kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

K10d Cilerden Yardım Bekliyorum

merhabalar
en sonunda k10d yi elime aldım makine gerçekten muhteşem birşey acayip zevk aldığımı belirtmek istiyorum
yanlız daha amatör bile denemeyecek bir seviyede olduğum için çoğu şeyi beceremiyorum
national geographicin fotografçılık okulu cd lerini izledim özer kanburoğlunun adan zye fotoğraf kitabını okudum ama orada yazılanlaral söylenenleri neden yapamıyorum anlamış değilim mesela objektifimi 55mm de sabitleyip geniş bir diyafram açıklığı ve kısa bir enstantene süresi verdiğimde azalmış bir alan derinliği elde edeceğime sadece siyah bir resim elde ediyorum bunlar ilk zamanlarda normal mi
moralim hafiften bozulmaya başladı

Tarih: 5 Haziran 2008, 23:28 - İp: 88.***.**7.7
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

kopilcom,dslr satın almanın ilk günleri genelde moral bozukluğu ile başlar.
o kadar para verdik,bumuydu yani dersin.

çekim değerlerinden bir kaç örnek yazabilir misin.
bir de iç veya dış çekim,akşam veya gündüz olduğunuda unutma..

Tarih: 5 Haziran 2008, 23:40 - İp: 85.***.**4.11
kopilcom
kopilcom (üye)
Ankara / Meraklı

daha yeni şarjını bekliyorum aslında :D ama dayanamayıp arada balkondan yada evin içinde çekim yapıyorum 55mm objektif kullanıyorum tabi aslında oek objektif değerlerinide anlamış değilim ama şimdi sizde sende en önemli yerleri bilmeden foruma yazı yazıyorsun diyeceksiniz kusura bakmayın :D flaşlı 1/60 shutter 8.0 aralıkla güzel sonuçlar alıyorum ama karşıdaki otellerin ışıklarıyla güzel çekim yapamıyorum hiçbirşey anlaşılmıyor fotolarda :D

Tarih: 6 Haziran 2008, 00:08 - İp: 88.***.**7.7
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

f:8 biraz fazla.
55 mm de kit lens f:5,6 ya gelir max.
Av modunu kullanmaya bak..
ISO yu 200 veya 400 yap.
ev(pozlama telafisi de) sıfırda olsun.bir parmağın ile eV tuşuna basıp,tekerlekten çevirip ayarla.üst LCD ekrandan görebilirsin.

kit lens ile ev içinde uzaktaki nesneleri flaş ile çok randımanlı çekemezsin.

Tarih: 6 Haziran 2008, 00:19 - İp: 85.***.**4.11
  • 1