xmertx
xmertx (üye)
Ankara / Amatör

Km 5d :)

Arkadaşlar sitenize yeni üye oldum ama bir aydır tüm yazılanları takip ediyorum! dslr-like ile başlayan serüvenim(h1,s2,5600)bu gün son buldu.haftalarca yazılanları okudum, çekilen foroları karşılaştırdım ama bi türlü içime sinmeyen birşeyler oluyordu. Sonunda biriktirdiğim para ve babamıda alarak izmirde dükyanları dolaşmaya başladım. en son yalçınlarda 5600de karar kılmışken benim için bir ilah durumunu almış olan dsl bölümüne yöneldim. d50 300d derken km5d yi inceleyince gerçektende hoşuma gitti sağolsun babamkıyamayıp eksiklerimi tamamladı ve kmd5i alıp çıktık kit halımda sanırım bu gün onu baş ucuma koyarım uyurken.Tabi hewesimi alıp yatağa yatarsam:D zenitten sonra çağ atlamış gibiyim) forumda yazan herkese çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz.şimdilik üzerinde 18-70lik lens war artık 1 ay sonra (para biriktirebilirsem) 70-200 veya işimi görebilcek bir lens almayı düşünüyorum sizce ikinci el lenste dikkat etmem gereken noktalar nelerdir yoksa kesinlikle 0 mı almamı tawsiye edersiniz?

Tarih: 16 Ocak 2006, 21:28 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bence bosuna endiseleniyorsun Xmetrix,

Minolta lens ve aksesuarlari Turkiye`deki dagitici firmalarin uyuzlugu yuzunden az bulunuyordu, yoksa dunyanin pek cok ulkesinde zaten fazlasiyla bulunuyor. Bu gune kadar 4 kitada 50den fazla ulkeye gittim, her gittigim yerde de ilk baktigim yerler fotograf magazalari olur, Minolta makina ve lensleri bulunmyanina henuz rastlamadim.

Sony`nin Turkiye`deki gucu dusunuldugunde artik lens ve parca bulamamak diye bir sey yasanacagini sanmiyorum.

Birden bire olmayacak belki ama Nisan ayinda uretime baslayacagina gore, bu yilin sonuna dogru gerek yeni DSLR`ler gerekse onlar icin uretilecek yeni lensler (ve tabiiki 2.el Minolta lensler) cok daha kolay bulunacaktir. Sony`nin makina uretip lenssiz ve aksesuarsiz birakacagini hic sanmiyorum.

Tarih: 20 Ocak 2006, 00:12 - İp: 85.***.**5.67
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

amman dadanagast, konica değil minolta lensler

Tarih: 20 Ocak 2006, 01:44 - İp: 85.***.**3.157
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fotoman haklisin..
....
omerbey, pardon, minolta..

Tarih: 20 Ocak 2006, 19:43 - İp: 62.***.**2.10
serbes
serbes (üye)
Bursa / Meraklı

Sevgili Xmertx,

KM5D yi güle güle kullanın.
İzlenimlerinizi, gördüğünüz artıları eksileri bizlerle paylaşabilir misiniz?
Kolay gelsin.

Tarih: 8 Mart 2006, 20:41 - İp: 85.***.**4.244
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

KM 5D alan arkadaşların bu sitede çektiği fotoğrafları koyduğu yerler varmıdır?

Tarih: 9 Mart 2006, 22:37 - İp: 85.***.**9.204
oosan
oosan (üye)
Ankara / Amatör

Bende Ankara'dan ve yeni KM5D ci olanlardanım. Forumda inanılmaz bilgiler var. Benim gibi acemiler için mükemmel bir yer ve aldığım makinamında iyi bir tercih olması beni çok sevindirdi. Umarım iyi işler yaparım.Saygılar...

#oosan' tarafyndan 19.04.2006 00:59:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Nisan 2006, 00:56 - İp: 85.***.**1.233
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili oosan ,
Yeni makinan hayırlı uğurlu olsun.Güle güle kullan.........
Nereden aldın yazabilirmisin..... Fotoğraflarını bekliyoruz.
Sevgiler..........

Tarih: 19 Nisan 2006, 19:33 - İp: 81.***.**5.254
onderaydin
onderaydin (üye)
İzmir / Amatör

peki sayın xmertx arkadaşım. makineyi hangi fotocudan kaça aldın?peşin mi , taksitli mi?? ben de izmir'deyim de!

Tarih: 20 Nisan 2006, 07:21 - İp: 81.***.**6.102
112
112 (üye)
Samsun / Amatör

arkadaşlar bende km5d kullanıyorum. Benim anlamadığım sony kendi objektif ve yedek parçalarının yanında km nin demi yedek parça ve objektiflerini üretir yoksa hepsi birbirine uyarmı?

Tarih: 2 Mayıs 2006, 07:43 - İp: 88.***.**7.154
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Yeni bir objektif sistemi pahalıya mal olacaktır.Bu nedenle minolta lensler devam eder bence.

Tarih: 2 Mayıs 2006, 23:32 - İp: 85.***.**5.204