kull_
kull_ (üye)
Ankara / Amatör

Kodak P880 Makina Bulamıyorum......

daha şimdi yeni üye oldum. yaklaşık 1 aydır stenizi takip ediyorum. resmen başım döndü sitede.
koada p880 almaya karar versim. makinayı ankarada bulamadım. lütfn yardımcı olun. internet sitelerinde de buldum ama stoklarda yok. yaklaşık 435 ile 580 arası fiyatlar buldum. ve 1000 ytl üzerindede buldum ama beni aşıyor. dediğim fiyat aralığında bana makinayı bulmama yardımcı olabilirmisiniz
saygılarımla . . .

Tarih: 23 Haziran 2007, 18:27 - İp: 88.***.**0.112
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

neden bu makina???ozellikle tercih etmeniz için bir neden varmı???

Tarih: 23 Haziran 2007, 18:36 - İp: 88.***.**6.255
kull_
kull_ (üye)
Ankara / Amatör

forumda gördüğüm. makina hakkında pek fazla olumsuz yorum görmedim. yada p712 yi tavsiye edermisiniz. işin aslı p712 de bulamıyorum..

Tarih: 23 Haziran 2007, 18:38 - İp: 88.***.**0.112
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aslında ben kodakı pek tavsiye etmem..
sony canon ve fuji dslr like makinelerde cok daha basarılı..

Tarih: 23 Haziran 2007, 18:50 - İp: 88.***.**6.255
kull_
kull_ (üye)
Ankara / Amatör

peki belirttiğim fiyat aralığında hangi makinaları tavsiye edersiniz p880 ve p712 performansında

Tarih: 23 Haziran 2007, 18:51 - İp: 88.***.**0.112
tekin43
tekin43 (üye)
Kütahya / Meraklı

Bir arkadaşımız Vatan Bilgisayarın internet sitesinde bulamadı. Mağazasında vardı ordan getirtti, kullanıyor şu anda. Bir arkadaşımız daha almak istedi o da aynı sıkıntıyı yaşıyor çünkü makina stoklarda yok ve gelmeyecek gibi görünüyor.O arkadaşımıza Panasonic fz5 tavsiye ettim. Sitenin birinde vardı sipariş ettik sonra temin edemiyoruz dediler öyle kaldı. Benim tavsiyem Panasonic fz7'ye bir bakın.

Tarih: 23 Haziran 2007, 20:09 - İp: 88.***.**6.52
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

arkadasım sen kullandınmı kodak p880 p712 yi de tavsiye etmem diyosun böyle kendi saplantılarınızı baskalrına empoze etmeyin güzele güzel demesini ögrenin biraz arkadasım bende z740 war gir profilime onla bile ne harikalar yaratmısım gör kısacası bulursan kacırma derimm

Tarih: 24 Haziran 2007, 16:02 - İp: 88.***.**4.173
gucsav
gucsav (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

bu makineyi bulamıyorsanız yerine olympus sp510 modelini canon s3 is modelini fuji 5700 modelini tavsiye ederim.bu üç modelinde fiyatları 650-750 ytl aralığında.canon s3 is bana göre içlerinde en başarılısı s2is like makinelerde bir efsane olmuştu ve s3 te o makinenin devamı s5 piyasaya çıkacağı için bulmak zor olabilir ama s5 in çıkması fiyatınıda düşürecektir.fuji 5700 şu aralar çok popüler ve pek çok yerde kampanyası var olympus sp 510 ise yabancı forumlarda amatör kullanıcılar tarafından + verilen bir model ancak bazı satıcılar yerine bir üst model olan sp 550 yi vermek istiyorlarmış sp550 kağıt üzerinde 510 dan iyi gibi görünsede aynı forumlarda performans olarak yeterli bulunmuyor.

#gucsav' tarafından 24.06.2007 16:22:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Haziran 2007, 16:21 - İp: 212.***.**2.2
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

kodak makine bulamamanız çok normal.. yakın zamanda soyu tükenecek..

bir zamanlar yurdumuzun en iddialı minilab satıcısının (kodak near east) en son fuardaki standına, minilab görürmüyüm diye uğradım.. kırmızı elbiseli hanımlarla sanki birşeyleri kamufle etmeye çalışmışlar..

makine yokluğu.. [>

Tarih: 24 Haziran 2007, 16:49 - İp: 88.***.**3.12
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

cawa sen ne sacmaladıgının farkındamısın???
saplantı diye bahsettigin sey ne anlamadım gerci..
kullandıgınız markayı ovmeyi nedense marifet biliyorsunuz..
nedense benim makinanı tavsiye etmemem sana pek dokunmuş??
asıl sen saplantılarınla basbasa kalıp düşün bence..

kodakı tavsiye etmemem neden bu kadar canını acıttı bilmem ama gerekcem kodakın yavas ve fotograf kalitesi acısından zayıf bir marka olmasıdır..24 mm geniş acısı dısında diger makinalara fark atacak kayda deger bir ozelliğide bence yok..

"Arka arkaya çekim hızı oldukça yavaş. Ayrıca fotoğrafı kaydetme süreside neredeyse 1 sn. Sürekli netlik modundayken çıkan ses rahatsız edici. Netliği ayarlayamamınız bu konuda makineye güvenmek gerekiyor ama başarılı değil."
bu acıklama yeterli olmuştur sanırım..
makinada titreşim onleme ozelliğide yok ve eski bir makina.

aynı sınıfta fuji s6500 bu makinadan daha gelişmiş ve daha yenı bir makina olarak cokdaha ıyı bır tercihtir..ikisindede ortak eksik,titreşim onleme yok..
zaten p880ın sıfırı yada garantilisi bulunamayacagı için fujiyide spot alıranız aynı fıyata gelir..

sony h5 canon s3 yada fz30 bir kodak almaktansa tercih edilebilecek makinalar.

gittiginiz dukkanda,konu hakkında bilgisi olmayan insanlardan aldıgınız tavsiyelerle makina alıp daha sonra feryat figan edeceginize,arastırıp hareket etmek daha iyi..

Tarih: 24 Haziran 2007, 17:01 - İp: 88.***.**7.188
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

ben bisey sacmalamıyorum sözlerine dikkat et sasırma tamammı en azından sesinn gibi kullanmadan b.ok atmıyorum makineyaa bak dalganaa

Tarih: 24 Haziran 2007, 17:15 - İp: 88.***.**4.173