osmanlı
osmanlı
üye
(Amatör)
İzmir

Kodak P 880 İle İlgili Herşey

Uzun süreden beri piyasada olmasına rağmen hakkında fazla bir bilgi yok.Bana kalırsa fiyat/performans olarak bu yılın taçsız kralı P880 modelidir.Çünkü 1000 ytl fiyat aralığı ile hem s9500-fz3o-pro815 hem de s2-s5600-fz20-fz5-p850-z6-H1 modellerinin pastasından en çok payı alacağa benziyor.Tek eksiği prestiji.Satış yerleri sınırlı ve belkide görünümü aşırı gösterişli değil ancak 1-2 yılda sıkılacağınız bir modelde değil. Doğa fotoğrafı çekmeyi düşünen sınırlı bütçeli kişilerin 1 numaraya çıkaracağı cihaz,24mm ile bunu kanıtlıyor.Yorumlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar forumlara herkesin görmesi için nasıl fotoğraf ekleyebilirim,bilen varsa yardımcı olsun lütfen...

Tarih: 10 Mart 2006, 18:27 - İp: yok
serbes
serbes
üye
(Meraklı)
Bursa

Hiç bir bilgim olmadığı için teknik açıdan modelleri değerlendiremiyorum. En fazla kimi özellikleri kıyaslayabiliyorum sadece. P880 le ilgili tüm önerileri ve değerlendirmeleri okumaya çalıştım (türkçe ve ingilizceleri, almancam yok). Fiyat/performans olarak bana nedense çok uygun geldi.

Ancak kime sorduysam TR de "aman Kodak tan uzak dur" der. Bu kadar negatif bir görüş birliği açıkçası insanı tedirgin ediyor.

Yarın Bursa ya indiğimde bulursam göreceğim makinayı.

Birde XTolga arkadaşın P880 ve Fz30 değerlendirmelerini bekliyorum açıkçası.

Tarih: 10 Mart 2006, 18:33 - İp: 85.***.**1.168
osmanlı
osmanlı
üye
(Amatör)
İzmir

Ben biraz önce hem nikon,canon,fuji hemde ayrıyetten kodak satan bir mağazayı arayıp p880 hakkında kişi ile uzun uzun konuştum.Dediklerini anlattığımda sizinde kodak ile ilgili kötü düşünceleriniz silinecek.Bana öncelikle kaliteli olduğunu,yarı profesyonel ve kullanımı zevkli bir makina olduğunu yazdı.Buraya kadar herşey normal.

Geçenlerde biri mağazalarına 2-3 yıllık ve 2mp gibi düşük bir model getirttiğini,tamire ist. yolladıklarını söyledi.Daha sonra kodak bu ürünü tamir edememiş ve kullanıcıya rededemeyeceği sıfır bir ürün yollamış.Ürün sanırım v5 mi öyle birşey.Şu anda 500-600 ytl lik cihazı kodak müşteriye kargo ile yollamış.

Tabii bunu duyunca benim kodak markasına olan güvenim tavan yaptı.Yani garantili ürün aldıktan sonra korkulacak bir durum olduğunu sanmıyorum.

Tarih: 10 Mart 2006, 19:17 - İp: 85.***.**3.181
kcbilir
kcbilir
üye
(Meraklı)
İçel

Selam...
Sitede benden başka P880 kullanan var mı bilmiyorum, bildiğim herşeyiyle tatminkar bir alet olması... Kodak'a olan bu güvensizliğin sebebini de oldum olası anlamamışımdır. Zamanında çorbaya düşürdüğüm 7220'mi bile yenisiyle değiştirmişti adamlar...

Tarih: 10 Mart 2006, 21:26 - İp: 195.***.**2.16
osmanlı
osmanlı
üye
(Amatör)
İzmir

kcbilir senin daha önceki forumlarını okudum ve sitede senden başka p880 olan yok galiba.Birde sen siteye fotoğraf koyacağım dediğin halde p880 fotoları bulamadım.Yardımcı olursan iyi olur.Birde şarj olduğunda lcd açık ve kapalı iken kaç adet resim çekebiliyorsun makinayla...

Tarih: 10 Mart 2006, 22:11 - İp: 85.***.**3.229
ahmetdemir
ahmetdemir
üye
(Amatör)
Yozgat

kodakı savunmak bana düşmez o bir amerikan malı ama bizim insanımızn şu eksikliğinide burada gözler önüne sermek istiyorum. nasılki kağıt mendilin adı markası ne olursa olsun "selpak mendil" olduğu gibi bizim insanımda fotoğraf makinası deyince aklına sadece canon,nikon vs geliyor ve diğerlerine kalite işinde hiç fırsat vermiyor ve diğerlerini incelemeye bile değmez buluyor. atalarımız "yiğidi öldür ama hakkını ver" demişler. bence kodak ve diğer ismi kaliteli makinalar arasında zikredilmeyen diğerlerinide incelemek kıyaslamak lazım. bugün ayağa düşen ve canon,nikon kullananların beğenmedi z740 bile sınıfındaki diğer makinalardan kalite olarak hiçte aşağı değil.
p880i bende hiç görmedim ama özellikleri yazdığı kadarı ile çok güzel. bizim insanımız bilmediği şeylerden korkuyor. kodak ve diğer kaliteli görülmeyen makinaları kullananların burada anlatmaları lazım ki insanlarında alabilecekleri ürün yelpazesi genişlesin ve sadece bir iki makinaya mahkum kalmayalım.

