elzukan
elzukan (üye)
Kayseri / Amatör

Kayseride Makine??

kayseride makine satan iyi,güvenilir bir yer varmı?
kayseride fotoğrafla uğraşan arkadaşlardanda acil yardım istiyorum kurs hakkında.

Tarih: 19 Aralık 2009, 23:31 - İp: 78.***.**4.135
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Çok alakasız,araştırmadan konular açıyorsunuz,Hayyam nerede..?Vs..
Kayseride olup Kayseri nerede diyeceksiniz neredeyse..!!

Ayrıca hayyam ile ilg bir sürü konu ve konu başlığı/içeriği bu sitede mevcuttur..

Tarih: 19 Aralık 2009, 23:37 - İp: 88.***.**2.188
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

kumköy'ün dediği gibi kusura bakmayın ama gereksiz konular açıyorsunuz.. kayseri, 17 miyon nufuslu new york değil..orda ikamet ediyorsanız, orda birilerine sorarak araştırabilirsiniz..

Tarih: 19 Aralık 2009, 23:51 - İp: 94.***.**4.34
elzukan
elzukan (üye)
Kayseri / Amatör

ben sabit biryerde yaşamıyorum ama yakın bir zamanda orada olacağım ve orası hakkında hiçbir bilgim yok hiç tanıdığımda yok.
ayrıca siteye yabancı biri olarak henüz neyin nerede olduğunun farkında olabiliyorum.
cevap vermeye değmeyecek konularda cevap vererek harcayacağınız enerjiyi başka yerlerde kullanmanız bence daha mantıklı.

Tarih: 20 Aralık 2009, 00:43 - İp: 78.***.**4.135
salıncak
salıncak (üye)
İstanbul / Amatör

Kayseipark alışveriş merkezinde alt katta Yalçınlar mağazası var. Orada her türlü makineyi bulursunuz. Ayrıca Sivas Caddesi üzerinde Serhat Foto vardır. Orası da duyulmuş ve bilindik bir yerdir.
Erciyes Üniversitesi'nin (eufok) fotoğraf kulübüne başvurabilirsiniz eğer öğrenciyseniz. Başka da bilmiyorum.

Başarılar..

Tarih: 20 Aralık 2009, 01:56 - İp: 78.***.**9.15
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Mesele sizin nerde yaşayıp yaşamadığınız, yada yakın zamanda nerde yaşayacağınız değil...forumla ilgi alakasız konu başlığı açmanızdır..

yarın akşam ne yemek pişirsem..ben de bu konuyu açayım..uygun olur mu sizce ? işte kayserideki fotoğraf mağazalarının yeri ile benim sorduğum sorunun eşdeğerliği tamamen aynı..bilmem anlatabiliyor muyum ?...

''siteye yabancı biri olarak neyin nerede olabileceğinin farkında'' olabildiğinizi iddia ediyorsunuz...forumun içinde yine fotoğrafla ilgili ve de hayatın içinden başlıklı iki farklı serbest kürsü daha var..bu gibi konuları oraya açmalısınız..neyin nerede olabileceğini bilme konusunda pek de iddia ettiğiniz gibi başarılı değilsiniz bence..

aynı şekilde ''hayyam nerede''...herhangi bir arama motoruna yazsanız, istemediğiniz kadar sonuç elde edersiniz..

söylemek istediğim, bilgiye ulaşmak internet sayesinde bu kadar hızlı ve kolaylaşmışken, bu kadar basit sorular için üstelik de alakasız bir forum başlığı altında konu açmanızdır..

#aeron' tarafından 20.12.2009 02:04:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Aralık 2009, 02:01 - İp: 94.***.**4.34
albayrak321
albayrak321 (üye)
İstanbul / Amatör

fazla uzatmanın bir anlamı yok değerli dostlar ...

Tarih: 20 Aralık 2009, 14:03 - İp: 88.***.**1.13
elzukan
elzukan (üye)
Kayseri / Amatör

Ya hocalar kusura bakmayın ama ben sizin yerinizde olsam böyle alakasız şeyler yazan bir insana yardımcı olmak istiyorsam diğerleri gibi yolunu gösteririm.Eğer gereksiz geliyorsa hiçbirşekilde cevap dahi yazmam.
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim,bilgilerinizden faydalanacağım.
Diğerlerininde sert üsluplarının beni neyin nerede olduğunun farkına vardırdıkları için onlarada teşekkürler.

Tarih: 20 Aralık 2009, 14:57 - İp: 78.***.**4.135
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Biz her forum kullanıcısına yardımcı olmak elbette istiyoruz..varsa nacizane az miktardaki fotoğraf sektörüyle ilgili bildiklerimizi paylaşmak suretiyle tabii ki..

internet sayesinde bilgiye ulaşmak bu denli kolayken öğrenmek istediğiniz herşey için ayrıca bir konu açıyorsunuz..eleştirdiğim nokta burası ve ısrarla yaptığınız yanlışı savunuyorsunuz..

makinelerle ilgili bikaç sorunuz olmuş..hiçbir eleştiride bulunmadan gerek ben gerekse diğer forum üyeleri yanıtlarını vermişler..bildikerini paylaşmışlar..o zaman iyiyiz güzeliz; ama sadece bir eleştiride bulunduğumuz zaman gereksiz konuşma yapıyoruz, boş insanlarız değil mi ?

ilerleyen günlerde kayseri'deki restaurant, otel ve turizm firmaları hakkındaki değerli soru ve görüşlerinizi de bekliyoruz..elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız..

Tarih: 20 Aralık 2009, 16:06 - İp: 94.***.**4.34
elzukan
elzukan (üye)
Kayseri / Amatör

ne diyim hocam ya ben sizlere?
neyse konu kapansın,zaten bi yere gittiğide yok.
amatör ruhuma verin bu olanlarıda bari konu kapansın.

Tarih: 20 Aralık 2009, 23:44 - İp: 78.***.**4.135
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Konunu bu noktaya gelmesinden ve yaptığımız bu diyaloklardan dolayı ben de hoşnut değilim..Kapansın dediğiniz gibi...

konu ile ilgili son tavsiyem..bırakın Kayseri yada bir başka şehri..Fotoğraf sektörünün Türkiye'de Kabe'si, İstanbul-Sirkeci piyasasıdır..istediğiniz ekipmanı gerek Türkiye gerekse mağaza garantili (spot ürün yani) olarak farklı fiyat seçenekleriyle bulabilirsiniz..Eğer çok acil değilse makine ihtiyacınız, yolunuz o tarafa düşerse bizzat gidip görerek kendiniz alın..

Tarih: 21 Aralık 2009, 00:23 - İp: 94.***.**4.34