aalii
aalii (üye)
İstanbul / Amatör

K100d Süper Fiyat?

Yaklaşık bir aydır fotoğraf makinası alma niyetindeyim fakat bir türlü denk gelip makina alamadım Yurt dışından bir s9600 getirtme durumum vardı ama olmadı. Bende üstüne biraz daha ekleyip bir dslr almak istiyorum. Pentaks neredeyse hiç tanınmıyor ama forumdan takibettiğim kadarıyla fiyat performans konusunda oldukça uygun gibi.
Esas soruma gelecek olursak K100D süper'i istanbuldan garantili ve uygun olarak alabileceğim bir yer biliyor musunuz? Öğrenciyim malum bütçe biraz sorun oluyor. İlgilenenlere şimdiden çok teşekkür ederim
Not1: Bütçem maksimum 900 ytl
Not2: İstanbuldayım yani hayyama gitmek sorun olmaz. Ama dediğim gibi garantili olarak arıyorum spot kesinlikle istemiyorum

Tarih: 21 Mart 2008, 12:28 - İp: 193.***.**6.60
canercp
canercp (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Beylikdüzü mediamarkt'te dün ben de pentax k100d inceledim ama süper versiyon muydu bilmiyorum 899 ytl idi
Ali senin aldığın makine süper modeli mi?
izlenimlerini paylaşır mısın nasıl bir makina?

Tarih: 7 Nisan 2008, 17:20 - İp: 78.***.**9.242
firefish
firefish (üye)
İstanbul / Meraklı

Mediamarkt'e giden arkadaşlar, acaba Pentax k10d fiyatını soranınız var mı? Varsa çok makbule geçer, sırf fiyat sormak için oraya gitmek istemiyorum.

Tarih: 8 Nisan 2008, 03:58 - İp: 88.***.**6.194
aalii
aalii (üye)
İstanbul / Amatör

canercp
Evet dediğin doğru 899 lira idi. K100D zaten yoktu ellerinde süper versiyonu vardı. Şu anki fiyetını bilmiyorum ama ben aldığımda şanmıdır nedir bilmiyorum 849 liraydı hatta kasada bekletildim fiyat sordular falan 899 biliyorlarmış.
İzlenimlerime gelince bana yatiyor hatta artıyor olumsuz ne özelliği var dersen üstünde 18-200 mm lens olmaması derim Şaka biryana k100d ilk izlenimlerim başlığını okumanı tavsiye ederim orda bol bol anlatım fotoğraf falan var.

firefish
Ben bakmadım ama vatanda satılıyor 750 yada 800 dediler ne kadar doğru nekadar yanlış bilemem.

Tüm bunlardan bağımsız olarak beni üzen tekşey pentax tanınmıyor. Makinamı kim gördüyse(fotoğrafla ilgisi olmayan arkadaşlarım) MİNTAX mı bu dediler Bende laf anlatamaya çalıştım işte sadece fotoğraf makinası üreten çok eski bir firma dedim. Dslr dünyasına birçok yenilik getirmiş dedim dedim dedim dinletemedim. Artık vazgeçtim marka soranlara MİNTAX diyorum geçiyorum
Araştırın arkadaşlar benim gibi bütçesi kısıtlı olan öğrenci arkadaşlar ucuz ama garantili tercih edin tabi bu benim görüşüm.Ama ucuz olunca seçenekler birden azalıveriyor
Alacağınız her giriş seviyesi dslr markası ne olursa olsun bir amatöre benim gibi yeni başlayanlara yetiyor artıyor. makinalar içinde boğulmadan o forum senin bu forum benim aylarca aramaktan kimseye fayda yok. Alın ve bir an önce çekim yapmaya bu işi öğrenmeye çelışın. Kursa gidin. Fotoğraf topluluklarına üye olun. Forumda çekim teknikleri başlığı altında çok faydalı bilgiler var faydalanın. Sonuç olarak bu işi bir ucundan tutun.

