forestfire
forestfire (üye)
Artvin / Amatör

Kamera Ve Fot Mak. Hakkında Yardım!

Merhaba arkadaşlar, siteye yeni üye oldum.
Bir adet video kamera ve bir adet digital fotoğraf makinesi alıcam karar veremiyorum. Her ikisi için de ayrı ayrı 2000 ytl civarında ayırabilirim. Sony'nin R1 modelini ve dslr sınfında olympus e 300 modellerini inceledim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca kamera da da sony nin dvd li kameralarına baktım 404e ler yaklaşık o fiyata alınabiliyor sanırım.

Ben bu makineleri özellikle orman yangınlarında kullanıcam. Biz Türkiye'de deneme yangınları yapıyoruz ve bunları incelemek için kamera ve fotoğraf mak. le görüntülüyoz. Bu amaçlar için en ideal makine sizce hangisidir. yaklaşık 10-15 mt boyundaki ağaçlık alanları 10 mt civarında bir mesafeden görüntülemek durumundayım. Tabiki yanarken.

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Tarih: 9 Haziran 2006, 10:54 - İp: 81.***.**7.22
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

asagidaki adresde hc3'nin cektigi fotograflar var adnan.. 4 megapixellik de fotograf cekebiliyor.. ve bence cok da iyi basariyor bunu.. diger kamera ise canon s500.. yani bir fotograf makinesi ile karsilastirma yapmis eleman..

http://pg.photos.yahoo.com/ph/[email protected]/album?.dir=/cc71scd&.src=ph&.tok=phkCB2EBqU9p0r2_

#dadanagast' tarafyndan 09.06.2006 20:33:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Haziran 2006, 20:28 - İp: 62.***.**2.10
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İlker HC3 hakkında benim bildiğim 2.1mp olduğu idi.Ben yanlış biliyor olabilirim çünkü bu bahsi geçen iki cihaz da TR de yeni çıktı.Dediğin gibi HC3 4mp. ise bencede kamera alımında ona öncelik verilmeli.

Tarih: 10 Haziran 2006, 20:56 - İp: 85.***.**6.220
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

adnan, asil onemli olan, kameranin HD olmasi.. 1920x1080'de kayit yapabiliyor ve HD televizyonda inanilmaz goruluyor video.. tabii 4 megapixellik fotograf cekebilmesi de ayrica bir arti.. ve fotograflar da cok iyiler..
su adreste bazi videolar var, istersen bir bak kalitesine..
bu ayni sune benziyor; bir zamanlar dslr'larin fiyatlari cok yuksekti ve sadece profesyoneller kullanabiliyordu, simdi ise ucuzladi ve bizler de alabiliyoruz gibi.. hd kameralarin fiyati da sony sayesinde ucuzladi artik.. ve panasonic 3ccd kameralarindan bile yuksek sonuclar alinabiliyor.. soyle ki video performansi acisindan degerlendirme yapmak gerekirse; mesela bir sr90, 150 bin civarinda cozunurluk veriyorsa hd kameralar 300 bin civarinda veriyor.. ayni sekilde 3ccd'li panasonicler de 170-180 bin civarinda cozunurluk veriyorlar.. ki 170 bin bir mini dv icin cok iyi..
.........
belki de forestfire'in fotograf makinesine bile ihtiyaci olmaz hc3 sayesinde.. ama tabii yaninda bir de R1 alirsa, hem fotografin hem de video'nun en iyisini elde edebilir, ustelik cok da makul fiyata.....

Tarih: 11 Haziran 2006, 18:35 - İp: 62.***.**2.10
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

İlker bilgilendirmen ve paylaşımın için teşekkürler.Ben bu konuyu bu kadar detaylı bilmiyordum.

Tarih: 11 Haziran 2006, 23:02 - İp: 81.***.**3.50
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ben su siralar, yaklasik 1 yildan beri aslinda , bayagi detayli arastiriyorum video kameralari.. ama iste fotograf makinesi aliminda oldugu gibi karar veremiyorum bir turlu.. insallah sonunda karar verip alacagim baba gibi bir video kamera..

Tarih: 12 Haziran 2006, 01:12 - İp: 62.***.**2.10
kalaputama
kalaputama (üye)
İstanbul / Amatör

selam arkadaş ben de bir makine almak istemiştim bunun için üç beş ay araştirdim bır çok makine inceledim gitmediğim yer kalmadi desem inan .bu araştirma sonucunda incelediğim makineler le deneme fotoğrafi çekiyorum ve bilgi sayardan çiktisini izliyorum yenibaşlayanlar için slr ve tam pröfsönel makine almalarına gerek yok kullanamasiniz paraniza yazık olur ben bir pröfesönel deyilim ama iyi bir amatör fotoğrafçiyim ayni zamanda makinelerin özeliklerinden de kendi çapimda iyi anlarim benim fikrimi sorarsaniz yeni başlayanlara tavsiyem araştirmam sonucu kendime almiş olduğum makineyi anlatırım PANASONİC LUMIX FZ30 derim ben kulanıyorum süper makine pröfösenlerin de kullanacaği bir makinedir gör ve karar ver hak vereceksin saygılar.kalaputama

Tarih: 12 Haziran 2006, 01:53 - İp: 85.***.**0.4
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam kalaputama.. foruma hosgeldin..

" yaklaşık 10-15 mt boyundaki ağaçlık alanları 10 mt civarında bir mesafeden görüntülemek durumundayım." diyor forestfire arkadasimiz.. bence r1 gibi genis acisi olan bir kamera almasi daha dogru olacaktir.. sen ne dusunuyorsun bu konuda?

Tarih: 12 Haziran 2006, 01:57 - İp: 62.***.**2.10