kull_
kull_ (üye)
Ankara / Amatör

Kodak P880 Makina Bulamıyorum......

daha şimdi yeni üye oldum. yaklaşık 1 aydır stenizi takip ediyorum. resmen başım döndü sitede.
koada p880 almaya karar versim. makinayı ankarada bulamadım. lütfn yardımcı olun. internet sitelerinde de buldum ama stoklarda yok. yaklaşık 435 ile 580 arası fiyatlar buldum. ve 1000 ytl üzerindede buldum ama beni aşıyor. dediğim fiyat aralığında bana makinayı bulmama yardımcı olabilirmisiniz
saygılarımla . . .

Tarih: 23 Haziran 2007, 18:27 - İp: 88.***.**0.112
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

ayrıca nekadar ıs özelligi olursa olsun kisi cekmesini bilmedikten sonra onda bile titretecektir

Tarih: 24 Haziran 2007, 17:18 - İp: 88.***.**4.173
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

nekadar ıs özelligi olursa olsun kisi cekmesini bilmedikten sonra onda bile titretecektir

demekle olmuyor işte..kişinin ihtiyacını en iyi karsılayacak makina esastır..aynı paraya daha iyisi varsa,"zaten kullanamıyorsun,titreşim onleme olsada tıtretceksin,bosuna onu alma" demek sacmalıktan ote birşey degildir..

kullanmadıgın makinalar hakkında yorum yapma derken kodaktan baska birşey kullanmadıgınıda goruyorum,al sana celişki..

ayrıca ben sanslıyımki,kodakta kullandım fujide canonda sonyde casioda nikonda..neyın ne oldugunu az cok bilirim..kullanmadıgım makinalar hakkında yorum yapacaksam eger guvendigim kişilerin gorusleriyle hareket ederim,kullandıgım makinayı degil,kişinin ihtıyacına uygun makinayı tavsiye ederim.beni bilen biliyor zaten,sacmalıklara ayıracak vaktim yok..bana saldırmaktan vazgec..

#gaijin' tarafından 24.06.2007 19:22:14 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Haziran 2007, 18:58 - İp: 88.***.**3.210
kull_
kull_ (üye)
Ankara / Amatör

arkadaşlar lütfen neden münakaşa ediyorsuuz ki anlamadım.

Tarih: 25 Haziran 2007, 10:56 - İp: 88.***.**7.48
docteur
docteur (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

selamlar
ben bir kodak p880 kullanıcısı olarak şunları söylemek istiyorum (diğer markaların dslr-like modellerini kullanmadığım için bilgim yok)
p880 de titreşim önleyici özellik yok evet ama buna ihtiyaç varmı? hayır çünkü 5.8X zoom özelliği var bu yüzden gerek yok
p880 in fotograf kalitesi dslr-like kullanıcı amatörleri tatmin edici boyutta yani kalitesiz değil tabi kalite biraz da makineyi kullanana göre değişiyor
sn gaijin in bahsettiği yavaşlıklar olabilir evet ama bir de şu açıdan bakmak lazım kullanıcı bu yavaşlıkları fazla sorun yapmazsa (benim için sorun olmuyor) bu özellik de bu makinenin alınımı için engelleyici değil
kodak markalarına karşı sürekli diğer makinelerin modelleri savunuluyor bunun nedeni de diğer makinelerin daha kaliteli olması evet bu doğru ama kimsenin görmediği ve de hiçbir zaman atlanmaması gereken bi özellik var bu da makinelerin fiyatı p880 bazı internet sitelerinde 580 ytl ye satıldı hem de taksitle ilk çıktığında fiyatı 910 ytl idi bu fiyatlara p880 özelliğindeki bir makineyi diğer markalar satışa sunmadılar bu yüzden de eğer basit bir kompakt makine almak yerine bu fiyata p880 alıp daha iyi fotograflar çekilebilir
bu fiyat özelliği sadece p880 için değil kodak ın tüm modelleri için geçerli
zaten dslr-like alıcıları fotografçılıktan para kazanan insanlar değil yani bi sütüdyo açıp p880 ile fotograf çekmiyorlar ya da katolog çekimleri p880 ile yapılmıyor bu yüzden hobi olarak fotografçılık yapan ve dslr-like kullananlar için bence iyi makine daha iyisi varmı elbetteki var ama ihtiyaçları karşılıyorsa daha iyisine neden daha fazla para verilsin ki sonuçta fotografın kalitesi çeken kişiye göre de değişiyor
bir de şunu eklemek istiyorum kodak ın servisinden memnun olmayan kişiler var bunun sebebi nedir bilmiyorum ama benden kaynaklı bir hatadan dolayı arzalanan bi makinemi servise götürdüğümde garanti kapsamına alıp ücretsiz tamir ettiler yani servisten memnun kaldım
(bu yazımın amacı forumda genel bir kodak karşıtlığı olduğu için bu düşüncelerimi paylaşmak istedim)

sn kull_ un sorusuna gelince
kodak p880 ve p712 arasında geniş açı ve zoom özelliği farkları var geniş açı kullanmak istiyorsan p880, yüksek zoom istiyorsan p712 al derim ama p712 yerine kodak p850 yi öneririm yani yüksek zoom için ihtiyacını karşılar tabi p880 ve p850 bulunması zor yani bulabiliyorsan al derim
diğer tavsiye edilen modellere de bakabilirsin ama onlar hakkında pek bilgim yok