Tarih: 8 Nisan 2008, 17:14 - İp: 193.***.**8.254
canercp
canercp (üye)

Ali verdiğin bilgiler için teşekkür ederim
eğer bu fiyata 12 veya 10 taksit yapıyorlarsa ben de bu makinayı alıcam 1-2 hafta içinde

Birşey daha soracaktım
paketin içeriğinden neler çıkıyor??
hani güneşi engellesin diye tırtıklı gibi bir objektif başlığı var ya ondan çıkıyor mu??
bir de hafıza kartı tabii (sanırım çıkmıyordur)

Tarih: 9 Nisan 2008, 08:47 - İp: 78.***.**9.242
trabzonspr
trabzonspr (üye)
Trabzon / Amatör

ilgilenen olursa çok temiz durumdaki K100d Super makinemi satıyorum. yanında hafıza kartı, uv ve polarize filtreleri, 18-55mm kit objektifi var. henüz 4700 çekim yaptım ve filtreleriyle birlikte kullandım sürekli.

Tarih: 9 Nisan 2008, 10:27 - İp: 212.***.**5.21
aalii
aalii (üye)
İstanbul / Amatör

canercp
Paket içeriği body ,tv ye bağlama aparatı, usb bağlantısı, bayonet kapağı(böyle mi deniyordu acaba? Şu body de lensin takıldığı yere takılmış bi kapak işte) ayrıca garanti belgesi türkçe kullanma kılavuzu bide vizör kapağı. Lens ayrı bir kutuda geliyo zaten onunda güneşliği lens kapağı birde arka tarafına takılan (makineye oturduğu yere takılı adı ne bilmiyorum) kapak. Bol bol naylon
Hafıza kartı yok paket içeriğinde. Panasonic 4 adet deneme amaçlı alkaline pil de çıkıyor. 100 tane foto çekebildim ben bol bol kurcaladım tabi. Paket içeriği bu başka hatırlamıyorum.
Makinayı alınca kutulara bakıp dedim ki ben buna mı bu kadar para verdim. tabi insan böyle para verince bir dünya şey istiyor haliyle.
Böyla aç aç bitmesin hep birşeyler çıksın falan promosyon olarak ta yanında alfa 700 versinler Böyle işte.
Lens sıkıntısından insanlar almıyor pentax olanlar nikon canon vs. dslrlere geçiyorlar. Ben her sene ancak bir lens alabileceğimden bir sorunum olmaz tahminim

Tarih: 9 Nisan 2008, 16:29 - İp: 193.***.**8.254
canercp
canercp (üye)

Peki K100d ile Nikon d40'ı veya D40X'i kıyaslarsak hangisini almak gerekecek?

Forumda çok aradım ama birtürlü karar vermeye yönelik bir yazı bulamadım

Tarih: 11 Nisan 2008, 09:25 - İp: 78.***.**9.242
aalii
aalii (üye)
İstanbul / Amatör

canercp
Sitede de internette de çok rahat bulabilirsin. D40 6mp d40x 10 mp olması lazım. İkisindede netlik motoru yok(neydi onun adı ) onun haricinde d40 Phil Askey abimizin en çok tavsiye ettiği giriş sınıfı dslr imiş. Sen internette d40 diye arat çok rahat bulursun. k100d ile vada süperle bir karşılaştırma yok bende bulamadım. İleride bu işi ileri düzeye taşımak isteyenler işe nikon yada canon la başlıyor. Çünkü ikinci eli ve lensleri çok yaygın. Pentax ta bu sıkıntı var deniyor. Yeni lens sorunu pek yok ama ikinci eller hem alım hem satım zor deniyor. Amatör olarak devam edcek benim gibi arkadaşlar için bir sorun yok bence. Zaten 3 yada 4 lens le amatör takım tamamlanıyor.
Ama dediğim gibi ileride nikon canon almak istersen ikinci ellere pek rağbet olmuyor-muş. Böyle biliyorum üstatlar daha ayrıntılı bilgi verebilirler sana.

#aalii' tarafından 11.04.2008 18:36:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Nisan 2008, 18:27 - İp: 78.***.**7.167