xmertx
xmertx (üye)
Ankara / Amatör

Km 5d :)

Arkadaşlar sitenize yeni üye oldum ama bir aydır tüm yazılanları takip ediyorum! dslr-like ile başlayan serüvenim(h1,s2,5600)bu gün son buldu.haftalarca yazılanları okudum, çekilen foroları karşılaştırdım ama bi türlü içime sinmeyen birşeyler oluyordu. Sonunda biriktirdiğim para ve babamıda alarak izmirde dükyanları dolaşmaya başladım. en son yalçınlarda 5600de karar kılmışken benim için bir ilah durumunu almış olan dsl bölümüne yöneldim. d50 300d derken km5d yi inceleyince gerçektende hoşuma gitti sağolsun babamkıyamayıp eksiklerimi tamamladı ve kmd5i alıp çıktık kit halımda sanırım bu gün onu baş ucuma koyarım uyurken.Tabi hewesimi alıp yatağa yatarsam:D zenitten sonra çağ atlamış gibiyim) forumda yazan herkese çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz.şimdilik üzerinde 18-70lik lens war artık 1 ay sonra (para biriktirebilirsem) 70-200 veya işimi görebilcek bir lens almayı düşünüyorum sizce ikinci el lenste dikkat etmem gereken noktalar nelerdir yoksa kesinlikle 0 mı almamı tawsiye edersiniz?

Tarih: 16 Ocak 2006, 21:28 - İp: yok
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

İnternette okuduğum bir habere göre Sony firması üst düzey bir yetkili (sanırım CEO'ya bağlı olanlardan biri idi) KM'nin digital fotoğraf bölümünde uzun dönem stratejik planları değiştirmeyeceklerini, finansman, satış, satış destek ve servis gibi kısımlar ile Sony'nin destek olacağını ve güçleneceğini yazmıştı. Sony'nin KM'nin DSLR konusundaki tecrübelerinden faydalanacağı bilgiside vardı. Bu durumda sanki know-how KM'den Sony'ye doğru akacak gözüküyor. Benim bu yazılardan anladım; Sony'nin KM digital fotoğraf bölümünü alması ile "Sony fotoğraf makinalarının Konica Minoltalara benzemeye başlayacağıdır." Halbuki nedense insanlar tam tersine Konica Minolta'ların Sony'ye benzeyeceğini söylüyor, aslında haberler tam tersi, bu sanırım Nikon'cular ile Canon'cuların pek hoşuna gitmedi.

Tarih: 3 Mayıs 2006, 00:17 - İp: 85.***.**0.54