golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

Km 5d Kullanicilarina Bir Soru???

Arkadaslar oncelikle herkese merhaba .Şunu belirtiyim bende bir km kullanicisiyi yaklasik 1,5 senedir ama makinam dslr like ve dslr gecis hazirligindayim(bir arkadaşımın kanadaya gitmeside etken olduBenim sorum şu inceledigim kadariyla km5d lerde maksimum pozlandirma süresi 30 sn (yanlis biliyor olabilirim)sorun su ki ben uzun pozlandirmalari fotograflari seviyorum ki özellikle şelale fotograflarinda bu cok hos oluyor.km hakkinda yaniliyormuyum eger dogruysa uzun pozlandirma acisindan hangi dslr yi tercih etmeliyim ???Yardimlariniza şimdiden tesekkurler)

#golden' tarafından 03.05.2006 10:56:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 10:33 - İp: 85.***.**6.191
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

arkadaslar simdi gercekten cok demolarize oldum(
ben fiyatlari abd yle ayni zannediyordum off valaha uyardiginiz iyi oldu tesekkurler

Tarih: 3 Mayıs 2006, 19:10 - İp: 85.***.**6.191
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..

makinedeki bulb suresinin ne kadar oldugunun aslinda pek de onemi yok.. ozellikle selale fotografinda falan, enstantaneyi 30 sn'den uzun kullanmayacaksindir..(birkac saniye yeterli cogu durumda..)

ancak gokyuzu cekimlerinde, uzun sureli pozlamalar kullaniliyor bildigim kadariyla.. onda da 10 veya 20 dakikadan sonrasinda, pozlamada cok az farklar olusuyor.. yani gereksiz gibi..

...............

golden, benim de bildigim kadariyla kanada fiyatlari yuksek.. benim kardesim kanada'da yasiyor; o soylemisti.. (aslinda mantiksiz.. cunku kanada'da yasayan biri, diledigi gibi amerikadan alisveris yapabilir.. o halde, kim kalkip da kanada'dan alir? degil mi ama..
belki de price match sistemi kullanan yerler var ise kanada'da, internetteki ucretlerle ayni fiyata satabilirler..
yerinde olsaydim, arkadasimdan, bir kere bakmasini rica ederdim.. belki de ucuzadir kanada'da da..

Tarih: 3 Mayıs 2006, 22:00 - İp: 62.***.**2.10
eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Malesef dadanagast;

Canada'da bakmadık dükkan ve bakmadık internet sitesi bırakmadık... Ayrıca Canada'da birçok eyalette %15 olan vergi en düşük yerde de %7 idi... USA in vergilendirilmiş fiyatının üzerine kendi kar marjlarını + vergilerini koyuyorlar...

Bir önceki sayfada verdiğim paket liste vardı, o paket listeyi Canada'ya USA'den express kargo ile sokarsanız şayet 1600 cnd doları ediyordu Montreal Québec 'e...

Kargolanmış fiyatı bile çok çok ucuz, sanırım 1600 cnd doları yaklaşık 1300 USA doları ediyor, Canada'da ki kura göresyse 1430 USA doları ediyor...

Eğer ilgilenirseniz EBAY a girip Canon 350D diye arattırın, şirketin ebay üzerinden satışlarıda var...

Tarih: 4 Mayıs 2006, 07:17 - İp: 85.***.**1.131
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

İlginize tesekkurler arkadaslar Arkadasim bilemiyorum internet uzerinden alabilirmi cunku kısa sureli bir ünv. ziyareti icin gidiyo bakalim kısmet olmadi burdan alicam bir fotogrfacı var fıayatları gayet uygun du yine sormalkta fayda var gozukuyo)

Tarih: 4 Mayıs 2006, 08:41 - İp: 85.***.**4.92
golden
golden (üye)
İzmir / Amatör

ddanagast cım bi de ben bir soru sorayım sana yanlıs hatırlamıyorssam atlasin fotograf adlı ozel ekınde gormustum cok ısık olmayan bır ortamda 8 dakıkalık bulbla cekılmıs ve gercekten cok basarılı olmus ben ılk kez orda gordum 8 dakıkalık bır cekım ayrıca fotokrıtıktede su 2 yada 3 gun ıcersınde bır fotograf gordum denızı 8 dakıka pozlamıs arkadas ve ortaya sıslı bır denız havası veren cok guzel bır kare cıkmıs acıkcası bu tıp fotograflar benı cezbedıyor)))belkıde bulb suresı kafama ordan takıldı))

Tarih: 4 Mayıs 2006, 09:06 - İp: 85.***.**4.92
borahan
borahan (üye)
İstanbul / Amatör

bende araya bir soru sıkıstırıyım km 7d + 18-70 ->800 avro ne dersiniz nasıl bir fiyat d70s y.disindan gelemeyecek gibi
sizce almalımıyım...???

tsk.

Tarih: 12 Mayıs 2006, 23:11 - İp: 81.***.**6.13