ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

K200d - 450d-a300 ?

Canon 400d yi bir arkadaşta görünce bende 450d ye niyetlenmiştim.Forumda dikkatimi çeken mesajlardan biride "listende neden k200d yok" "k200d hepsini döver" "k200d al rahatına bak" bu kadar k200d kullancısı varda neden k200d ile ilgili doyurucu bir konu yok çektiği fotolardan örnek koyanada rast gelmedim henüz.En uygun fiyata giriş seviyesi bir dslr için pentax iyi gözüküyor ama eksileri nedir makinenin hiç bilmiyorum.Daha ucuz olduğu için ve kit lensinden ötürü K200d öncelikli çünkü uzun bir süre kit lens ile idare etmem gerekecek.İkinci olarak 450d geliyor kuşkusuz bu saydığım makinelerden belki daha iyidir ( tam bilmiyorum) ama kit lensi beyenilmiyor gövedede titreşim önleyici yok vs...Son olarakta Sony a300 geliyor....Siz ne alırdınız ?

#ocanic' tarafından 21.09.2008 12:55:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Eylül 2008, 12:53 - İp: 88.***.**9.9
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 22 Eylül 2008, 15:00 - İp: 78.***.**6.243
dadas2525
dadas2525 (üye)
İstanbul / Amatör

herkes farklı bir şeyler söyleyecek şimdi sana.araştırdıkça 450d nin bunlardan biraz önde olduğunu sende göreceksin.hayırlı olsun.k200d de fena değil.kitlensi ile düşündüğünü söyleyince evet k200d bu fena sayılmaz.

Tarih: 22 Eylül 2008, 15:19 - İp: 78.***.**7.122
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Ben Pentax K10D kullanıcısıyım ama senin yerinde olsam galiba Canon 450D yi tercih ederdim. Tamam K200D iyi makina, Sony A300 de çok iyi makina ancak benim tercihim 450D olurdu. Sebeplerine gelince, yüksek iso da çok temiz fotoğraf verebiliyor, geniş lens ve aksesuar seçenekleri. Bu arada doğrudur Canon un gövdede titreşim önleme yok ama kit lensinde optik sabitleme var. Ayrıca yeni Canon kit lenslerinin o kadar da kötü olmadığını duyuyorum.

Ancak bence kafanı o kadar da karıştırmaya gerek yok, hepsi de çok iyi makinalar. Fiyatlarını da gözönünde bulundurarak, ve ergonomik olarak hangisini kendinize daha yakın hissederseniz onu alın. İstanbul'daymışsınız, o halde bu avantajı kullanın, Pazar günü hariç bir gün Hayyam pasajına gidin ve bu modelleri bir inceleyin (belki A300 bulamayabilirsiniz ama diğer ikisi var).

Tarih: 22 Eylül 2008, 15:24 - İp: 78.***.**5.148
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Verdiğin bilgiler için için teşekkür ederim t-yaman...Açıkcası birazda aceleye geldi çünkü lensler ile ilgili hiç bilgim yok.Elimde ki sony h9a çok cazip bir teklif gelince sattım ve birden durmadan ertelediğim dslr olayının içinde buldum kendimi.Benim gönlümde Canon 450d var.Bir çok usta yatırım yapılacak makine diyor.18-55 lens beni ne kadar oyalar ve alacağım 2. bir lensinde IS olması fiyata ne kadar etki eder bilemiyorum.Sony 300ü eledim şuan ki durum %60 450d %40 k200d bakalım bayramdan hemen sonra alıcam ikisinden birini...

#ocanic' tarafından 23.09.2008 00:05:37 tarihinde düzenlendi.

#ocanic' tarafından 23.09.2008 00:06:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Eylül 2008, 00:05 - İp: 78.***.**9.7
ahmedo
ahmedo (üye)
Hatay / Amatör

1 aydır gece gündüz cevabını aradığım soru bu? 450 D mi k200D mi A300 mü? evet hangisi? para hazır herşey hazır ama ben hala kararsızım. ne olur biri söylesin.hangisiiiiiii????

