mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Karar Vermek Zor İş!!!

Selam netfotoğraf dostları daha öncede yazdığım gibi bir tane ama sadece bir tane fotoğraf makinası alarak manzara ağırlıklı çekimler yapmaya niyetliyim. Bunun içinde 1500 lira civarı bir miktarı ayırabilirim. Fakat canon S3 ve nikon D40 ile fiyatı biraz daha yüksek olan 400D-D70 arasında karar vermeye çalışıyom. Ayrıca forumda okuduğum yazılardan anladığım kadarıyla nikonun yedek parçasının çok pahallı olduğu yönünde bir fikir edindim ne derece doğru bilmiyorum. Bir başka husus ise forumdaki NİKON'cular ve CANON'cular arasında sıkı bir rekabet var. Bu çok güzel bir şey rekabettin olduğu yerde başarı kaçınılmazdır. Fakat D40 met eden arkadaşların yanı sıra D40 dan şikayetçi olan pek çok arkadaş var. Şimdi sizlerden düşüncelerinizi paylaşarak doğru makinayı almak için karar vermemde yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Tarih: 18 Ocak 2007, 20:24 - İp: 212.***.**1.214
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

bir kere alayım bir dahada para vermetyim diyosan ve zoom senin icin onemli diilse r1 al derim. ama slr bir makine sonrada alabilecegin degisik lenslerle her seferinde sanki yeni bir makine almissin gibi hissettirmesinden ote, sınırsı zihtiyaclarini karsilayacaktir. r1 in tele konvektor aparatı var sanırım.400-500 $.

Tarih: 20 Ocak 2007, 11:02 - İp: 88.***.**0.127
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.Fakat makinalar ve lensler hakkında teknik bilgisi olmayan biri olarak Dadanagast'ın önerisi olan D40+SIGMA 17-70 lens 400D ye yakın bir meblağ ediyor. Buda bana daha cazip geliyor. Ancak D40 ta mevcut olan 18-55 lens veya ilerki zamanda alabileceğim 17-70 lens gece çekimlerinde ne kadar olumlu sonuç vereceğini bilemediğim için bu konuda görüşlerinizi bekliyorum. Bu arada DADANAGAST sana katılıyorum Kafa kalmadı bende balataları sıyıracam

Tarih: 21 Ocak 2007, 19:09 - İp: 85.***.**0.212
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Merhabalar lensler konusunda bilgisi olan arkadaşlar ebay da sıkça karşılaşılan d80 setlerindeki Sigma 28-70mm f2.8-4 HIGH SPEED ve Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG Macro Lens hakkında fikri olan varmı?1100$ fiyatla d80 le set olarak verilen bu lensler alınmaya değermidir?Birde nikon lensli set var oda aynı fiyat Nikon 28-80 F3.3-5.6G AF Zoom Nikkor ve Nikon 70-300mm f/4-5.6G AF Zoom-Nikkor lens sete dahil bu lensler nasıl olur iki setten hangini almak mantıklı?Yoksa hiçbiri işe yaramaz üstünde fazla düşünmeye gerek yokmu?k10d detaylı incelemesini beklerken boş durmayıp araştırmalar yaptım.k10d incelensin bi karar verelim...Teşekkürler saygılar..

Tarih: 22 Ocak 2007, 01:16 - İp: 88.***.**1.76