lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

K10d'ye Yatırıma Devam Mı?

Bu biliyorum tabiki benim tercihime bağlı ama olsun ben yine de sizlere sormak istedim..

Şu sıralar bir lens almayı düşünüyorum..Önce 70-300 düşünüyordum.:Ancak acaba daha iyi bir lens mi alsam?..Yoksa 70-300 gibi düşük fiyatlı bir lens artı flaş vs mi..

Sizler ne dersiniz

Tarih: 15 Mayıs 2008, 23:22 - İp: 88.***.**3.200
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ucuz bir geniş açı prime ve zoom tele alsan işini görmez mi lazut hocam ?

Mesela Pentaxın 24mm leri 28mm leri yok mu ?

Tarih: 24 Mayıs 2008, 01:30 - İp: 144.***.**0.142
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Valla mavi izci bilmiyorum ki..Yok yok ben gene de pentaks 18-250 alayım

Tarih: 24 Mayıs 2008, 01:42 - İp: 88.***.**5.234
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

elinizde neler var?

18-250 optik olarak mükemmel. Boşverin yamulmaları falan. o kadar ayrıntılı bakıyormuyuz fotograflarımıza. Zaten çoğu sanat için değil anı için, en azından benim için.

Tarih: 24 Mayıs 2008, 10:51 - İp: 193.***.**2.10
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

sefer hocam,
ben distribitör olayına takılmıyorum,
zaten çoğu lişi spottan alıyor veya USA dan getirtiyor,onlar hiç distirbütör olayını takılıyor mu?zannetmiyorum..
hiç satan insan kalmazsa bile internet dünyası her zaman işe yarar.sanal alışveriş yapan bir yer mutlaka olur..

18-250 örnekleri pentax topiğinde fatih abi tarafından bolca eklendi.gayet iyi sonuçları var..
Ama bana soracak olursan 70-200 2,8 i şiddetle beklemelisin derim..bence tam senin istediğin aralıkta,tele portre aralığı için ideal...

ben genel olarak şunu sormak istiyorum..

filmli slr,
filmli kompakt,
digital kompakt,
digital slr,

bu dört farklı makine türü içinde en kolay ve en çabuk değiştirilen ,yenisi alınan hangisi sizce..
yani filmli slr niz varken bu kadar çabuk makinenizi değiştirmeyi düşünüyor muydunuz?veya filmli kompakt varken..
bence en çok dslr varken bu kadar çabuk değiştirme ,yenileme fikri var.biraz teknoloji meraklılığı girmiş hepimizin içine..daha doğrusu lüks tüketme hastalığı..
her marka aynı şeyi yapıyor.daha vasat özelliklerden yola çıkarak,her sene yeni bir şey ekliyorlar..
1 sene önce live view ne kadar gereksiz diye tartışılıyordu,şimdi olmazsa olmazlardan.
seneye ne çıkacak bilmiyorum..

kötü hiç bir marka dslr yok,sadece biz kendimizi daha kolaya alıştırmak için bazı şeyleri makinelerin yapmasını istiyoruz..
adam 40 yıl önce filmli % 100 manuel makinede çıtanın koşmasını fotograflamış,biz elimizdeki hiç bir makineyi hiç bir lensi beğenmiyoruz..
sonuçta hobi olarak yapıyoruz ama hepsini makineden bekliyoruz..
bence tam bu noktada filmli bir slr ile 1-2 ay çalışmak lazım,o zaman elimizdeki her makinenin bize ne kadar kolaylık sağladığını anlarız..
zamzon bile güzel gelir.

Tarih: 24 Mayıs 2008, 11:21 - İp: 85.***.**4.145
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Lazut Hocam, Pentax 18-250, Tamron 18-250 ile aynı, zaten Tamron lisansı ile üretiliyor, telif ödüyor anladığım kadarıyla. Ancak ABD de genelde Tamron alınıyormuş çünkü Tamron 6 yıl garanti veriyor Pentax ise 1 yıl ya da 2 tam bilmiyorum. ABD den getirecekseniz ya da uluslararası garanti önemli derseniz bence bunu da hesabınıza katın derim. Pentax 18-250 (ya da Tamron) çok beğeniliyor bence iyi lens yatırımı olur. Ben de düşünüyorum en kısa zamanda.

Tarih: 25 Mayıs 2008, 00:19 - İp: 85.***.**2.131
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Sefer Hocam söyleye söyleye dilimde çıban çıktı , :D
Sigma 17-70 2.8 i bırakıp 18-250 alma .

Tarih: 25 Mayıs 2008, 00:36 - İp: 88.***.**8.193
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

Sefer Hocam,
Yeni makine alıyor olsaydınız, yanında 18-250 acayip hoşunuza gider, iş görürdü.
Onca yıllık tecrübe ve çekilen binlerce karenin ardından, 18-250 sizi hayal kırıklığına uğratır.
Tamam tele özlemi ile yanıp tutuşuyorsunuz ama illa da tele diyorsanız bence sigma 70-300, tamrondan daha işi netice verir bence.
Madem ki SLR kullanıyorsunuz artık arada sırada objektif takıp çıkartın canım!
İşin esprisi burada zaten
Tamronun 70-200'ü çıksın diye de bekleyebilirisiniz.Ama ben bu çıkacak lensler için beklemeye hiç sıcak bakmıyorum. Hemen halledin işinizi

işte sigma 70-300 :

link

Amma....
aklınızdan D300 geçiyorsa:
beş kuruş bile harcama yapmayın,
sonra 100 liralık harcama bile canınızı sıkar

Tarih: 25 Mayıs 2008, 02:23 - İp: 88.***.**3.11
drtamer
drtamer (üye)
Malatya / Amatör

Elinizde 17-70 varsa, 70-300 hem daha iyi sonuç hem de daha mentıklı bir seçenek olur bence de.

Tarih: 25 Mayıs 2008, 11:13 - İp: 193.***.**2.10
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Arkadaşlar tam son karar 70-300 diyorum..yardımlarınız için teşekkür ederim..

Tarih: 26 Mayıs 2008, 19:14 - İp: 88.***.**4.156