xmertx
xmertx (üye)
Ankara / Amatör

Km 5d :)

Arkadaşlar sitenize yeni üye oldum ama bir aydır tüm yazılanları takip ediyorum! dslr-like ile başlayan serüvenim(h1,s2,5600)bu gün son buldu.haftalarca yazılanları okudum, çekilen foroları karşılaştırdım ama bi türlü içime sinmeyen birşeyler oluyordu. Sonunda biriktirdiğim para ve babamıda alarak izmirde dükyanları dolaşmaya başladım. en son yalçınlarda 5600de karar kılmışken benim için bir ilah durumunu almış olan dsl bölümüne yöneldim. d50 300d derken km5d yi inceleyince gerçektende hoşuma gitti sağolsun babamkıyamayıp eksiklerimi tamamladı ve kmd5i alıp çıktık kit halımda sanırım bu gün onu baş ucuma koyarım uyurken.Tabi hewesimi alıp yatağa yatarsam:D zenitten sonra çağ atlamış gibiyim) forumda yazan herkese çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz.şimdilik üzerinde 18-70lik lens war artık 1 ay sonra (para biriktirebilirsem) 70-200 veya işimi görebilcek bir lens almayı düşünüyorum sizce ikinci el lenste dikkat etmem gereken noktalar nelerdir yoksa kesinlikle 0 mı almamı tawsiye edersiniz?

Tarih: 16 Ocak 2006, 21:28 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Ankara'da 2.el minolta objektif almak için için Kızılay-Yüksel caddesi başında bulunan İnce Han 8.katta "Tekno Kamera" (Mehmet Bey), Sıhhiye'de Ankara pasajında "Medya Fotoğraf" (Uğur Bey) ve yine Sıhhiye'de Balıkçıoğlu pasajında "Fotoğraf Pazarı" (Dursun Ali Bey) bildiğim adresler.

Bu arada, helal olsun sana sevgili Tekno, Eftaş senin kadar başarılı değil bu konuda

Tarih: 18 Ocak 2006, 21:02 - İp: 88.***.**1.161
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

nikondan km ye geçiş kolay da, canoncuları naapıcaz )

fotoman, yakınlarda ankaraya gideceğim. gitmişken sizin bahsettiğiniz yerlerde ölmüş eşek fiyatına lens bakarım artık teşekkürler.

Tarih: 18 Ocak 2006, 22:26 - İp: 85.***.**0.81
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

@fotoman arkadaşım inşallah EFTAŞ sesimi duyarda, KM 7Di body hediye eder diye uğraşıyorum şurada... Yani olay tamamen duygusal...

#TeknO' tarafyndan 19.01.2006 02:17:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Ocak 2006, 02:18 - İp: 85.***.**9.15
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

etsinler valla takno..

Tarih: 19 Ocak 2006, 14:31 - İp: 62.***.**2.10
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

ben 5D body e bile razıyımmmmmmmm

Tarih: 19 Ocak 2006, 19:44 - İp: 81.***.**0.227
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

aza razi olursaniz, cogu bulamazsiniz engin abi..
gelin size de 7di versinler..
ama saka bir yana, artik sony 7di olur..

Tarih: 19 Ocak 2006, 20:04 - İp: 62.***.**2.10
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

ama yazdığının doğrusu "aza razı olmayan çoğu hiç bulamaz..." olacaktı ilkercim... yani ben KM 5D razıyım diyorum ama bi bakarsın 7Di oluverir.. ama sony olmasın yaaa... bunca zamandır sony tv yapsın video kamera yapsın sensör yapsın ama fotograf makinası cep telefonu deyince hiç ısınamıyorum yaa.. cepte ericsson dan vazgeçmezdim ne zaman ki sony-*ericsson oldu nokia ya döndüm.. bendeki de tutuculuk galiba?

Tarih: 19 Ocak 2006, 20:10 - İp: 81.***.**0.227
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

o sozu o sekilde de soyleyebilmek mumkun tabii..
....
engin abi, valla sony'nin hangi urunu su ana kadar olay yaratmadi ki?
bakiniz sony psp..
...........
camcorderda sony bir numara..

cep telefonlarinda da bence bir numara.. ki ben de noika kullaniyorum ama sony'nin cep telefonlarini cok kullandim ve her birinden memnundum..

.......
veya simdiki sony kameralara bakin.. sony h1'i.. r1.. n1.. hepsi de muthis makineler.. ayrica modern gorunumlu..

zaten yakinda sony'ci olacaksiniz artik..

yok derseniz, gelin sizi de canon'cu yapalim hemen..

Tarih: 19 Ocak 2006, 20:16 - İp: 62.***.**2.10
xmertx
xmertx (üye)
Ankara / Amatör

ya nerden çıktı şimdi bu sony km birleşmesi offf off artık zor buluruz gerek yedek parça gerekte lens ıvır zıvır olanlarda bence ucuz deil pahalıya satarlar nasılsa sınırlı sayıda war. beynimden wurdulmuş gibiyim. bu olayı daha önce açıklasalardı ya

Tarih: 19 Ocak 2006, 22:25 - İp: 85.***.**1.36
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

xmertx merak edilecek birsey yok, cunku sony, konica lenslerini satacak.. sadece sony markasi altinda..
tabii ki yedek parcasi falan da olacaktir..

Tarih: 19 Ocak 2006, 23:52 - İp: 62.***.**2.10