 sana katılıyorum kompaktlar kayış kaçırıyor ama arada şaşırtıcı foto çekiyor mesela aşağıdaki fotomu fotograf forumlarında paylaştığımda "hangi lensle çekildi bu" gibi yorumlar geliyordu ama sonuç olarak 100 liralık bir samsungla çekildi

#delorean01' tarafından 08.09.2011 20:21:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Eylül 2011, 20:13 - İp: 46.***.**5.136
okiii
okiii (üye)
İstanbul / Meraklı

1. fotoğrafta bariz oynamalar var..

Ayrıca kompaktla güzel foto çekemezsin diye bir şey yok ki, adamın elinde en pahalı makine var, zengin almış karışamazsın ancak çektiği fotolara bakıyorsun insan istese bile o kadar kötü fotooğraf çekemez diyorsun... zoru başarıyor yani

Yabancı ken diye bir adam var, bir inceleme yapmıştı 100 dolarlık makine ile 5-10 bin dolarlık makineyi yanyana koymuş ve fotoğraf çekmiş aradaki fark belli olmuyor, inceleyen varsa linkini koyabilir.....

Bence dslr bazı işlere özel çalışacaksan ona uygun lens alıp ona yönlenirsen daha fazla farkını belli ediyor...

Yani param az yada büyük makine istemiyorum özel bir alanada merakım yok falan filan der isen manuel ayarlara imkan veren bir kompakt alıp kendini geliştir derim ayrıca photoshopada zaman ayır...neticede her dslr sahibinin neredeyse birde kompakt makinesi var.......kodak kompaktlardan uzak dur derim kendi adıma.....

Tarih: 9 Eylül 2011, 16:01 - İp: 78.***.**4.246
delorean01
delorean01 (üye)
Adana / Amatör

oki
1-hangi fotoda oynama var dediniz? ari fotosunu diyorsaniz sadece biraz kontrasti artirdim ve noise filter'e soktum ama baktimki yapmasamda ayni seymis :] onceki sayfadaki foto icin diyorsaniz ne gibi bir oynama var soylerseniz iyi olur :]
2-dedikleriniz dogru profesyonel dusunen bunu ilerde meslek dahi haline getirecek olan icin dslr yada kaliteli bir dslr like sart
3-ben makine almayacam su an fuji s1900 kullaniyorum ilerisi icin Allah kerim :]

Tarih: 9 Eylül 2011, 17:03 - İp: 212.***.**0.174
okiii
okiii (üye)
İstanbul / Meraklı

İlk foto deim sence hangisi ilk yüklediğin foto? O fotoyu beğendiğim için değl sadece oynamalar var bunu anlamak zor birşey değil, doğal değil..
Ben sana dynamic photo Hdr programını öneririm çok beğeneceğinden şüphem yok....orada çok ilginç vede güzel tonlamalar yapabilirsin....
SOn olarak sorduğun sorunun cevabını biliyor gibisin çünkü senin çektiğin ve son koyduğun arı fotoğrafı diğerlerinden daha başarılı demek ki çekilebilirmiş..

Tarih: 9 Eylül 2011, 18:06 - İp: 78.***.**4.246