1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

Japonya Nükleer Sonrası Canon - Nikon???

herkese selamlar altta yolladığım linkteki haber az önce dikkatimi çekti..acaba bu saatten sonra canon ve nikonda japonyadan gelen ürünlerde bir risk oluşabilir mi? açıklamalar olmadığı yonunde ama acıklama yapan fırmaların hepsı araba fırmaları..sızın de yorumlarınızı beklıyorum ben yakında bır 600d sahıbı olacagım cunku..

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/17302136.asp

Tarih: 22 Mart 2011, 17:27 - İp: 88.***.**9.132
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Türkiye'ye gelen ürünlerde radyasyon varlığı ihtimali hayli zayıf.
Çünkü ürünler direkt Japonya'dan değil, dünya üzerinde belirli merkezlerde bulunan depolardan yapılan sevkiyatla geliyor.
Örneğin Türkiye'ye sevkiyat Japonya'dan değil, Avrupadaki merkezlerden yapılıyor.
Ayrıca Ürünün altındaki künyesine bakarsanız çoğu zaman Japonya dışı üretim merkezlerinin ürünü olduğunu görürsünüz. Örneğin benim nikon makine Tailand üretimi.

Tarih: 22 Mart 2011, 17:59 - İp: 212.***.**6.148
1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

ben acıkcası o zayıf ıhtımalden suphelenıyorum, hanı hep bıze patlar boyle seyler, defolu bısey varsa hop turkıyeye kakalayalım gıbı..yakın zamanda makınelerın fıyatları duserse ben suphelenıcem ıyıce..belkı de fıyatı caktırmamak ıcın dusurmezler bu da bır ıhtımal..belkı de hıc bulasmaz makınelere..ınsallah da oyle olur..

Tarih: 22 Mart 2011, 21:35 - İp: 88.***.**9.132
bedava-shop
bedava-shop (üye)
İstanbul / Firma

deprem & tsunami sonrası üretimi duran cihazların Türkiyeye SPOT & KAÇAK ürünün girmesi uzun bir süreyi bulacaktır...

bu yüzden spot ürün alacak olan Arkadaşların bir an evvel bulduğu cihazları almalarını tavsiye ediyorum...

her geçen gün hayyam & doğubank 'da fiyatlar artacaktır...

buda İthalatçı & Distribütör firmaların işine gelecektir

aramızda bu işin ticaretini yapan Arkadaşlarımda stoklarında bulunan cihazların kıymetini bilsinler

Tarih: 22 Mart 2011, 22:08 - İp: 178.***.**2.253
1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

iyi de ben sorumda bunu sormuyorum kı, benım sordugum zaten uretılmıs olan ve radyasyon yayılması sonrasında bulasma ıhtımalı olmus cıhazların turkıyeye gırısı..

Tarih: 22 Mart 2011, 23:37 - İp: 88.***.**9.132
lacadrimas
lacadrimas (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Direk Japonya'dan gelse bile şu an ki radyosyon emisyonları zaten insan yaşamını tehdit etmiyecek seviyelerde ama tabi olması gerekenin üzerinde olması telaşlandırıyor insanları bir örnek vericek olursak x-ray yani röntgende aldığınız radyosyandan daha düşük bir seviye ölçülüyor şu anda japonyada yerleşim yerlerinde..

Tarih: 23 Mart 2011, 01:22 - İp: 85.***.**0.49
1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

başka fikri olan yok mu mesela ozansan falan japonyadaydı galıba bı bılgısı vardır

Tarih: 23 Mart 2011, 06:03 - İp: 88.***.**9.132
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Merak etmeyin Turklere bisey olmaz.Cernobilden antremanliyiz ya...Caylari ictiniz olmadida,makinadanmi olacak...
Yinede birsey duyarsam soylerim.

Tarih: 23 Mart 2011, 19:05 - İp: 219.***.**6.57
1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

ahaha super mantık tam turk kafası ama ne yazık kı gercek hayat oyle degıl yıne de saol

Tarih: 25 Mart 2011, 14:34 - İp: 88.***.**9.154
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Esnaf Mehmet Atik ise işin farklı bir boyutuna dikkat çekiyor. Bazı müşterilerin kendilerine "Japon malı ürünlerde radyasyon varmış. Çin malı ürün istiyorum" dediğini kaydeden Atik, "Önceden Japon malı diye övüne övüne satardık. Şimdi Japon malı demeye çekiniyoruz" diyor.

Tarih: 25 Mart 2011, 15:24 - İp: 88.***.**8.161
1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

baska bılgısı olan var mı

Tarih: 2 Nisan 2011, 16:06 - İp: 88.***.**9.241