Tarih: 25 Haziran 2007, 11:21 - İp: 194.***.**2.251
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

docteur soyledıklerıne kısmen katılıyorum ancak suda varki soylediginiz modelin sıfırını bulmanıza ımkan yok.mecburen ikinci el almak durumundasınız...ve yıne dıyorumki madem oyle spot olarak diger marka makinalar alınabilir..boylece gozden cıkardıgınız paraya daha ıyı makina sahıbı olursunuz..yanı ihtiyacın olmayacak birşeye fazladan para vermek sozkonusu degil..
makinanın hızı cok onemli bir artı..işlemcisinin daha ıyı oldugunu gosterir.makinada tıtresim onleme olması 5xte gereksiz diye bir sey soylenemez kesinlikle..kullanmayan birinin titreşim onlemenın işe yararlıgından suphe etmesini anlıyorum..
ama suda varki nedense kodak tavsiye edenler kodaktan aska makina kullanmamıs kişiler oluyor her seferinde..ben diyorumki imkan varsa bir kodak kullanıp ardından baska bır makina kullanın birer hafta..aradaki farkı gorun,seciminizi zaten kendiniz yapacaksınızdır biz birşey soylemeden..
kullandıgınız makinayı sevmek onemli ve guzel birşey ancak birisine tavsiye edecekseniz eger o fiyat ve segmentteki en iyisi olmasına dikkat etmeli bence..
munakasa için uzgunum ama bana direkt saldırıldıgı için cevap verdim..

Tarih: 25 Haziran 2007, 13:43 - İp: 88.***.**4.123
docteur
docteur (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

selamlar
sn gaijin ben de sana katılıyorum şayet p880 in sıfırını bulabilirse sn kull_ a öneriyorum tabi bunun zor olduğunu da belirtmiştim
titreşim önleyici makine kullandım ama ben kendi hitiyaçlarım doğrultusunda p880de bu özelliğin olmamasını bi eksik olarak görmüyorum tabi ihtiyaçlar ve beklentiler herkes için farklı olduğundan senin için bi eksiklik olabilir bu özelliğin olmaması
diğer markaların dslr makinelerini kullandım ama dslr-like makinelerini kullanmadım fakat elimden geldiğince internette test sitelerinde fotografları inceledim ve zaten bir önceki yazımda dediğim gibi p880 den daha iyi dslr-like makineler de var ama herkezin bütçesi farklı olduğundan eğer kısıtlı bir bütçeyle makine sahibi olunmak isteniyorsa p880 in özellikleri de ihtiyaçları veya beklentileri karşılayacak özellikte
ama ben kendi adıma şunu yapardım ve hatta yapıyorum p880 den daha pahalı bi dslr-like alacağıma beklentilerimi karşılayan p880 in alıp geriye kalan parayla da bi baskı makinesi alıp fotograflarımı kağıt üzerinde görmek
tabi bi durum herkes için geçerli olmayabilir
benim kodağı sevmemin nedeni bunu kullandığım için değil hem ekonomik olarak uygun olması hem beklentilerimi karşılaması hem de servisinden gayet memnun kalmamdır ve de kendi tekniğimi eklemem gerekiyor ki bu olmadan hiçbir makinede güzel fotograf çekilemez

#docteur' tarafından 27.06.2007 09:11:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Haziran 2007, 09:08 - İp: 85.***.**9.12
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

haklısın docteur,soyledigin sekilde davranmak ve artan parayı baska yere yatırmak dogru olur bencede,
ama oncedende dedigim gibi ıfırı bulunamayacak bir makina..ozaman daha iyisini aynı fıyatlara spottan alabiliriz..fazladan para vermeden,ve kalan para olursa yine aynı seyleri alabiliriz..

Tarih: 27 Haziran 2007, 14:25 - İp: 88.***.**1.188
tokat
tokat (üye)
Tokat / Reklam Fotoğrafçısı

bende p-880 kullanıyorum gayet memnunum makinanın izerine su döküldü hiçbişey olmadı makina sağlam foto kalisesindende memnunum geniş açı olması özellikleçok işime yarıyor fiyatına göre alınabilecek en iyi makine bence bende 650 ytl ye aldım 6 ay önce burda bir fotoğrafcıdan internette bende bulamamıştım kalite olarak nikonla canonla kıyaslamak doğru olmaz yarı profosyonel ve uygun fiyatlı bir makine yeni başlayanların tüm ihtiyaçlarını karşılar tüm ayarlar manuel olarak yapıldığı için profosyonele çok yakın tavsiye ederim

Tarih: 27 Haziran 2007, 19:24 - İp: 88.***.**9.52
ysmania
ysmania (üye)
İstanbul / Amatör

tokat arkadasim; ben de su an bulamiyorum p880..nerden aldigini soyleyebilir misin..ya da nerede bulabilecegimi..

Tarih: 28 Haziran 2007, 19:43 - İp: 85.***.**4.16