dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

K10d'nin Keskin Olmayan Jpeg'leri???

selamlar arkadaslar.. yine ben..
k10d hakkinda jpeg olunca keskin cikmiyor, yani k10d'nin jpeg'leri iyi degil.. mi acaba..

asagidaki fotograflar sirasiyla;
birincisi natural modda cekilmis ve saturation/contrast/sharpening ayarlari 0'da..
ikinci fotografda ise yine natural modda ama saturation/contrast/sharpening ayarlarinin hepsi +2'de..
ucuncu fotograf bright modunda cekilmis.. saturation/contrast/sharpening ayarlari 0'da..
dorduncu fotografda ise, bright mod ve contrast/sharpening +2'de ve saturation da 0'da..

ve orijinal fotograf..

.......

sizce nasil gorunuyor jpeg'ler eger ki bright modda cekilirse?..

#dadanagast' tarafından 13.05.2007 19:21:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2007, 19:20 - İp: 86.***.**0.120
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Selamlar dadanagast.
Konu hakkında çok bilgili olmadığım için ve direk tercüme de pek birşey ifade etmeyeceği için kendimce açıklama getirmeye çalıştım. Senin tümüyle açıklaman daha iyi olmuş tabi.
Diğer yandan yazılım konusunda Pentax'ın iyileştirmelere ihtiyacı var gibi görünüyor.Sık sık firmware çıktığına göre buna önem de veriyorlar. Bence de dert edilecek birşey değil bu. Daha önce renklerle ilgili başlıkta da söylemiştim, yazılımla çözülebilecek şey sorun sayılmaz zaten. Yeterki firma sırtını dönmesin.

Tarih: 14 Mayıs 2007, 03:04 - İp: 88.***.**7.254
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kesinlikle sirtlarini donmeyeceklerdir ulyses.. k10d gibi cok basarili olmus bir kamerayi, oylesine birakamazlar..
...
tabii bu konulari tartisiyoruz burada ama dert edilmeyecek mevzular bunlar.. bunu duzelteceklerdir zaten..
hicbir makine mukemmel degil.. ve bazi kameralarda cok agir problemlerle de karsilasilabiliyor.. simdi birkac ornek soyleyecegim, ama gereksiz tartismalara da girmek istemiyorum dogrusu bazi insanlarla..

Tarih: 14 Mayıs 2007, 03:30 - İp: 86.***.**0.120
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

aman ilker aman...

Tarih: 14 Mayıs 2007, 13:08 - İp: 193.***.**0.226
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam erdem..

Tarih: 14 Mayıs 2007, 14:13 - İp: 86.***.**0.120
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

naber abi iyimisin...

kusura bakma çok yoğunum

senlede konuşamıyoruz..arada msn yapta dertleşek....

bu arada sen kaç fırın ekmek yedinde böleee konuşuyon bakiiim

sen şimdi artık ışık felam da biliyondur

Tarih: 14 Mayıs 2007, 16:05 - İp: 193.***.**0.226
realfriend
realfriend (üye)
İstanbul / Meraklı

dadanagast, hocam 5600 kadar cevap yazmışken hiç konu açmamıştın (açmamışsın) 2 günde 3 konu sanırım bu bir rekordur forumda

paylaşımın için teşekkürler.

Tarih: 14 Mayıs 2007, 22:12 - İp: 85.***.**1.161
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

erdem ben kim firin ekmek yiyip konusabilmek kim.. bakma sen, aklima geldigi gibi yaziyorum iste..
...
realfriend, aslinda benim actigim 100'e yakin konu vardi eskiden.. yarisi silinmeden ve diger yarisini da ben silmeden onceydi tabii bunlar..
neyse.. maksat bilgiyi paylasmak olsun..
ogrenmek istedigin birsey olursa, elimden geldigince yardimci olmaya calisirim..

Tarih: 15 Mayıs 2007, 01:53 - İp: 86.***.**0.120
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

ulyses Pentax K10D sine Aralık ayından beri 3 ayrı yeni firmware hazırlayıp kullanıma sundu.Merak etme K10D nin firmware i geliştirilmeye devam edecektir.

Pentax ı iki yıldır piyasada satılıpta hala banding sorununu makinalarında çözememiş diğer firmalarla karıştırma.

Tarih: 15 Mayıs 2007, 03:29 - İp: 88.***.**3.152
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

corduroy banding sorunundan bahsediyorsun sanirim adnan.. ben girmemistim o konulara dogrusu..

Tarih: 15 Mayıs 2007, 03:56 - İp: 86.***.**0.120
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Farkındayım AS .Ben aldığımdan bu yana ikinci firmware çıktı.Bilgisayar parçalarının sürücülerinde bile bu hız yok.İşi sıkı tutuyorlar Pentax da.

Tarih: 15 Mayıs 2007, 04:07 - İp: 88.***.**1.249