bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

İzmir'de Nikond50 Denemek İsteyen?

Selamlar,

Nikon D50 + 18-55mm + 70-300mm malzemem var. Aklım Sony R1 de. Ancak değiştirip değiştirmemek konusunda kararsızım. 3-5 gün R1 kullansam aklım çok daha rahat olacak.

Eğer İzmir'deyseniz ve SOny R1 inizden memnun olup olmadığınızdan emin değilseniz birkaç günlüğüne makinaları elden değiştirmeyi teklif ediyorum.

[email protected] adresinden bana çok daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Tarih: 31 Ağustos 2006, 16:13 - İp: 85.***.**2.90
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yok onu vermez.. manevi degeri var der yine vermez..

Tarih: 31 Ağustos 2006, 22:24 - İp: 62.***.**2.10
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

Tek korkum R1'in 120mm lik lensinin, Crop faktörü ile 480mm ye ulaşan lensimi aratması. SLR nin başka bir özelliğini özleyeceğimi sanmıyorum..

Daha hızlı focuslaması diyeceksiniz ancak 70-300mm ün odaklama hızı oldukça düşük. R1 in bundan daha kötü bir performans sergileyeceğini sanmıyorum.

Neyse konuyu dağıtmayalım, öğüt değil, kısa süreli takas istiyorum

Ya hiç olmadı bi arkadaşla buluşalım bana şu aleti bir kaç saat göstersin, tanıtsın

Tarih: 31 Ağustos 2006, 22:33 - İp: 85.***.**2.90
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Manevi değeri de ne büyük büyük dedesinden kalmamı.

Tarih: 31 Ağustos 2006, 22:52 - İp: 85.***.**8.17
as
as (Üye)

bmadran benim R1 duruyor olsaydı D50 ile değişmezdim ama ama pazar günü kullanman için sana verirdim.Bu hafta sonu İzmir buluşmasında denerdin.

Tarih: 31 Ağustos 2006, 22:55 - İp: 85.***.**8.17
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

sanirim oyle adnan.. zaten birinci nesil dedesinden kalma olamaz..

...
bmadran merhaba.. konuyu biraz sulandirdik sanirim.. umarim kizmazsin..
bamdran, neden bir dukkana gidip de denemiyorsun r1'i?

Tarih: 31 Ağustos 2006, 23:04 - İp: 62.***.**2.10
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

As ne oldu ki makinana? Başına bir iş gelmedi umarım?

Dada gittim denedim zaten, ama orda 5 dakika bakmakla tatmin olamadım. İnsan iyice kurcalamak, farklı durumlardaki performansını anlamak istiyor. Ha ben de biraz fazla şey istiyor olabilirim.

Bu arada İzmir buluşmasından haberim yoktu. İyi oldu öğrendiğim

Tarih: 1 Eylül 2006, 09:22 - İp: 85.***.**6.40
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bmadran, 5 dakika degil de 1 saat kurcala.. adamlar elinden alacak degiller ya.. ben valla gidince, saatlerce kaliyorum dukkanlarda.. herbirseyi iyice denemeden ayrilmiyorum..

Tarih: 1 Eylül 2006, 19:57 - İp: 62.***.**2.10
as
as (Üye)

bmadran selam.Benim R1 i arabanın camını kırıp çaldılar.O yüzden sana verme imkanım yok.Ama toplantıya gelirsen 30D yi inceleme fırsatı bulabilirsin.

Tarih: 2 Eylül 2006, 22:24 - İp: 85.***.**7.124
bmadran
bmadran (üye)
Ankara / Amatör

Çok geçmiş olsun as.. Çok üzüldüm gerçekten..

Benim de başıma benzer bir olay geldi ama allahtan makinayı geri almayı başardım.. Ne diyim bir taraflarından çıkar umarım..

Tarih: 3 Eylül 2006, 12:47 - İp: 85.***.**8.157
winnerboy
winnerboy (üye)
Ankara / Amatör

bmadran, 5 dakika degil de 1 saat kurcala.. adamlar elinden alacak degiller ya.. ben valla gidince, saatlerce kaliyorum dukkanlarda.. herbirseyi iyice denemeden ayrilmiyorum..

valla ilker abi bura türkiye adam 5 dakkadan sonra hadi kardeşim alıcaksan al yoksa kapatma dükkanın önünü diyebilir hatta dayak bile yiyebilirsin

Tarih: 5 Eylül 2006, 01:05 - İp: 85.***.**0.40