tunj
tunj (üye)
İstanbul / Meraklı

Japon Yapımı Canon Lar ?

selamlar,

ben uzun uğraşlar sonunda(canonmu nikonmu vs....) sonunda alacağım makineye kararımı vermiştim. bu makine canon eos 30d olmalıydı.

bir sitede(tıkla), 30d in resmi vardı. bu resimde "made in japan" yazıyordu. sevindim japon malı olduğu için. sonra hayyamda bir satıcıya mallarınızı hangi ülkeden alıyorsunuz ve hangi ülke yapımı diye sordum(spot alcam) amerikadan getirtiyoruz ve tayvan(tw) yapımı olduğunu söyledi. fabrikası ordaymış.

şuan kafam karışmış durumda. japon üretimi ile tayvan üretimi arasında kalite farklı olurmu acaba ? olmasada o sitedeki neden japon yapımı ? madem fabrikası tayvanda ?

cevaplar için şimdiden teşekkürler

Tarih: 18 Mart 2007, 17:48 - İp: 85.***.**1.216
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Valla Japon üretimi ile Tayvan üretimi fotoğra makinelerini bilemem ama Tayvan'nın elektronik işinde çok iyi bir noktada olduğunu biliyorum.Kaldıkı artık bir çok ürün Çin üretimi.Bir filmde Amarikalı astronotla Rus astrnot ortak projede Rus gemisindeler, onarım yapacaklar.Amerikalı şöyle diyor: Ben Rus teknolojisinden anlamam ki.. Rus ise: Ha Rus teknolojisi ha Amerikan.İkisi de Taywan'da üretiliyor.

Tarih: 18 Mart 2007, 19:03 - İp: 81.***.**6.124
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

olll meydd is tayvennn!

Filmin adı Armageddon

Tarih: 18 Mart 2007, 19:07 - İp: 88.***.**2.107
tunj
tunj (üye)
İstanbul / Meraklı

güzel, filmin adını öğrendik bide sorunun cevabını bulsak

Tarih: 18 Mart 2007, 19:43 - İp: 85.***.**1.216
u7110
u7110 (üye)
İzmir / Meraklı

japon yada taywan kafana takma hocam sence bu urunun taklit olma olasiligi varmi?
artik kafamizdan cikaralim su cin mali japon mali olayini
marka urunlerde korkunuz olmasin ama noname urunlerde tabikide haklisiniz urunun uretim yeri hakkindaki korkularinizda

Tarih: 19 Mart 2007, 08:12 - İp: 81.***.**0.120
holyturtle
holyturtle (üye)
İstanbul / Amatör

Tayvan uzakdoğu ülkeleri içinde malı alınabilecek en son ülkedir.Elektronik veya başka bir üründe İki ülke tanırım uzak doğuda.Japonya ve Malezya.Diğerleri hikayedir bana göre.
Not: Tamamen şahsi görüşümdür.

Tarih: 20 Mart 2007, 20:28 - İp: 88.***.**7.177
  • 1