Tarih: 24 Eylül 2008, 22:30 - İp: 88.***.**0.130
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

karar veremediginiz her gun kacan fotograflar demek. ucude nuadıl makineler. alın birini gitsin.

Tarih: 24 Eylül 2008, 23:19 - İp: 88.***.**7.223
larmor
larmor (üye)
İstanbul / Amatör

Ben Pentax kullanıyorum.. Her yer de de makinamı pil kapağına kadar metederim.. Çoğu Pentax kullanıcısı gibi makinem konusunda alınganımdır, laf ettirmem..

Ama eğer Pentax, Canon ve Sony'nin benzer makinaları arasında kaldıysan ve birinden birini seçemiyorsan gözünü kapa ve Canon al.. ( ben Pentax'ı elime aldıktan ve biraz sağda solda okudukdan sonra anladım ki doğuştan Pentaxcıymışım, sadece o ana kadar bir dSLR almadığımdan bilmiyoruşum)

Hepsi bişeylerde birbirine üstün.. Ama kendini bu işin kompetanı olarak bulduğunda, masadaki makinanın Canon olması iyidir.. Sony ve Pentax daha çok bir özel tercih işi..

Tarih: 24 Eylül 2008, 23:29 - İp: 88.***.**2.199
adonist
adonist (üye)
Kocaeli / Amatör

Ocanic ve ahmedo bende sizler gibi karasızdım;
5 - 6 aydır araştırıyorum tabi bu kadar süre kararsızlıktan değil parasızlıktan.

Buradaki usatalarımın ve üstadların sayesinde isimlerini tek tek zikretmek istiyorum panctom, buffalo ve gaijin'e teşekkür ederim.

Ayrıca Ocaklılar ustamızın "herşeyi bilen bizler" topiği içinde çok teşekkür ederim. Sizlerinde okumanızı tavsiye ederim.

Ödül töreni konuşması gibi oldu

Kararımı ilk Canon 40D olarak vermiştim bazı sorunlarımdan dolayı ve benim gibi bir acemi için ve ayrıca ticari bir kaygımda olmadığı için kararımı Canon 450D olarak netleştirdim.

300 ytl gibi açığım kaldı sanırım yeni yılın ilk aylarında almış olurum belki birazda fiyatı düşer ortasını bulucaz gibi

Tarih: 24 Eylül 2008, 23:31 - İp: 85.***.**8.150
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

hepsi güzel cihaz alırsan hiçbiri üzmez önemli olan hangisinin sana sıcak geldiğidir.. eline alırsın bakarsın mutlaka biri daha yakın gelecektir işte o yakın geleni al çünkü aklın onda kalıcak..

#puskas' tarafından 26.09.2008 00:20:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Eylül 2008, 00:20 - İp: 78.***.**9.137
altankaya
altankaya (üye)
Aydın / Amatör

Tüm makineler kullanmasını öğrendikten sonra güzel. Ne olursa olsun bir süre sonra elin alışıyor. Bende senin gibi kararsız ve yoğun araştırmalı geçen 3 ayın sonunda Pentax k200d aldım. Sizi bilmem ama benim için 3 önemli yönü vardı.
İlki fiyatı,
ikincisi fiyatının verdiği avantaj yanında kullanım zorluğu çekmeyeceğimi anladığım Türkçe menüsü,
sonuncusu da ve benim için en önemlisi batarya sorunu olmaması, pille çalışıyor....

Seçenekler çok tabi ama alma gücün varsa iyisini al derim. Pentax kötümü ? Hayır. Köklü bir üretici olduğunu öğrendim, fazla tanınmamasının tek nedeni dslr makinelerin üretimine tanınmış markalardan sonra başlaması. ancak yongası hepsinde kullanılanlardan.

tavsiye ederim...
Kolay gelsin .

Tarih: 27 Eylül 2008, 22:40 - İp: 88.***.**9.112