batman77
batman77 (üye)
Konya / Amatör

K10d Ve Objektif Seçimi

İlk olarak herkeze merhaba. Yaklaşık 1 aydır forumu takip ediyorum. İşim icabı (Sanat Tarihçisi) fotoğraf çekiyorum.Dağ tepelerindeki yapılardan, kaya oyma kiliselere veya ufak eserlere kadar farklı çekimler yapmam gerekiyor.
Minolta Dimage 7i kullanıyordum taki geçen hafta objetif kırılana ve makine kilitlenene kadar.

Mecburen yeni bir tane fotoğraf makinası almam gerekiyor. Çekim kalitesi, fiyatı, body sağlamlığı açısından K10d de karar kıldım. Fakat ne yazık ki Konya'da satan yer bulamadım ve makineyi elime alamadım. Ürün incelemeleri ve forumdaki yazılarınız sonucu karar verdim. Aranızda Konya'da K10d kullanan var mı?
K10d 'yi öncelikle tek bir objektifle kullanmak istiyorum.
Sigma 28-300 f:3.5-6.3 DG objektif uygun mu? Yada bunun ayarında yakın fiyatlarda başka bir lens önerebilir misiniz? Yoksa 18-55 kit lensin yanında Sigma 70-300 Apo lens mi almak mantıklı?
Son olarak İçimdeki fotoğraf aşkını alevlendirdiğiniz için hepinize teşekkürler.

Tarih: 19 Mayıs 2007, 13:23 - İp: 85.***.**9.132
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Üyeliği iptal edilmiştir.

Tarih: 20 Mayıs 2007, 15:49 - İp: 85.***.**9.50
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Sen niye Nikonun lenslerini kullanmıyorsun Ünal abi gidip Sigma alıyorsun

Tarih: 20 Mayıs 2007, 15:57 - İp: 88.***.**3.15
nicolayy
nicolayy (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili fufuli pentax ın kendine ait lensleri konusunda haklısınız.Türkiye de tabi.Ancak size sorarım , ben gayet amatör bir fotoğrafçıyım ve kendi sınırlarımın üzerinde bir makina aldım, bu makinada kit 18-55mm,sigma 70-300 apo ve enson olarakta sigma 10-20 mm ile ömrümü tamamlayacağıma inanıyorum.benim için sorun nerede?Yok değil mi!ama daha öncede dediğim gibi çok çok profesyonel olan arkadaşlar zorlanabilir.
Bir de pentax ın ne sizin ne de benim övgülerime ihtiyacı olduğunu ya da aynı şakilde nikon un canon un bizim yermemizle yok olacağını sanmıyorum.
Fotoğraf çekmekten zevk alıyorum ve gayet uygun bir ücret karşılığında da kendime çok uzun süre yetecek bir set yaptığıma inanıyorum.
Bence sizde biraz fotoğraf çekin(!)Galerinizde pek fotoğraf göremedim.Birazda icraat önemli kanımca.TEŞEKKÜRLER

Tarih: 20 Mayıs 2007, 16:05 - İp: 88.***.**8.70
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

fufuli, benden cevap istiyorsunuz ama, yazdıklanızdan pek birşey anlamıyorum ama anladığım kadarıyla cevap vermeye çalışayım.

Girdiğiniz her topicte Pentax ı karalamayı bırakın bence, bir ürünün iyi olması için illada diğerinin kötü olması gerekmez. Aynı anda hepsi de iyi olabilir. Herkes kendi ihtiyacına ve bütçesine uygun olanı seçer. Ben bir basın çalışanıyım ve Nikon D200 ü de çok iyi biliyorum, bizde en çok kullanılan makinelerin başında geliyor ve bugüne kadar D200 le ilgilide olumsuz birşey söylemedim. K10D hakkında da bugüne kadar pek bir şey söylemek istemedim, çünkü bilmediğim bir ürün hakkında pek yorum yapmam, ama şu an inceleme amacıyla elimde birtane var. Bundan sonra yorum yapabilirim. Size tavsiyem bir ürün hakkında olumsuz eleştiri yapmadan önce onu tanıyın, Oturduğunuz yerden Nikon makine yapar diğerleri nal toplar demekle olmaz.

Tarih: 20 Mayıs 2007, 16:22 - İp: 212.***.**0.50
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 20 Mayıs 2007, 16:22 - İp: 85.***.**9.50
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 20 Mayıs 2007, 16:38 - İp: 85.***.**9.50
asinan
asinan (üye)
Sakarya / Amatör

Ünal abi dergi ismi verirmisin abone olacağım. İsim vermeden bulamam çok sayıda dergi var.

Tarih: 20 Mayıs 2007, 16:39 - İp: 88.***.**3.15
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

ÇF SD kartlar sitenizde olan o makinelerin bir çoğuna uymaz bır uyumsuzluk açikça göze çarpıyor.

Bu cümleden ne demek istediğinzi anlayamadım, biraz açarmısnız

Tarih: 20 Mayıs 2007, 16:59 - İp: 212.***.**0.50
fufuli
fufuli (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 20 Mayıs 2007, 17:05 - İp: 85.***.**9.50
meliksahu
meliksahu (üye)
Denizli / Meraklı

haftalardır d200 k10d kapıştırması aldı başını gitti. bence sidik yarıştırmaktan vazgeçin. bir yere varılmıyor, dahası insanları forumdan soğutuyorsunuz

bu arada "deyil"

Tarih: 20 Mayıs 2007, 18:27 - İp: 88.***.**7.82