magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

K-minolta A200 İlk İzlenimlerim,

selamlar herkese,

Konica minolta A200 dijital fotoğraf makinesi aldım, ilk dijital fotoğraf makinem. dijitale yabancıyım biraz, yavaş yavaş kendimizi geliştiriyoruz.
makinemi iyisi kötüsüyle bu forumda inceleyeceğim.

kendi çektiğim örnek fotoğrafları sık sık buraya koyacağım.

yorumlarınızı eksik etmeyin
#magnat' tarafından 17.12.2005 13:08:45 tarihinde düzenlendi.

#magnat' tarafından 23.12.2005 19:56:30 tarihinde düzenlendi.

#magnat' tarafından 29.07.2006 13:01:47 tarihinde düzenlendi.

#magnat' tarafından 17.09.2006 17:31:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Aralık 2005, 13:08 - İp: yok
4/3
4/3 (üye)
Ankara / Meraklı

hbaykal,
a200 ve a100 sahibi biri olarak size bir şey sormak istiyorum :bu iki makine arasında dynamic range (evet çok fazla dpreview okuyorum yani makinenin aynı karede hem aydınlık hem de karanlık yerlerdeki detayları algılayabilme kabiliyeti denebilir heralde) olarak fark var mı ? varsa ne kadar ve değer mi bir sürü para verip slr benzeri bir makine yerine slr bir makine almaya ?

Tarih: 1 Aralık 2006, 20:08 - İp: 88.***.**5.96
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

4/3 , dynamic range olarak aman aman bir fark olacağını sanmam, yalnız , focus hızı olsun,optik vizör olsun, manuel focus olanağı olsun dslr'in artıları , yüksek iso kabiliyetide cabası.
birde yüksek dynamic range için, fotoğrafı raw çekip , kanal başına 12 bit olarak kaydedebilirsin.sonra fotoşapta 16 bit per channel yapabilirsin.

Tarih: 1 Aralık 2006, 21:03 - İp: 85.***.**8.228
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Bir yere gitmedim gitmeyede pek niyetim yok.Sizleri takip ediyorum ama pek yazamıyorum.Görüşmek üzere.Benim makinam daha sağlam. Kullanmayınca bir şey olmuyor.4 den 3 ün Ankarada olmasıda güzel. Hoşca kalın.

Tarih: 1 Aralık 2006, 23:19 - İp: 85.***.**7.1
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Konica Minolta'lar hala iş başında.
Eskisi gibi foruma katılamıyoruz, ama izliyoruz uzaktan uzaktan ve de boş duruyoruz sanmayın. Denklanşörler sürekli çalışıyor.

Sağlıcakla kalın.

#TeknO' tarafından 03.12.2006 04:48:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Aralık 2006, 04:45 - İp: 88.***.**1.196
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

italya'dan aldığım bir motosiklet maketi,

28mm, f.3.5 , 1/400 saniye iso 50 macro modda çekildi.

Tarih: 13 Aralık 2006, 14:18 - İp: 85.***.**8.228
4/3
4/3 (üye)
Ankara / Meraklı

sen de yanlış anlama ama bu sayfalar sana yada başkasına fayda sağlasın diye doldurulmuyo.çoğu zaman basit şeyleri paylaşıyoruz ve mutlu oluyoruz o kadar.ve ayrıca halen makineyi satın alabileceğin yerler var.tavsiye ederim pazarlama stratejilerinin aşırı derecede ön planda tutularak çıkarılan zamane makinelerinden çok daha iyi bir alet.

Tarih: 13 Aralık 2006, 19:53 - İp: 85.***.**6.108
4/3
4/3 (üye)
Ankara / Meraklı

ileride değişir mi bilmiyorum ama yeni bir kullanıcı olarak şunu öyleyebilirim: ben burada kimseye fayda sağlasın diye bir şey yazmıyorum.ben sadece fotograf makineleri hakkında konuşmaktan keyif aldığım için(heralde bir çok kullanıcı da bundan hoşlanıyodur) yazıyorum.kişisel tatmin dediğin ve karşı olduğun şey buysa o halde kimse bişey yazmasın.

fotoğraflar konusunda da sana katılmıyorum.bence onların yeri galeri değil burası.çünkü genelde fotoğraflar pek estetik değeri olmayan,makineyi anlatan fotoğraflar(benimki de dahil tabiki).yani pek öyle tatmin için kullanılacak türden değiller ve ben bu sayfada bu amaçla kullanıldıklarını hissetmedim.

ayrıca üreticisi piyasadan çekildi diye makinelerde birden buharlaşıp yok olmuyorlar,ki konica minolta gibi köklü bir firmadan bahsediyoruz.türkiye de çok popüler bir model değil belki ama makinenin alıcısı olacak ve onlar bu sayfaya gelip baktıklarında makine hakkında fikir sahibi olabilecekler diye düşünüyorum.yani sadece keyif için yazdığımız ve yüklediğimiz fotolar senin için faydalı olmadılar belki ama başkaları için faydalı olabilirler.

benim de okurken seninle aynı rahatsızlığı paylaştığım sayfalar oldu ama sevdiğim bu sayfanın onlardan biri olduğunu düşünmüyorum o yüzden böyle savunma ihtiyacı hissettim.yoksa amacım seninle atışmak,laf yarıştırmak değil .lütfen yanlış anlama.

Tarih: 13 Aralık 2006, 23:27 - İp: 85.***.**6.108