aslan_gsm_kony
aslan_gsm_kony (üye)
İstanbul / Amatör

Kaçak Fotoğraf Makinaları

Merhaba arkadaşlar bir kaç alışveriş tecrübem oldu,benim başıma gelenler sizinde başınıza gelmemesi için uyarıyorum,

piyasada çok fazla kaçak ve naylon fatura ile satılan fotoğraf makinalrı mevcut ,özellikle bu ürünler www.buroteknik.com www.fotografium.com
www.kolayesyam.com siteleri tarafından satılmakta ,ürünlerin çoğu kaçak mallar yani paralel ithalat mallar ben www.buroteknik.com www.fotografium.com bu iki siteden ürünleri test amaçlı sipariş verdim yanında orjinal garanti belgesi göndermiyorlar ,ve ürünleri iade hakkım oldupu için geri gönderdim,bu tazr sitelerden kesinlikle fotoğraf makinası almayın,size tavsiyem budur

Tarih: 27 Mart 2010, 09:41 - İp: 94.***.**5.222
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

#burkay' tarafından 08.05.2010 13:58:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Mart 2010, 17:56 - İp: 94.***.**8.227
albayrak321
albayrak321 (üye)
İstanbul / Amatör

fotografium.com gerçekten mallarının arkasında duran bir magaza, internet üzerinden almak istemiyorsanız bile gidip bizzat kendilerinden alabilirsiniz. Lütfen bu tür karalamalar yapmayız! hiç yakışmıyor.

Tarih: 27 Mart 2010, 19:54 - İp: 88.***.**4.174
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

" ürünlerin çoğu kaçak mallar yani paralel ithalat mallar "

Kaçak mal ile paralel ithalat farklı şeyler . Paralel ithalat ( aynı malı distribütörü haricinde ithal etmek ) kanuna aykırı değildir , malı başka ülkeden alıp istediğiniz gibi ithal edebilirsiniz . Gümrükten geçirilir , legaldir .

Tarih: 27 Mart 2010, 20:45 - İp: 96.***.**4.180
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Aslan gsm Bey, 27 Martta 9:32'de üye olmuşsunuz, başka bir üyenin bir alışveriş sitesi hakkındaki yorumuna;
"sanalreyonum.com 'un sürekli müşterisiyim 9 kere alışveriş yaptım ve çok memnunum ,toptan alışverişlerimde sürekli sanalreyonum.comu tercih ediyorum,bence en büyük güveni 15 senelik tecrübesi,kuryeleri ile ürünleri aynı gün kapıma kadar geririyorlar,böyle büyük firmaları kaçakçı olrak nitelendirmek çok ayıp,bence güvenle alışveriş yapabilirsiniz"
yazmışsınız. Sonra da yukarıdaki birkaç siteyi burada karalamışsınız, 10 dakika sonra.
Acaba ilk verdiğiniz firmayla bir ilişkiniz mi var? çok övmüşsünüz, 15 senelik tecrübe demişsiniz..
Lütfen forumda karalamalar yapmayalım. Siteyi uygun olduğu gibi yardımlaşmak için kullanalım. alışveriş siteleri hakkındaki şikayetleri konu alan başka siteler var, onları kullanalım..
saygılar...

Tarih: 24 Nisan 2010, 16:07 - İp: 124.***.**7.118
senjizu
senjizu (üye)
İstanbul / Amatör

Daha önceki açtığım konuda belirttiğim üzere bu aralar bir d90 ya da d7000 alma düşüncesindeyim web satış sitelerini incelerken uygun fiyatlı olarak buldum fotografium'u. Ancak hiç bilmediğim bir site olduğundan google amcaya bir sorayım dedim. Google amca da listelenen yerlerden biride işte bu konu... Fakat arkadaş öyle bir yorumda bulunmuş ki resmen karalama olduğu belli. 1konu açıp 1 cevap vermesi de bunu destekliyor.
Sonuçta ben bu firma iyi mi kötü mü bilmiyorum sadece bu arkadaşın yazdığına bakarak firmaya bir + (artı) verdim kafamdan

Bilgisi olan varsa tarafsız olarak açıklama yaparsa sevinirim. Benim gibi İstanbul'da yaşamayanlar için neredeyse tek alternatif web'den araştırmak ve satın almak...

Tarih: 3 Ocak 2011, 01:35 - İp: 88.***.**9.170
  • 1