cervantes_736
cervantes_736 (üye)
Hatay / Amatör

K-x de Vizörde Ki Netleme Noktası

arkadaşlar pentax k-x de vizörde netleme noktası olmaması firmware update özelliğiyle düzeltilebilir mi.? eğer olmuyorsa pek sorun teşkil eder mi.?

Tarih: 14 Mayıs 2010, 19:12 - İp: 78.***.**7.251
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

vizörde netleme olmaması yazılımsal bir sorun olmadığı için, firware ile düzelmeyeceği konusunda uzlaşıyor insanlar, bana da mantıklı geldi.
zaten illa ki bir eksik bırakıyorlar ki k-2x gibi bir modelde tamamlasınlar, piyasaya yeni ürün girmiş olsun...

liveview özelliğinde Af ayarlanabiliyormuş... bu sisteme alışık değilseniz bile kullanıcıların yorumuna göre pek de sorun olmuyormuş..

Tarih: 14 Mayıs 2010, 21:06 - İp: 85.***.**6.64
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

zaman zaman zorlayabilir ancak netlemeyi makineye bırakmayıp siz seçerseniz çokta fazla problem yaşamazsınız herhalde...

Tarih: 14 Mayıs 2010, 22:32 - İp: 85.***.**7.24
okiii
okiii (üye)
İstanbul / Meraklı

Şu pentaxlarında görüntü kalitesi süper keskin canlı ama gelgelelim böyle garip hataları var yaw kardeşim 3-4 makineden beri netleme noktasından insanlar şikayetçi dikkate almadan yeni modelide netleme noktasız yapıyorlar.

Lenslerede biraz yatırım yapsalar iyi olur hep gövde hep gövde olmaz..
mesela 85mm f1.8 yok pentaxta....yoksa benim imaj kalitesi olarak en beğendim pentax..

Tarih: 15 Mayıs 2010, 01:19 - İp: 78.***.**3.36
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Ben Japonyada yasiyorum ve bu K-X in ISO performansi olsun,canli renkler olsun deneme cekimlerinden cikan sonuc mukemmel.Bayanlarin elinde daha cok ve renkli renkli masallah. ...Ancakkk,ancaaaaak gel gelelim bu salakca soruna ki ben nasil emin olucam hangi nokta fokusda yani...Kalem pil falan bide dalga gecer gibi.Bu kadar mantiksiz bir olay yapan firma ile isim olmaz acikcasi...

#ozansan' tarafından 15.05.2010 17:02:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Mayıs 2010, 10:59 - İp: 221.***.**6.23
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Canon veya Nikon veya pentaxın k10-20-7 modellerinde ,
Vizördeki kırmızı netlik noktaları görünmese ,
Tamir edilipde netlik noktaları görününceye kadar ,
Bedavaya satsalar kimse para verip netlik noktaları olmayan DSLR'yi satın almaz .

Nereden çıkmış netlik noktası görünmeyen DSLR makina satılması .

Kaldırsınlar netleme fonksiyonunu makinadan,
Objektifi'de kendi kendine sürekli auto focus yapapacak şekilde dizayn etsinler ,

Ha! o zaman ne vizör ,ne de netlik noktası lazım olmaz.
Vizörden değil LCD'den bakıp fotoğraf çekilir . böyle bir makinanın adınada DSLR Like Vb. denir .

Tarih: 17 Mayıs 2010, 18:22 - İp: 85.***.**1.50
cervantes_736
cervantes_736 (üye)
Hatay / Amatör

çok teşekkürler yorumlar için. vazgectm k-xden ya Nikon D5000 alcam Ya D3000 artk..

Tarih: 19 Mayıs 2010, 18:26 - İp: 78.***.**8.241
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

d5000 olabilri evet.. eğer motorlu lensleri okadar pahalı olmasa, anti-nikoncu olmama rağmen alırdım.

Tarih: 19 Mayıs 2010, 19:18 - İp: 78.***.**9.184
  • 1