koray822
koray822 (üye)
Ankara / Amatör

Kodak Z740 mı Z7590 Mı???

arkadaşlar bu iki makineden hangisini önerirsiniz?. Bu ikisi arasında gözle görünür bir fark warmı? bide forumda kodak la ilgili pekçok yazı okudum genel olarak kodak'ın tavsiye edilmediğini gördüm.yalnız ben kodak'ın fotoğraflarını beğeniyorum ama birde size sorayım dedim.

yardımcı olursanız sevinirim

Saygılar...

Tarih: 3 Şubat 2006, 20:25 - İp: yok
ilhamid
ilhamid (üye)
İzmir / Amatör

bir de www.kodak.com.tr ye gir oaradan kıyasla....

Tarih: 3 Şubat 2006, 22:02 - İp: 85.***.**1.99
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

KARŞILAŞTIRMA LİNKİ

yukarıdaki linkte iki makinenin kıyaslaması var.. z740 ucuz olmasına rağmen çekim tekniklerinde 7590'dan biraz daha iyi gözüküyor kağıt üzerinde..ama makinelerin dediğiniz gibi çokda iyi fotoğraf kalitesinin olmadığı forumlarda ve bağımsız inceleme sitelerinde yazılıyor. ben 7590'ı ve 740'ı sadece elime alıp inceledim.. ikiside taşınması çok kolay makineler.. 7590'ın lcd ekranı ve dış görünüşü çok hoşuma gitmişti.. ama fotoğraf kaliteleri konusunda sitelerden okuduğum haricinde çok bir bilgim yok..

sağlıcakla..

Tarih: 4 Şubat 2006, 09:58 - İp: 85.***.**8.62
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

ben kullanıyorum z740 on numara makina kimse eline su dökemez öyle forum la morumla olucak isler degil bunlar makina süper pisman olmassın benden söylemesi dioptirisi 1/1 kodak retinar olayı bitirmis zatennnn

Tarih: 4 Mayıs 2006, 18:34 - İp: 88.***.**0.73
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

dostum okdunmu cawa kardesin dediklerini... bende kodak z 740 kullanıyorum .. param olupda nikon d 70s veya daha üst bir makinee alana kadar galeriden k.etkisi niki ile cektigim fotograflara (portofolio) bir bak. 7590 le z 740 aynı makine. z 740 al . neden? pili kalem pil çünkü. 4 tane şarjlı pil alırsın şu 15 dakkada dolanlardan . çek çekebildigin kadar. bir kere objektifi cam. 1/1 dioptiris var . es geçiliyor heryerde . kodak bunu hep yapıyor. cam objektifin farkı ne diye sorarsan, derim ki zenith marka analog fotograf makinelerini efsane yapan 2 özellikten birisi objektiflerinin cam olması idi derim. ayrıca kodak cok ozel bir islemci kullanıyor. ben sahsen surekli manuel ayarla çekiyorum. cektigim fotograflardan sadece birkac tanesi ortada. her ortamda fotograf cekebiliyosun. pozlama yapabiliyosun . 500 kusur ytl ye dusmus. o paraya bedava... 7580 da çok şık bir görünüme sahip ama pilinin özel olması sakat. ha 1 milyar veriri totalde yedek pilde alırım diyosan onuda alabilirsin ama unutma z 740 daha sonra çıktı ve hala piyasada satılıyor... demek ki var bişi

Tarih: 4 Mayıs 2006, 19:56 - İp: 88.***.**4.177
tanyolac40
tanyolac40 (üye)
Kırşehir / Doğa Fotoğrafçısı

ikiside aynı hiç br farkı yok

Tarih: 5 Mayıs 2006, 17:14 - İp: 85.***.**4.160
  • 1