elzukan
elzukan (üye)
Kayseri / Amatör

Kayseride Makine??

kayseride makine satan iyi,güvenilir bir yer varmı?
kayseride fotoğrafla uğraşan arkadaşlardanda acil yardım istiyorum kurs hakkında.

Tarih: 19 Aralık 2009, 23:31 - İp: 78.***.**4.135
elzukan
elzukan (üye)
Kayseri / Amatör

hocam benim kafam karıştı,nikon d40 ta karar kıldım,2.el alabiliyorum,gövde ve lens 750 civarında temiz birşey bulabilirmiyim acaba?
gerçekten bu son soru,bu sitede araştırıyorum ama okudukça kafam karışıyor.
teşekkür ederim

Tarih: 21 Aralık 2009, 00:26 - İp: 78.***.**4.135
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Daha önceki başka bi konu başlığında da belirttiğim gibi Nikon D40 kötü makine değil, ancak onun üzerine D40x, onun üzerine sırasıyla D60, onun üzerine D5000 ve D3000 gibi dört farklı model çıkmışken bu saatten sonra ben D40'ı almazdım..dijital fotoğraf sektörü, ar-ge bakımından henüz oturmuş bir sektör değil ve her yeni çıkan makine, üzerine yeni bir şeyler koyarak geliyor..O nedenle ekonomik şartlar dahilinde güncel maknelerden yanayım..

İkinci el olayına ise yalnız fotoğraf makienelerinde değil, tüm dijital aletlerde tkesinlikle karşıyım..Neden..? çünki bu aletler son derece hassas aletler ve fiziksel ömürleri kısa.. bir otomobil yada beyaz eşyaya nazaran çok daha çabuk yıpranıyorlar..eğer aldığınız makinenin sahibini tanıyorsanız ve de makineyi nasıl kullandığını daha önceden görmüş ve de biliyorsanız, belki bu şekilde bir ticaret gerçekleştirebilirsiniz..hiç değilse makineyi içinize sinerek almış olursunuz.onun dışında alacağınız ikinci el bir makinenin başına ne geldi, perde çekim sayısı ne durumda..bunun gibi bilgilere ulaşsanız bile gerçekci ve sağlıklı bilgiler olmayabilir..

Makine ve lens için tam olarak ne kadarlık bir bütçe ayırdınız bilmiyorum ama eğer aceleniz yoksa bekleyin ve alınca içinize sinecek, sıfır bir makine alın..yada bir kısmını peşin verip geri kalan kısmını taksitle ödeme şeklinde de alabilirsiniz..

Mesela Nikon D3000, kit halinde şu sıralar Sirkeci'de 700 dolardan gidiyor..alınabilinecek en uygun fiyatlı güncel makinelerden birisi..

Tarih: 21 Aralık 2009, 00:35 - İp: 94.***.**4.34
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Bu arada neden son sorunuz olsun ki..?..Sonuçta fotoğraf makineleri, bu platformda bulunan her insanın ortak dili ve de makinelerle ilgili konuşmak, fikir alışverişinde bulunmak en azından benim için en büyük zevk.. relax olun yani.. sormak istediğiniz makinelerle ilgili ne olursanacizane bildiklerimi paylaşabilirim...

Tarih: 21 Aralık 2009, 01:40 - İp: 94.***.**4.34
elzukan
elzukan (üye)
Kayseri / Amatör

ayırabildiğim bütçe 800 civarında.Nikon d40 2.elde bu fiyatlarda.Neyse hocam bakalım birkaç haftaya yerleşik hayata geçince iyice araştırma yapabilirim artık.
Teşekkür ederim

Tarih: 24 Aralık 2009, 20:37 - İp: 78.***.**4.161
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

ikinci el D40'a 800 lira verilmez..yazık yani..1050 liraya sıfır ve de güncel bir SLr makine varken, 800 lirayı üç buçuk senelik 6 MP çözünürlüğe sahip makineye vermek büyük hata olur...yine de siz bilirsiniz...

Tarih: 25 Aralık 2009, 23:02 - İp: 94.***.**4.34