amati
amati (üye)
İstanbul / Amatör

K10d,d80,400d,30d

Merhaba.Ağırlıklı olarak manzara ve macro çekiyorum.Dslr a yeni geçicem.Reviewlar ve buradan takip ettiğim değerli yorumlar sonucu tam bir kafa karışıklığı yaşıyorum.
30d:süper gövde,iyi sensör ama eskimeye başlayan teknoloji.Hakkını vermek için çok iyi lenslere para harcamak lazım deniyor?
400d:çok kötü plastik gövde,kit lens yerine ufak bir ilave yatırım ile daha iyi bir lens ve iyi sonuç,
K10d:iyi gövde,çok yeni teknolojiler,raw dışında rakiplerden geri kalan image performansı,en iyi fiyat performans dengesi
N80:hepsinin iyilerinden bir parça,pahalı fiyat
Bunlar benim anladıklarım.
Şimdi sizce;Biraz eskimeye başlamasına rağmen e30 ve kit lens mi,hepsinin iyi yönlerinden biraz almış n80 mi,beklediğimden zayıf image performansı gösteren k10d mi yoksa iyi bir lens yatırımı ile kötü gövde kalitesine rağmen 400d mi?
Zor soru farkındayım ama ne olur ustalar yardım

Tarih: 16 Aralık 2006, 00:06 - İp: 195.***.**0.88
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Çok güzel yakalamışsın ışık da güzel gelmiş gerçekten güzel performans... Tebrikler...

Tarih: 16 Aralık 2006, 11:53 - İp: 81.***.**5.252
amati
amati (üye)
İstanbul / Amatör

Gerçekten elinize sağlık üstad.Hoş bir fotoğraf olmuş.Işık da çok iyiymiş o gün sanırsam

Tarih: 16 Aralık 2006, 11:53 - İp: 81.***.**8.226
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Sağolun arkadaşlar... Bakın Nikon, Canon isimleri çok çekici geliyor biliyorum. Benim de kullandığım ilk 3-4 makine Canon'du ve hatta başka markalar Fotoğraf makinesi üretemez tutkusuyla bağlıydım bu markaya... ama bu bir yanılsama

Bu fotoğrafı beğendiniz değilmi burada makine ve çekenin etkileşim söz konusu yani siz de ne alırsanız alın ya iyi çekeceksiniz yada kötü...
az paraya çok köfte olurmu? bu iş de oluyor.

Tarih: 16 Aralık 2006, 12:00 - İp: 88.***.**6.235
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Evet çok haklısın köfteleri hesap etmemiz lazım ama işte köfte yemek de bize kalmış. Seçimler zor gerçekten eğer vakit zamanında maddi durumlar müsait olsaydı D50 alacaktım lakin nasip olmadı şimdi K100D nin benim isteklerimi karşıladığını fark ettim.Fiyat performans ilişkisi de gayet cazip kararım net şu anda. Allah karar verememiş dostlara da yardım etsin çekilir çile değil bu...

Tarih: 16 Aralık 2006, 12:06 - İp: 81.***.**5.252
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

K100D kesinlikle akılcı bir seçim

Tarih: 16 Aralık 2006, 12:10 - İp: 88.***.**6.235
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Dubai'de ucuz olsaydı bugün elimdeydi ama aynı fiyatmış Türkiye ile bu aslında özlenen bir şey bakarsınız diğer markalarda aynı politikayı izler...

Tarih: 16 Aralık 2006, 12:15 - İp: 81.***.**5.252
amati
amati (üye)
İstanbul / Amatör

Dpreview da kullanıcıların reviewlarını okudum.Phill e giydirmişler biraz.Canon ve nikon yanlı davranıyor diye.Hatta örnekler göstermişler.Canon ve nikon la şişeye odaklanmış ama k10d ile şişenin arkasındaki duvara odaklanmış gibi.Bu işlere kafayı fazla takarsak keyfimiz iyice kaçacak gibi.Ben de kararımı verdim.Alıcam k10d body ve iyi bir lens ve fotoğrafın tadını çıkaracağım

Tarih: 16 Aralık 2006, 12:18 - İp: 81.***.**8.226
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Bu tür şeyler olur kararını verdiysen tebrikler diyeyim sana sevindim. Bende K100D mi bir alabilsem çok süper olacak kısmet olursa bakarsın beraber foto diyerek de dolaşırız meydanlarda...

Tarih: 16 Aralık 2006, 12:21 - İp: 81.***.**5.252
amati
amati (üye)
İstanbul / Amatör

Tecrübeli abilerin yanında ışıkçılık yapmak onurdur benim için.Seve seve

Tarih: 16 Aralık 2006, 12:22 - İp: 81.***.**8.226
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Estağfirullah bizim en azından benim farkım yok senden sadece bu sancıları senden biraz daha evvel çektim o kadar. İnşaAllah bende makineme kavuşabilirim tez zamanda da başlarız çekmeye...

Tarih: 16 Aralık 2006, 12:26 - İp: 81.***.**5.252