trabzonspr
trabzonspr (üye)
Trabzon / Amatör

K100d Super'in Artıları Eksileri

Merhaba arkadaşlar,
Slr almak istiyorum. Bu benim ilk fotoğraf makinem olacak.Çok düşünüp fazla araştırma yaptıktan sonra Pentax K100D super almayı düşünüyorum yurtdışından. Fazla bir deneyimim olmadığı için yardımlarınızı bekliyorum.Şİmdiden teşekkürler...

Tarih: 9 Eylül 2007, 09:55 - İp: 88.***.**7.50
yalcinaydi
yalcinaydi (üye)
İzmir / Amatör

Adnan dün gece uykulu gözlerle inceledim fotoğrafları çok güzel görünüyorlardı. Şimdi yatacağım, uykumu alınca daha dikkatli inceleyeceğim yazıyı ve fotoğrafları.

Ben de K100D'den sonra illa K10D almam gerekli mi diye düşününce, çok da gerekli değil sanırım diye cevaplıyorum kendimi. Dediğin gibi zamanı gelince karar vermek daha doğru olur. Makinayı satmayıp yaza lens takviyesi de yapılabilir.

Canon A1'imi 1 ay içinde istediğim fiyata satamazsam zaten K100D'yi bile alamayabilirim.

Tarih: 11 Ekim 2007, 15:46 - İp: 81.***.**0.89
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Yalçın fotoğrafları inceliyeceğim dedin bir daha ses çıkmadı.Yoksa siparişi verdinmi.

Tarih: 16 Ekim 2007, 01:29 - İp: 88.***.**2.255
kolomb
kolomb (üye)
Kayseri / Amatör

trabzonspor hiç resim yüklemşyorsun. Süseşyası gibi mi kullanıyorsun makinayı Biraz foto yüklede maharetlerini görelim.

Tarih: 17 Ekim 2007, 00:14 - İp: 85.***.**5.109
yalcinaydi
yalcinaydi (üye)
İzmir / Amatör

Adnan,
bu ay notebook alacağım, DSLR'yi Mayıs-Haziran gibi alacağım alırsam yani daha zaman var. O zamana kadar sektörü ve çekilen fotoğrafları takip etmekle yetineceğim

Tarih: 18 Ekim 2007, 16:14 - İp: 212.***.**7.130
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Tamam Yalçın öyleyse bizi izlemeye devam.

Tarih: 19 Ekim 2007, 09:23 - İp: 88.***.**4.16
trabzonspr
trabzonspr (üye)
Trabzon / Amatör

haklısın colomb. makineyi süsü eşyası olark kuulanmıyorum ama çok da fazla zaman ayıramıyorum hem de makineyi tanıma aşmaasındayım. daha önce hiç slr tecrübem olmadı. özelliklerini yeni yeni buluyorum. göstermeye değecek pek fotoğrafım yok ama en kısa sürede birkaç tane yüklerim. arkadaşlar da makinenin neler yapabildiğini görmüş olurlar. olumlu veya olumsuz. dikkat edin makinenin diyorum çünkü ben henüz birşeyler yapabilecek seviyeye gelemedim maalesef....

Tarih: 19 Ekim 2007, 14:58 - İp: 88.***.**7.108
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

Trabzonspor makinan hayırlı olsun.

Bu arada K100D super için TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU edinebilecegim bir adres veya fikri olan varmı arkadaslar.

Tarih: 21 Ekim 2007, 10:21 - İp: 88.***.**8.60
trabzonspr
trabzonspr (üye)
Trabzon / Amatör

Allah razı olsun stahl kardeş. sanırım sen de k100d super makine aldın ki kulanım kılavuzunu arıyorusn. bend ebulamadım ancak k100d ile pek bir farkı yok makinenin kullanım özellikleri açısından. o yüzden ben k100d kitapçığını kullanıyorum. eğer istersen onu göndereyim sana türkçe olarak...

Tarih: 21 Ekim 2007, 10:25 - İp: 88.***.**2.15
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

Evet siparişini verdim ama gelmesi 1 haftayı gecer gibi.
yardımın için tşk ediyorum.
k100d için kullanma klavuzunu siteden bende indirdim.

ama biliyorsunki k100d ile k100d super arasında az da olsa bazı farklılıklar var acaba menu sistemi de farklımı?
sen super kullanıcısısın sendeki k100d kullanma kılavuzu ile elindeki superin menüsü aynımı hiç kontrol ettinmi?
farkılık varmı?

Tarih: 21 Ekim 2007, 12:07 - İp: 88.***.**8.60
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar bu arada youtube k100d super kısa bir ön inceleme videosu eklemişler. linkini veriyorum, yararlı olabilir

http://www.youtube.com/watch?v=MZzAE-ixZS0

Tarih: 21 Ekim 2007, 12:30 - İp: 88.***.**8.60