mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Karar Verdim Dslr Ye Terfi Edecem

İlk makinemi alırkende burada Hangi makine adlı bir konu açmış sağ olsun konuya duyarlılık gösteren arkadaşların tavsiyeleri ve bütçem doğrultusunda canon g7 yi almıştım. Şimdi konun başlığında belirttiğim gibi yakında (Haziran- Temmuz ayları gibi) dslrye terfi etmeye çalışacam. Bu konuda sizlerin desteğini bekliyorum

Destek derken batıkbankın ******* nolu hesabına para yatırın demedim. Alacağım dslr de hangi özellikleri arayayım neleri teğet geçeyim. Muhabbetle

Tarih: 8 Şubat 2009, 22:47 - İp: 88.***.**4.109
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sony e uyumlu olan sigma, tamron vs gibi objektifler, diğer markalardaki gibi aynı fiyat..
hiç farketmiyor.
mesela tamron 17-50.. canon'a da aynı, sony'e de aynı fiyat..

Ama eğer tek lenste işi bitireyim dersen, sony 18-250 lens bu sınıfın en iyisidir.
Hatta nikon'un meşhur 18-200 vr lensinden bile 2 gömlek iyidir.

Tarih: 11 Şubat 2009, 18:35 - İp: 88.***.**5.78
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

mechul, ben bu ya iyice araştırdım, az kalsın da alıyordum.. atanamayınca, vazgeçtim..

ama bu dünyadan alacağım var, ilk olarak da bir dslr...

o yüzden öğrendiklerimi paylaşayım seninle... eğer ben lensle filan uğraşmayacağım, bir lens , bilemedin ikilens ile ekipman yapacağım diyorsan, mustafa abiyi dinle , bir sony a300 al, yanına da tamron 17-50 ve sigma 70-300 , bu iş tamamdır.. en ekonomik ve kaliteli takım bu gibi...

ama kaliteli lensler alacağım, yavaş yavaş güzel bir set yapacağım, ömürlük kullanacağım , değiştirmeyi de düşünmem diyorsan, o zaman daha yetkin bir gövde gerekir... bu da şuan çok uyguna alabileceğin bir canon 40d dir sanırım.. ben mesala geniş açı pek kullanmam, o yüzden 18-55 is lensi bana kafi... 50mm 1.8 gibi çok ucuz ve keskin bir lens de alırım, esas kullanacağım aralık, canon 70-300 is olur... belki ileride bir 70-200 f4 L ...

nikon, pentax, zamzon.. bunları pek araştırmadım, bu iki seçeneğe odaklanmıştım...

marka değil de önemli olan, fiyat performans bu işte geçerli... bütçen ne ise, onu alırsın... sonuçta teknoloji ile fotoğraf çekilmiyor, aldığın alet sağlam olsun, sattığında da para etsin.. öncelik bu olmalı... mesala ben hala zenitle çekiyorum..

selamlar.

Tarih: 11 Şubat 2009, 19:56 - İp: 78.***.**5.141
jimbo
jimbo (üye)
İstanbul / Amatör

giriş seviyesi alcaksın demektir. bağlantın varsa D40x al refurbished ABD.de 275.dolar ve kit lens olarak 18-55 VR iyi olur

Tarih: 13 Şubat 2009, 22:27 - İp: 88.***.**9.204
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar nihayet benimde bir a300 dslr bir makinem oldum.
Yanında 18-70 ve 55-200 lensle birlikte sizce iş görürlermi şunuda belirteyim en az 2014 yılına kadar makine falan almam alamam

Tarih: 10 Mayıs 2009, 23:32 - İp: 88.***.**9.218
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hayırlı olsun

buarada biustteki cevap için refurbished tamir edilmiş demektir..
tamir edilmiş olması için bozulmus olması gerekir..
ucuz etin yahnisi yavan olur

Tarih: 10 Mayıs 2009, 23:40 - İp: 78.***.**1.120
sereze
sereze (üye)
Karabük / Meraklı

sayın mechul75 siz karar vermişiniz bana söz düşmez ama, Canon G7 kötü makine değil, DSLR'ye geçince hayal kırıklığına uğramayın derim... DSLR'de o kaliteli fotoğrafları sağlayan kit lensli Canon'lar deil, tele lensler, makro lensler, geniş açı lensler, kaliteli lensler, photoshop işlemleri, flaşın ve mevcut ışığın kullanımı... Canon G7 ile kit lensli Canon 450D 'yi karşılaştırsak acaba araba ne kadar fark olur? Valla benim naçizane fikrim G7'niz varsa hiç DSLR almayın, alın bi slave vivitar flaş, sağdan soldan patlatın oynayın... Ha G7'yi uygun fiyata elden çıkarabiliyosanız o başka...

Edit : Makine almışınız görmemişim, hayırlı uğurlu olsun , lenlerin kalitesini bilmem sadece Sony ve Pentax'ın kit lensleri çok methediliyor onu biliyorum. Açı olarak iş görürler... Ama makro'da G7'ye devam

#sereze' tarafından 10.05.2009 23:52:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Mayıs 2009, 23:43 - İp: 88.***.**0.83
zdg
zdg (üye)
Samsun / Amatör

Yeni makineniz hayırlı olsun.DSLR'ye geçmek isteyen biri olarak uzun süredir A300'ün takibindeyim.Deneyimlerinizi, düşüncelerinizi paylaşırsanız çok yardımcı olacaktır.
Saygıyla..

Tarih: 10 Mayıs 2009, 23:45 - İp: 78.***.**1.164
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Sağol gaijin
Sereze g7 satıldı gerçi alan yabancı olmadığı için düşeşe gitti
zdg netten ve magaza mağaza gezerek yaptığım araştırmada değerli
Mustafa kemal Gezer (panctom) üstadımızın öneri ile değerlendirmeye aldığım a300 beraberindeki 18-70 ve 55-200 lensler ve %12 lik indirim ile cazip geldi

Tarih: 10 Mayıs 2009, 23:59 - İp: 88.***.**9.218
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili zdg deneyim ve düşünceler için seni "Sony Alpha Club" başlıklı konuya davet edeyim o halde

mechul (kardeşim, abi veya abla bilmiyorum) makinen hayırlı olsun. Güle güle kullan. Ben A300den pişman olanı pek duymadım. Bende değilim.

Mustafa abi yine yaptın yapacağını ve bir sony daha sattın Sony seni bünyesine almalı

Tarih: 11 Mayıs 2009, 00:01 - İp: 85.***.**3.96
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Ooo.. mechul, hoşgeldin sony kulübüne kardeş
hayırlı ve uğurlu olsun.
takıldığın noktalar olursa buradayız her daim

Tarih: 11 Mayıs 2009, 02:37 - İp: 88.***.**6.168