Tarih: 10 Mart 2006, 22:40 - İp: 88.***.**5.218
serbes
serbes
üye
(Meraklı)
Bursa

Bir şey soracağım. p850 modelinde IS özelliği bulunurken,P880 de mevcut değil. Neden gerek duyulmadığını bir arkadaş açıklayabilir mi...

Bu iki modeli kullanım alanı ve farklılıkları açısından değerlendirebilir misiniz?

Tarih: 11 Mart 2006, 22:00 - İp: 81.***.**5.34
kcbilir
kcbilir
üye
(Meraklı)
İçel

osmanlı,
fotoğrafları eklemiştim ama yüklediğim sitenin domaini yenilenmemiş ve kapanmış, bu yüzden linklere tıkladığınızda fotoğraflar gelmiyor. Dahası server'a yükledikten sonra ben o test fotoğraflarını bilgisayarımdan silmiştim; bildiğim kadarıyla netfotograf'ta henüz benden başka P880 kullanan da yok, e hal böyleyken galeriye ekleyeceğim fotoğrafları takip etmenizi öneririm.

serbes,
p850'de IS var çünkü 12x zoom'u var (36-432); IS veya Antiblur olmazsa olmazdı zaten, p880'de yok çünkü 5,8x zoom'u var (24-140); titremeden etkilenebileceği bir durum yok yani.

Tarih: 11 Mart 2006, 22:34 - İp: 195.***.**2.24
osmanlı
osmanlı
üye
(Amatör)
İzmir

Kcbilir P880 alacaklara bir tavsiyen varmı?
Artılarını biliyoruz,eksik varsa gözüne çarpan anlatman iyi olur.Pili ile kaç çekim yapabiliyorsun ekran açık iken...

Tarih: 11 Mart 2006, 22:39 - İp: 85.***.**2.168
kcbilir
kcbilir
üye
(Meraklı)
İçel

Önizleme açıkken 200-250, kapalı iken 300-350 fotoğraf çekebiliyorm... Bu makineyi alacaklara şu tavsiyem olabilir; makineye 55mm objektif takılabilirken 52mm filtre takılabiliyor, ama filtrenin 52mm olması gerektiğini hiçbiryere yazmamışlar, ben de makineyi sipariş ettikten sonra gidip 55mm filtre aldım bir sürü... Hal böyleyken gidip birde 55to52 Ring almak zorunda kaldım. Aynı hataya düşmeyin...

Makineyi 3 aydır kullanıyorum ve beni memnun etmeyen herhangi bir eksiklikle karşılaşmadım henüz. Şu an için tek kusur; Macro ve Super Macro seçenekleri bulunuyor fakat Super Macro'yu manuel çekimde kullanamıyoruz. Gerçi fazla hazırcı bir yaklaşım benimki, pek de kusur sayılmaz. Nede olsa oynaması çok zevkli bir manuel fokus halkamız var... Zaten makine genel olarak mümkün olduğunca fazla manuel ayarları kullanmaya teşvik ediyor. Manuel moda geçtiğimizde sunduğu ayar çeşitliliğini önceki incelemede yazmıştım...

Tarih: 12 Mart 2006, 16:22 - İp: 195.***.**5.17
osmanlı
osmanlı
üye
(Amatör)
İzmir

Sevgili kcbilir,pil tüketimi çok geldi bana.Mesela fotoğraf çekmek için sabah dışarı çıksam,bırak akşamı öğleni zor ederim 200-250 kare ile.
Mecburen yedek pil ile kullanmak zorundayız.Peki kalem pili şarj edince yanımızda yedek olarak taşıyabilmekdeyiz.Peki P880 in yedek pilini şarj etsek,Lityum ion olduğu için hemen deşarj olurmu.

Anladığım kadarıyla 52 mm filtre,55mm objektif almamız doğru olanı...

Tarih: 12 Mart 2006, 16:36 - İp: 85.***.**9.90
Sayfa(lar): 1 | 2 | 3

İlgili Olabilecek Konular
Gönderen
Cevap
Okunma
Son Gönderim
tatarbey
14084
415735
21 Nis. 2018, 11:40
atakan
eforx
1
1792
21 Nis. 2018, 10:48
the_photgrpher
siriuss
2
3142
19 Nis. 2018, 14:32
sezencagla
tatto
2
171
19 Nis. 2018, 14:20
tatto
prodersler
0
942
16 Nis. 2018, 20:16
prodersler
tasarimcizade
0
55
10 Nis. 2018, 02:33
tasarimcizade
Fotoğrafçılar İçin Web Sitesi
» Fotoğrafça
Çok Bilen Bizler!
ocaklilarBir zamanlar bu forumlarda, "dslr layk mı yoksa dslr mi?" tartışmalarından geçilmezdi, neyse ki çok bilen bizler, bu tür sorulara hep "sen en iyisi git bir dslr al" diye cevap verdik, bu işe yeni başlayan arkadaşlarımızın çoğu da bizi dinlediler gidip dslr aldılar. Daha sonra bir çoğu, "ben bu dslr ...
Devamı »
» Bizi Takip Edin!
Aktif Üye / Ziyaretçi
fuat440, tayyareci1951, (2)